Zprávy


20. května 2013

Politika

Redaktor: ld

Aktualita

Stop diskriminaci

O tom, že v České republice dochází k diskriminaci v opatrovnických řízeních, nepochybuje snad dnes už téměř nikdo.

Chcete-li, aby dětem i po rozvodu zůstávali oba rodiče, můžete se připojit k této stížnosti. Stačí ji odeslat elektronicky vyplněním formuláře na této stránce.

Úřadu vlády České republiky, Ministerstvu spravedlnosti a Ministerstvu práce a sociálních věcí bude doručen text tohoto znění:

Zasílám vám jako ústřednímu orgánu státní správy elektronickou formou následující stížnost, publikovanou též na www.tatove.info:

Stěžuji si na nečinnost ústředních orgánů státní správy České republiky, zejména pak Úřadu vlády České republiky, Ministerstva spravedlnosti a Ministerstva práce a sociálních věcí, které dlouhodobě tolerují diskriminaci a omezování rodičovské výchovy v opatrovnických řízeních.

V České republice jsou stále ve více než 95 % případů děti po rozvodu stále svěřovány do péče pouze jednoho rodiče (v naprosté většině případů matky). Střídavá nebo společná výchova, která zajišťuje dětem péči obou rodičů, je využívaná minimálně.

Následkem toho je, že 95 % dětí z rozvedených manželství přichází o výchovu jednoho z rodičů, v naprosté většině případů otce. A tito rodiče přicházejí o své děti, se kterými se mohou jen občas navštěvovat. Přestože by je rádi vychovávali.

Žádám proto, aby v souladu s požadavky deklarovanými Mezinárodní rodičovskou aliancí (International Parents Alliance) příslušné orgány přijaly tato opatření proti diskriminaci rozvedených rodičů a jejich dětí:

1. Bude zrušen model svěřování dětí do výhradní výchovy jednoho z rodičů a OBA odpovědní biologičtí rodiče budou právně uznáni jako rovnocenní pečující rodiče.

2. Každému z rodičů bude přiřčeno stejné zákonné rodičovské právo sdílet významný, téměř rovnocenný podíl času rodičovské péče, vystřídaný vždy odloučením.

3. Odepření kontaktu s dítětem jedním z rodičů bude považováno za trestný čin únosu.

4. Obvinění z násilí a zneužívání bude řešeno výhradně trestněprávní cestou, v řádném procesu a s tvrdými sankcemi za křivá obvinění. Zároveň bude soudem chráněno zachování vztahů mezi rodičem a dítětem.


Zdroj: tatove.info

Přečtení článku: 17187x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

12.03.2017, 13:41   Z ministryně práce se stane vrchní inseminátorka!
15.01.2017, 10:08   71 % rodičovských vražd páchají matky a 60 % obětí jsou chlapci
03.12.2016, 15:05   Soudy o děti? Otcové bez šance.
15.01.2015, 10:49   České školy znevýhodňují a diskriminují chlapce. To je zapotřebí změnit!
30.12.2014, 23:00   Proč nepodporovat samoživitelky


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.