Zprávy


26. března 2013

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Stal se malý zázrak? Odsoudili ženu!

Soud zpřísnil trest ženě, která bodla přítele do břicha, když ji plácl po zadku

Pražský Vrchní soud v úterý poslal na čtyři roky do vězení Vendulu Firstlovou z Loun za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Pětadvacetiletá žena loni v březnu bodla svého druha nožem do břicha. Padesátiletý muž na následky zranění zemřel. Firstlové hrozilo vězení od osmi do 16 let. Předchozí soud jí udělil tříletou podmínku, údajně neměla v úmyslu svého druha usmrtit.

Podle odvolacího soudu byl ale tento rozsudek příliš mírný. Pro Firstlovou sehrála roli řada polehčujících okolností - muže bodla v rozrušení, zranění nevypadalo zpočátku vážně a její partner s ním zůstal doma, přičemž odmítal lékařskou péči a žena se o něj starala. Až když se jeho stav po několika dnech výrazně zhoršil, zavolala záchranku. Zraněný i v nemocnici popíral její vinu.

Firstlová nakonec policii okolnosti neštěstí sama popsala. Zejména z toho vycházel ústecký krajský soud, když jí udělil podmíněný trest tři roky s odkladem na pět let. Proti tomu se odvolal státní zástupce. Soudce odvolacího Vrchního soudu v Praze Martin Zelenka v úterý uvedl, že předchozí verdikt byl příliš shovívavý. "Poškozený se na fatálním následku zranění podílel, když odmítal zdravotní péči, byla to ale obžalovaná, která komplikace způsobila. Nejde výlučně o zavinění poškozeného, ačkoliv tak verdikt vyznívá," komentoval rozhodnutí nižší instance.

Obhájce Patrik Bauer po jednání řekl, že podobný rozsudek bylo možné očekávat. "Na druhou stranu si myslím, že soud prvního stupně rozhodl citlivěji a zhodnocoval více okolnosti, které vyšly v průběhu řízení najevo. Jednalo se o zcela mimořádnou situaci, kde byla velice tenká hranice mezi nedbalostí a zbrklostí," řekl. Advokát zatím není rozhodnutý, jestli podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Plácl ji po zadku

Firstlová přítele bodla v kuchyni, kde krájela večeři. K partnerovi stála zády. Poté, co ji plácnul přes zadek, se k němu otočila čelem a zranila ho nožem, který stále držela. Probodla mu kličku tenkého střeva, což vyvolalo zánět pobřišnice, postupně neprůchodnost střev a šokový stav. Obviněná muži přivolala sanitku až po čtyřech dnech, do té doby ho sama ošetřovala. Muž zemřel v mostecké nemocnici po dvou dnech.

Svědci dříve vypověděli, že se partneři často hádali a muž v minulosti hodně pil alkohol. Pochvalovali si ale chování jejich dětí. Příčinou neshod byla podle Firstlové tíživá finanční situace. Podle obhájce měl muž sice problematickou minulost, vztahem s Firstlovou se ale prý polepšil.

Odvolací soud poslal ženu do mírného typu věznice, protože měla dosud čistý trestní rejstřík. Musí také zaplatit odškodné 240 tisíc každému ze dvou mužových dětí a 55 tisíc pojišťovně za výlohy na léčbu poškozeného.

Zabila partnera, od soudu odešla s podmínkou


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 26151x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

10.05.2017, 09:43   Druha někdo pobodal na ulici, oznámila žena policii. V cele nakonec skončila ona
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
02.05.2017, 03:12   Žena v Chebu se vplížila do bytu spícího expřítele a brutálně ho zbila
19.04.2017, 21:19   Kojím, tvrdí matky při rozvodech. A otec dítě skoro nevidí
19.04.2017, 13:02   Mladistvou dívku, která pobodala otce, obvinila policie z pokusu o vraždu


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

feminacismus v praxi

Autor: feministka Žena

Založeno: 27.03.2013, 10:08

Odpovědí: 1

Směšně nízký trest za zabití (dejme tomu, že to nebyla vražda, o čemž lze úspěšně pochybovat).

Odpovědět na příspěvek

 

Máte pravdu

Autor: Mp Muž

Založeno: 27.03.2013, 11:54

Máte pravdu, čtyři roky vězení jsou nízký trest. Nový rozsudek odvolacího soudu je však pozitivní zprávou v porovnání s absolutním výsměchem spravedlnosti v podobě podmínky.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.