Zprávy


28. července 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: MiS

Aktualita

Souhrnná zpráva o plnění

„Priorit a postupů vlády při prosazování rovnosti žen a mužů“ (IV.část)

V souladu s přijatými mezinárodními závazky a s členstvím České republiky v Evropské unii, byla především v předchozích letech v legislativní oblasti učiněna řada závažných kroků v boji proti diskriminaci. Ačkoli základní právní rámec byl již vytvořen v letech 1998 – 2000, pokračovalo se v následujícím období v jeho zdokonalování a v roce 2006 došlo k návrhu novelizací některých právních předpisů vztahujících se k problematice rovnosti žen a mužů.

Diskuse ke článku (14)

Pokračování článku


28. července 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: MiS

Aktualita

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 11. července 2007 č. 762 k Souhrnné zprávě o plnění Priorit a postupů vlády při prosazování rovnosti žen a mužů v roce 2006.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


17. července 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: Mac

Aktualita

Muž na rodičovské dovolené

Přesto, že je podle zákoníku práce zaměstnavatel povinen poskytnout rodičovskou dovolenou zaměstnankyni i zaměstnanci, je v zákoně o veřejném zdravotním pojištění uvedeno, že nárok na platbu pojistného státem z důvodu rodičovské dovolené má pouze žena.

Diskuse ke článku (44)

Pokračování článku


12. července 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: radon

Aktualita

Podpora podnikání žen může pomoci růstu ekonomiky

Cílená podpora podnikání žen může pomoci ekonomickému růstu, říká viceprezidentka české Asociace podnikatelek a manažerek Mária Kalmuková. Svůj názor prezentovala na konferenci, jejímž tématem byla podpora rovných příležitostí při podnikání žen v Česku. Na rozdíl od USA je podle ní v evropských zemích zatím takováto podpora značně různorodá.

Diskuse ke článku (18)

Pokračování článku


11. července 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: NTPT

Aktualita

Rovnost pohlaví po McDonaldsku.

Aneb: Malé zamyšlení nad kampaněmi a akcemi na podporu všech forem "genderové rovnosti"

Nedávno jsem zavítal do restaurace McDonald dát si něco k snědku. Po zkonzumování Bigcosi meníčka jsem si otočil onen leták (obr.mc1), který dávají na spodek tácku, kde uvádějí nutriční hodnoty potravin. A poněkud přizaražen povšiml jsem si jedné věci: Podle tohohle letáku muži a chlapci alespoň pro McDonalda - zkrátka neexistují. Posuďte sami, cituji z výše uvedeného letáku.

Diskuse ke článku (26)

Pokračování článku


28. června 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: Tom

Aktualita

Slečna Marplová v Hercule Poirot: Na pohlaví záleží

Ženy v talárech uvažují, debatují a přistupují k problémům jinak než muži, řekla v rozhovoru pro včerejší HN americká soudkyně Sandra Day O'Connorová. Ale "vposledku se moudrá stará žena i moudrý starý muž doberou stejných rozhodnutí".

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


25. června 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: Mac

Aktualita

Bez limitů!

Ženy v netradičních profesích

V pondělí 25. 6. 2007 v 19 hodin v Café Černá labuť, Na Poříčí 25, Praha 1 v 8. patře můžete navštívit vernisáž výstavy "Bez limitů" s podtitulem "Ženy v netradičních profesích" . Výstava bude v Černé labuti k vidění do 28.července.

Diskuse ke článku (216)

Pokračování článku


22. června 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: radon

Aktualita

Feminismus nebo rovnost žen nad muži?

Bezmocný, drakem poražený princ sedí na stromě a pozoruje, jak s obludou bojuje jeho milá. Princezna vyhraje. Ideální svět pro děti očima českých feministek, které jej chtějí znovu budovat v Den rovnosti žen a mužů.

Diskuse ke článku (49)

Pokračování článku


Strana:  19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.