Zprávy


18. ledna 2010

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

Sexuální harašení? Samé lži, říká úřednice

Úředník Petr Trnovec zase tvrdil, že mu jeho nadřízená zatančila v úřední době břišní tanec, vyzývavě pohybovala výstřihem těsně před očima, nebo před ním s rohlíkem či banánem naznačovala orální praktiky.

Jeseník - Všechno jsou to hanebné lži s cílem mě co nejvíc poškodit. Tak začala svou výpověď u jesenického soudu bývalá šéfka správního odboru jesenické radnice Helena Raidová, vyhozená za údajné sexuální harašení a nevybíravé jednání se svými podřízenými. Raidová u soudu požaduje, aby město výpověď zrušilo pro její neodůvodněnost. Včera celý den vypovídala pouze ona.

„Já jsem si příliš vážila šance vést odbor. Tak stupidním způsobem bych ji rozhodně nezahodila. Cílem mých podřízených bylo zbavit se mě. Když se lidé domluví, tak sundají každého,“ řekla Raidová.

Úředníci ji například vinili z toho, že vytvářela atmosféru permanentního strachu a napětí. „Strach mohli mít oprávněně ti, kteří neplnili své povinnosti,“ uvedla Raidová. Podle ní je „kolektivním“ výmyslem rovněž obvinění z opakovaných urážek. „Nikdy jsem nikoho neurazila. Já si vážím každého,“ konstatovala.

Odmítá rovněž, že by své podřízené častovala nemístnými návrhy se sexuálním podtextem. Ti vypověděli, že je Raidová nutila chodit na večírky a požadovala po nich projevy náklonnosti.

„Jako důkaz vděčnosti a oddanosti jsme ji tam musely objímat a líbat,“ vypovídaly u soudu už dříve úřednice.

Pokračování na straně B2 „Sexuální harašení? Samé lži“

Pokračování ze strany B1 „Tomu nerozumím. Na večírky chodily dobrovolně ze své vůle a objetí jsem brala jako projev přátelství a nikdy jsem je k tomu nenutila. Myslela jsem, že se dobře baví, ale obrátilo se to proti mně,“ řekla Raidová.

Úředník Petr Trnovec zase tvrdil, že mu jeho nadřízená zatančila v úřední době břišní tanec, vyzývavě pohybovala výstřihem těsně před očima, nebo před ním s rohlíkem či banánem naznačovala orální praktiky. „Ty věci neustávaly a naopak gradovaly. Měl jsem toho plné zuby stejně jako kolegyně,“ řekl.

„To je jenom fantazie pana Trnovce. Jsou to lži a výmysly,“ oponovala Raidová. Na Trnovce dokonce podala trestní oznámení. „On vytáhl z mého služebního počítače fotky mé a mých přátel a umístil je na internet a opatřil je hanlivými texty,“ řekla Raidová. Trnovec se ale brání. „Je jasné, že ona bude kolem sebe pořád kopat. Dělá z nás všech líné a mstivé darebáky, jenom aby od sebe odvrátila pozornost,“ uvedl Trnovec. Říká, že žádné fotky nestahoval a na internet nedával. „Tohle odmítám. Je to nehorázné, když mě už předem obviňuje. To je na žalobu. Víc se ale k tomu vyjadřovat nebudu,“ sdělil Trnovec.

Raidová tvrdí, že všechny výpovědi proti ní měly společného jmenovatele. „Domluvili se. Všichni tím mohli něco získat. Minimálně to, že se zbaví náročného šéfa, který po nich vyžadoval plnění úkolů. To se jim podařilo,“ uvedla Raidová.

Soud byl znovu odročen kvůli výslechu nemocné svědkyně a prověření dalších dokumentů.

„Ona bude kolem sebe pořád kopat. Dělá z nás všech líné a mstivé darebáky, jenom aby od sebe odvrátila pozornost.“ Petr Trnovec

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední Morava

Autor: * (rš)


Zdroj: iDNES.cz 8. ledna 2010 0:00

Přečtení článku: 48429x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.
16.08.2010, 11:08   Jeden z deseti zaměstnanců hlásí sexuální obtěžování


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

:D :D :D

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 18.01.2010, 08:35

Odpovědí: 3

Tak tohle soudružky sestry asi nezámýšlely. Chtěl bych vidět jejich protáhlé xichty po přečtení takové zprávy. Přece stejně jako násilí, také sexuání harašení provádějí pouze a výhradně muži.

