Zprávy


23. prosince 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: MiS

Aktualita

Český svaz mužů protestuje proti jednostranné prezentaci domácího násilí.

Tiskové prohlášení

Na oficiálních internetových stránkách České vlády vyšel dne 19.12. 2007 článek Výbor pro prevenci domácího násilí navrhne zavést do trestního zákona novou skutkovou podstatu trestného činu pronásledování (stalking) (http://www.vlada.cz/scripts/detail.php?id=29075).

Diskuse ke článku (42)

Pokračování článku


23. prosince 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Výbor pro prevenci domácího násilí navrhne zavést do trestního zákona novou skutkovou podstatu trest

Násilí na ženách, ať už k němu dochází ve veřejném životě či v rodině a soukromí, je nepřípustným porušováním lidských práv, práva na život a fyzickou a psychickou nedotknutelnost. Pod pojmem „násilí na ženách“ přitom Valné shromáždění OSN rozumí „činy schopné způsobit fyzické, sexuální nebo psychické poškození, ať již ve veřejném nebo soukromém životě“.

Diskuse ke článku (9)

Pokračování článku


21. prosince 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Rovnost některým

Feministické organizace se staly konstantou našeho veřejného života a bojovné organizace chlapů za nimi beznadějně zaostávají. Dokonce ani do Rady vlády pro rovné příležitosti se nedostal zástupce machistů. A to přesto, že v České republice je určitě více chlapů-machistů než žen-feministek.

Diskuse ke článku (22)

Pokračování článku


20. prosince 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Vrchní vojenský rabín proti službě žen v bojových jednotkách

Brigádní generál Avichaj Roncki (Avichai Rontzki), vrchní rabín izraelské armády, ve středu uvedl, že ženy, sloužící v armádě, nemají být zařazovány do bojových situací. „Myšlenka dívek, jdoucích do tankových nebo výsadkářských oddílů je podle mého názoru nerealizovatelná a může poškodit bojovou připravenost,“ řekl ve veřejnoprávním rozhlase Hlas Izraele (Kol Israel).

Diskuse ke článku (57)

Pokračování článku


05. prosince 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: VaS

Aktualita

Zákon zřejmě přestane ženám zakazovat práci v podzemí

Zákaz práce žen v podzemí zřejmě brzy přestane platit. Poslanecká sněmovna minulý týden v prvním čtení podpořila návrh na vypovězení úmluvy Mezinárodní organizace práce z roku 1935, která omezuje ženskou práci ve fyzicky obtížném prostředí. Proti zrušení zákazu byli hlavně poslanci levice, vládní koalice hlasovala pro zrušení.

Diskuse ke článku (15)

Pokračování článku


16. listopadu 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: VaS

Aktualita

Diskriminace dle pohlaví

aneb hra na chudinku.

Zlý a necitlivý Nejvyšší soud rozhodl, že ženy a muži jsou si rovni. Neulevil chudákovi ženě z jedné jejích směn. Pro mě s podivem, zamítnul žalobu soudkyně na stát za diskriminaci z důvodu pohlaví.

Diskuse ke článku (76)

Pokračování článku


09. listopadu 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Ústava České republiky prý diskriminuje ženy a měla by se změnit

Usiluje o to občanské sdružení Gaia.

Marie Haisová

Ústava české republiky diskriminuje ženy a měla by se změnit, usiluje o to občanské sdružení Gaia. O pomoc se obrací i na ombudsmana. Problém je prý v tom, že je zákon napsaný výlučně v mužském rodě.

Diskuse ke článku (191)

Pokračování článku


01. listopadu 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: radon

Aktualita

ÚS: Dřívější odchod matek do penze není diskriminací mužů

Muži, kteří vychovávali děti, nejsou diskriminování tím, že nemohou podobně jako ženy odejít dříve do penze. Vyplývá to z dnešního verdiktu Ústavního soudu (ÚS), který zamítl návrh Nejvyššího správního soudu na zrušení části zákona o důchodovém pojištění. Podle ustanovení závisí odchod žen do penze na počtu vychovaných dětí, ale u mužů je stanoven pevně, i když se také samostatně starali o potomky.

Diskuse ke článku (47)

Pokračování článku


Strana:  15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.