Zprávy


19. srpna 2005

Harašment

Redaktor: Ves

Aktualita

Sexuální obtěžování provozuje každý z nás

Flirtování a konverzaci se sexuálním podtextem dokonce některé firmy používají záměrně. "Jdete-li s klientem na oběd, usmíváte se, jste vstřícná a flirtujete, může to velmi pomoci uzavření obchodu. Je to zkrátka součást strategie.

Obtěžování v práci zažila čtvrtina českých zaměstnanců

Severní Čechy - Čtvrtina pracujících lidí se v zaměstnání setkala se sexuálním obtěžováním. Typickou obětí harašení je žena podřízená muži. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí. Oslovení zaměstnavatelé na severu Čech tvrdí: Na sexuální harašení není čas. Se závažnými formami sexuálního obtěžování, jako je například nechtěný fyzický kontakt, se setkala zhruba pětina dotázaných občanů. "Alarmující je fakt, že v 15 až 23 procentech případů jsou iniciátory takového sexuálního obtěžování nadřízení muži," uvedla mluvčí ministerstva práce Kateřina Beránková. Situace se z pohledu podřízené oběti jeví jako těžko řešitelná. "Velkou roli hraje strach ze ztráty zaměstnání, z reakcí okolí, výsměchu nebo pomsty nadřízeného," míní sexuolog Radim Uzel. Podle něho se v práci "harašilo" vždycky. Díky novelizaci Zákoníku práce však obtěžování dostalo nový rozměr. "Bohužel, poměrně nebezpečná je možnost falešného obvinění ze strany hysterických žen, které se chtějí někomu pomstít za to, že jejich city neopětuje," uvádí Uzel. Sexuální obtěžování není jen nechtěný fyzický kontakt. "Kdybychom výraz sexuální obtěžování brali do detailů, zjistíme, že ho provozuje každý z nás. Je to i posílání lechtivých fotek přes počítač, sexuálně laděné SMS, vtipy narážející na sex, pohled do výstřihu...," říká socioložka Eva Štenclová.

Flirtování a konverzaci se sexuálním podtextem dokonce některé firmy používají záměrně. "Jdete-li s klientem na oběd, usmíváte se, jste vstřícná a flirtujete, může to velmi pomoci uzavření obchodu. Je to zkrátka součást strategie. Proto tolik firem využívá hostesky," tvrdí teplická manažerka Natali Kopencová. Oslovení zaměstnavatelé ze severu Čech svorně tvrdí, že jejich zaměstnanci nejsou sexuálně obtěžováni. "Vím o tom, že si zaměstnanci občas přepošlou nějaké fotky na počítači, ale jinak nic," řekl Petr Bláha z ústeckého autoservisu. "V práci se rozhodně nenudíme, takže na nějaké souložení na stole není čas," reagovala vedoucí klientského centra liberecké banky.


Zdroj: Severočeské noviny - 18.8.2005

Přečtení článku: 24409x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.9

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.
16.08.2010, 11:08   Jeden z deseti zaměstnanců hlásí sexuální obtěžování


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

a co flirtující podřízené?

Autor: blueeyeboy Muž

Založeno: 23.04.2006, 16:54

Odpovědí: 0

z vlastní praxe :rozvedené a ne zrovna šťastné ženy či dívky s námi flirtují,nejspíš proto aby se nám dostaly pod kůži a vydobyly si nějaké úlevy v zaměstnání.pokud si snimi nechcete ihned tykat,jsou dost rozladěné a protivné

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.