Zprávy


19. června 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: radon

Aktualita

MALÝ ROZDÍL

Evropská unie a spolu s ní i Spolková republika Německo se závazně přihlásily ke „gender mainstreamingu“. Jeho politika, propagovaná a prosazovaná feminismem, vychází z tvrzení, že genderovým rolím se na rozdíl od biologického rodu jen učíme.

Diskuse ke článku (98)

Pokračování článku


04. června 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Týden pro střídavou péči

4. až 8. června 2007

Sdružení Spravedlnost dětem, K 213, Aliance pro děti a rodiče, Petiční výbor pro vyrovnané rovné příležitosti a Children of Europe pořádají
Týden pro střídavou péči 4. až 8. června 2007

Diskuse ke článku (101)

Pokračování článku


30. května 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Výběrové řízení na ředitele/ředitelku

Evropského institutu pro rovné postavení žen a mužů

Evropský institut pro rovné postavení žen a mužů se sídlem ve Vilniusu vyhlašuje výběrové řízení na místo ředitele/ředitelky.

Diskuse ke článku (5)

Pokračování článku


25. května 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: Ves

Aktualita

Pražská teplárenská Čauševićovou nediskriminovala

Společnost Pražská teplárenská jednapadesátiletou ekonomku Marii Čauševićovou kvůli pohlaví nediskriminovala. Odvolací pražský městský soud dnes potvrdil rozhodnutí obvodního soudu, který zamítl i její návrh na dodatečné dosazení do funkce finanční ředitelky tepláren. Nesouhlasil ani s požadavkem Čauševićové na veřejnou omluvu v médiích a s finanční satisfakcí jeden milion korun.

Diskuse ke článku (18)

Pokračování článku


21. května 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Tento způsob inzerce zdá se mi poněkud nešťastným

Tisíckrát omílané přísloví o tom, že kovářova kobyla chodí často bosa, došlo opět svého naplnění. V časopise Respekt v čísle 19., které vyšlo 6. května, se totiž objevil přímo ukázkově diskriminační inzerát. A kdo byl jeho zadavatelem? Katedra genderových studií.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


14. května 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: MiS

Aktualita

Prohlášení Českého svazu mužů

k výzvě Evropské ženské lobby (EWL)

Český svaz mužů opakovaně podporuje postoje a názory premiéra ČR v otázce problematiky rovných příležitostí žen a mužů. Domníváme se, že argumenty vyjádřené v projevu při zahájení Roku rovných příležitostí byly srozumitelné, pochopitelné a logické.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


14. května 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: PeP

Aktualita

Ženská lobby z EU vyzvala Topolánka k omluvě

Evropská ženská lobby (EWL) požaduje po českém premiérovi Mirku Topolánkovi (ODS) veřejnou omluvu za jeho slova o rovných šancích pro ženy a muže a o integraci cizinců. Současně vyzvala Evropskou komisi k tomu, aby rychle připravila rámec pro prosazování rovnosti a potírání diskriminace v členských zemích sedmadvacítky. Informovala o tom Česká ženská lobby.

Diskuse ke článku (31)

Pokračování článku


10. května 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: Finrod Felagund

Glosa

Antidiskriminační zákon?

Aneb kdo je v tomto státě skutečně diskriminovaný?

My to uděláme

Paní poslankyně Anna Čurdová (ČSSD) předložila svůj návrh, jak by si představovala antidiskriminační zákon, který po nás prý chce Evropská unie. Inu, řekne si občan, diskriminace existuje, bude-li tu zákon, který ji eliminuje, jen dobře. A bude mít pravdu. Problém je však v tom, že se slovem diskriminace nazývají jevy, které diskriminací nejsou, a naopak se ignorují ty, které jsou doslova diskriminací do očí bijící.

Diskuse ke článku (44)

Pokračování článku


Strana:  20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.