Zprávy


27. března 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: Ves

Aktualita

EP chce zajistit dodržování rovnoprávnosti mezi muži a ženami

Poslanci Evropského parlamentu (EP) 13.3. 2007 schválili podnět o dodržování principu rovných příležitostí pro muže a ženy. Parlament tak chce přispět k debatě o „Plánu na zrovnoprávnění žen a mužů 2006 – 2010“, který Evropská komise zveřejnila v březnu loňského roku.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


09. března 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Skotsko-proti "diskriminačnímu" jazyku

Nová direktiva skotské Národní zdravotní služby nedoporučuje zdravotníkům používat výrazy "máma" a "táta", protože jsou urážlivé pro homosexuální páry.

Diskuse ke článku (30)

Pokračování článku


01. března 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: seneca

Glosa

Cherchez la féministe

Klasik by řekl "Cherchez la femme" - za vším hledej ženu. Mě však napadá "Cherchez la féministe". - za vším hledej feministku. Takto by se nechalo charakterizovat vítězství feministek v boji za stejnou odměnu při vítězství na Wimbledonu.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


28. února 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Rovné příležitosti v pedagogické praxi?

Rovné příležitosti, to zní dobře. Kdo by také byl proti rovným příležitostem? V České Republice dokonce běží program Rovné příležitosti v pedagogické praxi. Organizuje ho občanské sdružení Žába na prameni a jeho cílem je „vzdělávat učitelky a učitele v problematice gender a rovných příležitostí“. Otázka rovných příležitostí a celé tzv. genderové problematiky v sobě ale skrývá mnohá úskalí.

Diskuse ke článku (42)

Pokračování článku


20. února 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: radon

Aktualita

„Polovinu moci do rukou žen“

Německá ministryně pro rodinu má jasno: časy převahy mužů jsou pryč

Berlín - Německá ministryně pro rodinu Ursula von der Leyenová považuje za přirozené, že ženy budou v dohledné budoucnosti chtít polovinu mocenských pozic ve společnosti. „Nepovažuji to za nic, co by mělo vzbuzovat nějakou hrůzu,“ řekla matka sedmi dětí pro nejnovější číslo magazínu Stern.

Diskuse ke článku (11)

Pokračování článku


16. února 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Harvard povede žena

Jedna z nejvěhlasnějších vysokých škol ve Spojených státech přepisuje svou historii a zároveň se snaží zahladit skandál, který svým neuvážlivým proslovem rozpoutal předchozí tamější rektor.

Diskuse ke článku (19)

Pokračování článku


14. února 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

O (ne)rovnosti mezi muži a ženami a chudých absolventech německých univerzit

"Po stránce práva jsou si muži a ženy v našich společnostech rovni," píše na svých internetových stránkách švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung . Pokud však jde o kariéru, jsou šance mezi oběma pohlavími nadále rozděleny nerovným dílem. Potřebujeme tedy novou vlnu feminismu, jak se o tom v současnosti diskutuje v Německu?

Diskuse ke článku (56)

Pokračování článku


06. února 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: lubob

Aktualita

Platová diskriminace ve školství?

V září loňského roku uvedla MF Dnes dva články s emotivními titulky “Učitelé berou až o pět tisíc víc než učitelky” a “Kdo je víc? Učitel, či učitelka?“. A aby nebylo pochyb, navíc s podtitulkem “Muži-kantoři dostávají vyšší platy než ženy. Ukazuje to nová studie o odměňování ve školství”. Autorka článků Pavla Kubálková, která vycházela ze zmíněné studie pak klade velice sugestivní otázku “Proč muži berou více za stejnou práci a ženy jsou finančně diskriminovány?“. Podívejme se, zdali jsou takové taková tvrzení oprávněná a zda vyřčené otázky mají nějaké opodstatnění.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


Strana:  22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.