Zprávy


26. srpna 2014

Harašment

Redaktor: ld

Aktualita

Tahala z lidí milióny na ropu i operace, skončila na devět let ve vězení

Na devět let do věznice se zvýšenou ostrahou poslal v pátek senát olomoucké pobočky Krajského soudu (KS) v Ostravě Zuzanu Chrenčíkovou (52) z Přerova za to, že od věřitelů pod různými záminkami vylákala více než 11 miliónů korun. Dalších téměř pět miliónů měla ještě přislíbeno. V těchto případech však lidé její podvody odhalili.

Celkem by si však podvodnice měla za mřížemi odsedět 17,5 roku, neboť v minulosti již byla za obdobnou trestnou činnost odsouzena na 8,5 roku. Kauza ale bude mít pokračování, neboť obžalovaná se na místě proti rozsudku KS odvolala. Žalobce si ponechal lhůtu na odvolání.

Chrenčíková, jak vyplynulo u soudu, trestnou činnost páchala v letech 2010 až 2012. O peníze připravila lidi celkem v 24 případech. Vydávala se například za právničku, mj. i společnosti Lukoil, či obchodnici s ropou.

Klientům z Přerova, Prostějova, Olomouce, Lázní Bohdanče, Prahy, Brna, ale i Brazílie nabízela zajištění financování obchodů s ropou, úvěrů, lékařské úkony plastické chirurgie pro cizince, zhodnocení peněz k investování do podílových fondů, obchodů na londýnské burze, podváděla i při nákupu aut a podobně.

V obchodech se údajně vyznala

U KS žena tvrdila, že věřitele o peníze připravit nechtěla. Třeba v obchodech s ropou se prý dobře vyznala a uměla angličtinu, ruštinu či arabštinu. Soud jí však neuvěřil.

„Právnické vzdělání však nemá a nikdy nepracovala pro firmy, které by transakce, jež nabízela klientům, mohly realizovat. Ani v nich neměla žádné kontakty. Věděla, že vylákané peníze, které používala pro vlastní potřebu, nebo na krytí předchozích dluhů, nebude moci vrátit,“ konstatoval předseda senátu Eduard Ondrášek.

Dodal, že trest při horní hranici zákonné sazby soud obžalované uložil především proto, že trestnou činnost páchala i poté, co již za obdobné delikty byla odsouzena k zmíněným 8,5 letům.


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 15655x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?
19.04.2017, 21:19   Kojím, tvrdí matky při rozvodech. A otec dítě skoro nevidí
24.03.2017, 12:04   Otec čtyři roky neviděl dceru, kterou má mít ve střídavé péči. Podle soudů je to v pohodě


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.