Ale zajímalo by mě jak je to doopravdy. Bohužel se to nedozvíme.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: :D :D :D

Autor: jjj Muž

Založeno: 18.01.2010, 08:51

Dozvěděli jsme se to, a ne že ne!
To jen pracuje proti vám váš psychologický modul (usazený v lidském mozku už statisíce let), který vás nutí věřit, že tvrzení jedné ženské je stejně důvěryhodné jako svědectví deseti různých normálních lidí.

Tenhle modul pracuje spolehlivě u všech opatrovnických soudkyň, které věří matce i ty nejpustší lži, za které by byl jinak každý člověk pohnán k trestní odpovědnosti!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: :D :D :D

Autor: NTPT Muž

Založeno: 18.01.2010, 11:39

A i kdyby to jeho nařčení ze sexuálního harašení bylo nepravdivé a přesto pro onu dámu mělo nějaké důsledky tak přece může být jedině ráda, může s této zkušenosti těžit a položit si zajímavé otázky.....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: :D :D :D

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 18.01.2010, 16:27

Soudruzi nepodléhejte svévolné propagandě, která má narušit naše společné budování nové spravedlivé společnosti bez třídních antagonismů.

Jsme sice ještě v historicky podmíněné fázi budování vyspělé demokratické společnosti, ale jak vidíme na příkladu našich soudruhů ze Spojených Států Genderových a Unie Sovětských Socialistických Republik a Jednoho Království, již brzy je doženeme a možná i předeženeme.

Tato křivá obvinění jsou nehoráznost, žádná žena přece nikdy nikoho neobtěžovala.

Budování vyspělé kapitalistické společnosti zdar. Smrt třídním nepřátelům.

Odpovědět na příspěvek

 

Obrana před sexuálním harašením je snadná.

Autor: Kolemjdoucí Muž

Založeno: 18.01.2010, 11:07

Odpovědí: 0

Stačí být nepřitažlivý. Například páchnoucí dech utne jakékoli harašily bez ohledu na jejich pohlaví.
Stejně tak špinavé oblečení, nebo slina tekoucí z koutku...

Odpovědět na příspěvek

 

objektivně

Autor: Greg Muž

Založeno: 18.01.2010, 11:28

Odpovědí: 1

.. dnes se lidé soudí kvůli každému prdu .. a jinak to bude soudit soudkyně a jinak soudce .. ale spravedlnost ani objektivitu nehledejte .. jsou věci, které se prostě dokázat nedají, ale soudit ano a takzvané svědectví je považováno za důkaz ovšem má jinou váhu od chlapa než od ženské nebo od cikána nebo od dítěte nebo od tchýně atd atd .. chce se mi blít .. !

Odpovědět na příspěvek

 

Re: objektivně

Autor: zaz Muž

Založeno: 18.01.2010, 16:15

Ale svědectví od NIKOHO není 100% důkazem, na jehož základě lze někoho odsoudit, což se ale u nás běžně děje (dokonce na základě i jediného svědectví). Proto zákony popírající základní princip právního státu presumpci neviny (jako o sexuálních harašení, o domácím násilí) jsou protiústavní a musí být co nejrychleji zrušeny.
P.S.: dotyčná paní nechť si dopady těchto nesmyslných zákony "vychutná" a feminacispolky nechť dále vymýšlejí totalitní praktiky.

Odpovědět na příspěvek

 

no, & je to venku :-)

Autor: lubob Muž

Založeno: 18.01.2010, 13:14

Odpovědí: 1

"“Cílem mých podřízených bylo zbavit se mě. Když se lidé domluví, tak sundají každého,“ řekla Raidová."

Odpovědět na příspěvek

 

Re: no, & je to venku :-)

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 19.01.2010, 07:55

Může to tak být. Možná si nakakala každého s kým se bavila s pozice šéfa (jak si často neschopní šéfové myslí: "já jsem šéf a oni póvl") a pak se diví, že se jí chtějí zbavit, když mají tu možnost. No a tento klacek harašení se k tomu náramně hodí. Jestli jsem ale četl správně, tak tam šlo o více klacků než jen tento akcentovaný. Vypadá to, že se podřízení zbavili neschopné šéfky, nic víc. Tohle se děje i mužům stejného ražení.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.