Zprávy


27. října 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: ker

Aktualita

Švédský lesbický klub čelí stížnosti u ombudsmana

Stockholm - Stockholmský lesbický klub čelí stížnostem u ombudsmana pro rovné příležitosti, neboť do svých řad neumožňuje přístup mužům. S odvoláním na švédský rozhlas o tom informovala agentura DPA.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


25. října 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: VaS

Aktualita

Reforma škol v USA: Vrací se segregace?

V Británii nejsou oddělené elitní školy pro chlapce a dívky žádnou výjimkou. Spojené státy takovou možnost připustily až teď. Americká vláda schválila nový školský zákon, který dává veřejným školám podstatně větší volnost než dosud při zavádění oddělené výuky pro chlapce a dívky.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


24. října 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Chlapi, při čurání si sedněte!

Oslo - Norové diskutují o právech mužů. Ředitelka jedné ze základních škol v Kristiansandu na jihu země chce totiž chlapcům zakázat čurat ve stoje.

Diskuse ke článku (100)

Pokračování článku


18. října 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: Hugo

Aktualita

Nenechme si kazit bezpohlavní budoucnost

od pisálků heterosexuálních stereotypů a šovinistických prasat. (Zásadní příspěvek k nonsexismu)

Vzhledem k tomu, že stále stoupá váha absolventů - vlastně nejspíše absolventek - různých genderových studií i této vědy samotné ( nemyslím to samozřejmě nutně tak, že by se od genderismu už dalo tloustnout, i když to tak může být také vykládáno) a protože nepočítám s přílišnou obecnou sčetlostí stereotypních literárních děl, chtěl bych zpracovat obecný přístup k české literatuře, aby nedej bůh nebyly do dětských hlaviček huštěny nesmysly nějakých nadsamců.

Diskuse ke článku (10)

Pokračování článku


12. října 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: PeP

Aktualita

Všichni jsme si rovni, akorát ženy jsou si rovnější

Čím dal častěji se mluví o prosazování rovnosti mužů a žen. Ale co se skrývá pod tímto bohulibým heslem? Leckdo si představí, že jde o dosažení stejných práv a příležitostí pro obě pohlaví. Jenže to je lež jako věž. V žádném případě se nejedná o rovnost nýbrž o kořistnickou snahu feministek získat více práv, vlivu, prostředků a příležitostí na úkor mužů.

Diskuse ke článku (115)

Pokračování článku


06. října 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

EU: Muži mohou brát víc díky zásluhám

Evropský soudní dvůr rozhodl, že zaměstnavatelé mohou platit více mužům než ženám, pokud odpracovali více let. Jediným měřítkem podle soudu nemůže být jen stejná pozice. Zaměstnavatel může zohlednit i to, jak dlouho v daném oboru či firmě zaměstnanec pracuje.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


02. října 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Myslete na ženy

„Jsou-li dva projekty rovnocenné, je vhodné dát přednost tomu, který podává žena.“

Zaslechnuto v Monitorovacím výboru JPD 2. Řečník z EU: „Jsou-li dva projekty rovnocenné, je vhodné dát přednost tomu, který podává žena.“ Všeobecné pochechtávání. Členka MV: „Vyprošuji si, aby byl tento princip zesměšňován. Žijeme v zemi, kde je bohužel třeba návodně zasahovat, neboť lidé o principu rovnosti gender nemají ani ponětí.“ Člen MV sedící vedle (smířlivě): „No, bude přece záležet na tom, jestli bude projekt vhodný pro ženu nebo pro muže. Bude-li to hospoda, pak to dáme mužovi. Bude-li to kadeřnictví, tak to dáme ženě.“

Diskuse ke článku (7)

Pokračování článku


28. září 2006

Rovnoprávnost

Redaktor: jjj

Aktualita

Jak to vidí seveřané.

Konference o mužích v Helsinkách

Mnohdy se v diskuzích na serveru Svazu mužů jmenují severské země – vždy jako (jediný) případ, kde prý dokonce ani praktikovaný extrémní feminismus nevedl k žádnému propadu porodnosti. Je to učebnicový příklad polopravdy – pololži.

Diskuse ke článku (20)

Pokračování článku


Strana:  24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.