Zprávy


06. března 2009

Rovnoprávnost

Redaktor: Radim

Aktualita

Otázka lidských práv a svobod

Buďme poctiví a nechtějme si namlouvat, že jedinec sám o sobě má nějaká nezadatelná práva ze své lidské podstaty, z pouhého faktu, že vstoupil svým životem do tohoto světa. Mluvit o lidských právech bez toho, abychom stanovili kdo a vůči komu má právo zasahovat do jeho osobní sféry vlivu, znamená, že nevíme, co to právo vlastně je.

Diskuse ke článku (1)

Pokračování článku


16. února 2009

Rovnoprávnost

Redaktor: VaS

Aktualita

Další Kocábovina: Kvóty na ženy

Ministr Kocáb nezahálí. Po tradičním evergreenu, vepřínu v Letech přišel s další nesmrtelnou písničkou, s kvótami na ženy v politice.

Diskuse ke článku (3)

Pokračování článku


03. února 2009

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Sluší tenisu rovnoprávnost?

Znovu uchvátili. Dva titáni tenisových kurtů, Rafael Nadal a Roger Federer, si mezi sebou rozdali další vzrušující a nezapomenutelnou partičku. Trvala čtyři hodiny a 23 minut a nabídla tenis z příštího desetiletí,

Diskuse ke článku (130)

Pokračování článku


23. ledna 2009

Rovnoprávnost

Redaktor: PeP

Aktualita

Kdy budeme brát stejně jako muži? Za 147 let

Za stejně odvedenou práci by měla být logicky stejná odměna. Přesto tomu tak není a výše platu mnozí zaměstnavatelé stanovují podle pohlaví. Nemusíme asi příliš zdůrazňovat, že je to muž, který bere více než žena. A to až o pětinu!

Diskuse ke článku (292)

Pokračování článku


14. listopadu 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

V rovnosti šancí vede Norsko

Ženy mají téměř stejný přístup ke vzdělání i zdravotní péči jako muži. Cestu do horních pater v politice a podnikání ale mají většinou hodně složitou, vyplývá z nového průzkumu Světového ekonomického fóra (WEF).

Diskuse ke článku (109)

Pokračování článku


09. listopadu 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: KaH

Aktualita

Islamisté nekamenují proroky, jen znásilněné třináctileté dívky..

Už vím, že napsat nebo veřejně říct, že šaría je islámské právo, podle něhož je možné zabít muslimku, která se odvrátila od islámu, je podle české Rady pro rozhlasové a televizní vysílání xenofobie a podněcování k rasové nesnášenlivosti.

Diskuse ke článku (46)

Pokračování článku


14. října 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Diskriminace žen. Opravdu?

Musím reagovat na včerejší článek Jarky Holasové Chceme rovnoprávnost i při běhu. Opravdu to vy ženy vidíte takhle? Opravdu cítíte diskriminaci? Opravdu máte pocit, že se proti vám muži spikli?

Diskuse ke článku (2)

Pokračování článku


14. října 2008

Rovnoprávnost

Redaktor: vikki

Aktualita

Chceme rovnoprávnost i při běhu

Téměř na každém závodě na to přijde řeč. Tedy v dámské šatně (je-li jaká), nebo v dámských sprchách. Diskuze (tedy, ona to diskuze nebývá, neboť ač ženy, býváme názoru velmi jednotného) bývá vzrušená. A snad je dobře pro pořadatele, že v dámských sprchách nebývají.

Diskuse ke článku (24)

Pokračování článku


Strana:  10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.