Zprávy


23. srpna 2005

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

Stará a ošklivá ženská

Laura Zubulakeová vysoudila na svém zaměstnavateli 29,2 miliónu dolarů za to, že ji nazýval "starou a ošklivou ženskou" .

Američanky se úspěšně brání

Američanka Allison Schieffelinová dostane od svého bývalého zaměstnavatele, investičního ústavu Morgan Stanley, dvanáct miliónů dolarů za pracovní diskriminaci a sexuální obtěžování.
Žalobu na chování svých mužských šéfů podala už v roce 1998. K ní se připojilo dalších 340 někdejších kolegyň. Ty si mezi sebou rozdělí 40 miliónů dolarů, které jim ústav poskytne jako odškodné.
Vedení Morgan Stanley neriskovalo proces a dohodlo se den před jeho zahájením na mimosoudním vyrovnání. Mluvčí ústavu Melissa Stonbergová vyslovila s řešením spokojenost, ale popřela, že by u její firmy docházelo k diskriminaci žen. V řízení pomáhala obžalobě Komise pro rovné pracovní příležitosti. Její advokátka Michelle Caiolaová prohlásila, že žalujících mohlo být více, ale některé zaměstnankyně "měly osobní důvody, proč svou kariéru nechtěly vystavit riziku".
Jiná Američanka, Laura Zubulakeová, dostala od svého bývalého zaměstnavatele, banky UBS, jako odškodné za diskriminaci dokonce 29,2 miliónu dolarů. Tato 44letá žena si před soudem stěžovala na nadřízeného, že ji pokořoval a nazýval "starou a ošklivou ženskou". Obhajoba tvrdila, že Zubulakeová neměla dobré pracovní hodnocení a za devatenáct let vystřídala deset různých zaměstnání. Soud to však nevzal v potaz.


Zdroj: Ihned 22.8.2005

Přečtení článku: 23017x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.
16.08.2010, 11:08   Jeden z deseti zaměstnanců hlásí sexuální obtěžování


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.