Zprávy


25. dubna 2007

Rovnoprávnost

Redaktor: VaS

Aktualita

Rok 2007, rokem rovných příležitostí?

Aneb marxistické manýry feminismu

Ženám by mnohem víc než aktivity feministek pomohlo, kdyby jejich děti byly vnímané ne jako přítěž, ale jako dar. Kdyby feministky uznaly přirozené rozdíly mezi mužem a ženou a z toho vyplývající využitou příležitost ze strany ženy se svým dětem plně věnovat jako rozhodnutí, které si zaslouží uznání.

Druhého dubna letošního roku byl v Divadle Archa oficiálně zahájen Evropský rok rovných příležitostí. K čemu je takové oficiální zahájení i samotný rok rovných příležitostí dobrý? Nabízí samozřejmě prostor pro oblíbené téma genderové rovnosti, ve kterém se mohou realizovat různé neziskové organizace jako Fórum 50%, Žába na prameni apod. Určitě se při této příležitosti všechny rády pochlubí, čeho dosáhly a kde všude se jim povedlo odstranit bariéry v rodové rovnosti, ale také zdůrazní potřebu přijetí antidiskriminačního zákona nebo nutnost změny většinového a zpátečnického pohledu české společnosti na postavení žen a mužů.

Kdo za touto iniciativou stojí? S návrhem prohlásit letošní rok rokem rovných příležitostí přišel český komisař EU V. Špidla. Na oficiálním zahájení vystoupil s projevem i premiér Mirek Topolánek, který kromě jiného upozornil na to, že právě přehnané zvýhodňování žen na trhu práce vede k jejich diskriminaci. Premiérův projev se v kruhu feministických aktivistek nesetkal s velkým pochopením. Okamžitě vznikla protestní nóta neziskových organizací, protože Topolánkova řeč byla plná genderových předsudků. Tato reakce velmi přesně poukazuje na absurdnost diskuse o rovných příležitostech, právo vyslovit svůj názor má totiž jenom jedna strana. V případě reakce oponentů je těmto doporučeno mlčení místo toho, aby byly jejich argumenty zpochybněné racionálním způsobem. Proč asi?

Předsedkyně poslaneckého klubu Strany zelených Kateřina Jacques na jeho slova reagovala ve vysílání Českého rozhlasu 6: „Ten pohled pana premiéra i ten jeho projev se velmi odlišoval od toho, jak se na tuto problematiku dívají zasvěcení, ať už jsou to odbornice, odborníci z akademického prostředí, z neziskového sektoru, ale třeba i státní zaměstnanci, úředníci, úřednice, kteří se toho zúčastnili z MPSVR, z Úřadu vlády a skutečně ten projev nebyl úplně kompatibilní s tím, co třeba přednesl komisař Špidla.“ Bohudík za to! Zajímavé je, že poslankyně Jacques vidí kritiky boje za rodovou rovnost za automaticky nezasvěcené, kteří by se k této problematice neměli vůbec vyjadřovat, protože ji nerozumí. Samozřejmě, začnou ji rozumět až v momentu, kdy budou volat po přijetí antidiskriminačního zákona a po změnách ve společnosti, aby bylo ženám umožněno skloubit kariéru s rodinou.

Kam ale takové snahy vedou, můžeme vidět na dnešním Německu, kde se ministryně pro rodinu za CDU Ursula von der Leyen snaží zřídit velkou síť předškolských zařízení pro děti mladší tří let z veřejných zdrojů a to za velké pochvaly ze strany feministek. Tento nápad má jenom jednu „malou“ chybičku, jesle mají být financovány z daní všech občanů, tedy i těch, kteří svoje děti vychovávají doma nebo kteří děti v tomto věku nemají. Tímto způsobem proto dochází k narušení svobody člověka.

Proč by mělo být úkolem státu osvobozovat matky od jejich vlastních dětí? Proč by mělo být dítě přítěží a proč by měla od něho máma utíkat za svojí prací? Takovou představu měli komunisté. Odejmout matce její dítě a vychovat nového člověka oddaného marxistické ideologii. Za tímto účelem byla po druhé světové válce žena vytržena z její přirozené role.

Stejně tak mají genderoví aktivisté potřebu vychovat nového člověka, který si bude hrát s genderově neutrálními hračkami (představa, že svojí dceři koupíte panenku a synkovi letadlo je přece tak nebezpečná, může vést k nerovnému postaví žen a mužů!), bude nosit genderově neutrální oblečení a bude mluvit genderově neutrálním jazykem. Že pro takového člověka nezbude prostor pro svobodné přemýšlení a vlastní názor, je zcela nepodstatné.

Ženám by mnohem víc než aktivity feministek pomohlo, kdyby jejich děti byly vnímané ne jako přítěž, ale jako dar. Kdyby feministky uznaly přirozené rozdíly mezi mužem a ženou a z toho vyplývající využitou příležitost ze strany ženy se svým dětem plně věnovat jako rozhodnutí, které si zaslouží uznání.

Zahajovat rok rovných příležitostí je proto naprosto zbytečné, každý člověk má možnost svobodné volby, jestli se rozhodne mít děti nebo budovat kariéru, s rizikem, že svého rozhodnutí bude možná později litovat.

Autorka: Mária Pešeková


Zdroj: Euportal.cz 20.4.2007

Přečtení článku: 192797x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 3.2

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

31.12.2014, 14:56   Dívky (15) umlátily dva psy kladivem
08.12.2014, 23:03   Pokuta za nepředání dětí
25.09.2014, 12:52   Lidský odpad J. Dienstbier
28.02.2014, 14:17   Zaveďme konečně ty kvóty - tedy pro chlapce a pro muže, pro koho jiného, samozřejmě
09.03.2011, 23:16   Ženy brání pokroku a jsou prostitutky, vyslechla si feministka


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Clanek kuriozne navazuje na predchoziDETI SILEJI

Autor: Tess Žena

Založeno: 24.04.2007, 22:15

Odpovědí: 6

Zde se hovori o feminacismu, kdyz ZENA-matka neni 24 hodin denne s ditetem, v predchozim se pise "Deti sileji", "Nadvlada matek" neb hrozby toho,kdyz je zena-matka s ditetem, povazte a tomu se dokonce rika monopol. To kdyz se tatinek peci zcela vyhyba, nebo ji provozuje jen minimalne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Clanek kuriozne navazuje na predchoziDETI SILEJI

Autor: lubob Muž

Založeno: 25.04.2007, 12:50

"Zde se hovori o feminacismu, kdyz ZENA-matka neni 24 hodin denne s ditetem."

uz zase tak nestydate kecate, tess? proc?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Clanek kuriozne navazuje na predchoziDETI SILEJI

Autor: tess Žena

Založeno: 25.04.2007, 17:31

Clanek opravdu kuriozne navazuje. Kuriozni je to, ze se kritizuji zeny, ktere by chtely davat deti do skolek. NIKDE neni receno, ze, zeny, ktere chodi do prace se staraji ROVNEZ o deti. To je tech 24 (?)hodin, trocha nadsazky.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Clanek kuriozne navazuje na predchoziDETI SILEJI

Autor: lubob Muž

Založeno: 26.04.2007, 12:16

tech 24 hodin je mozna nadsazka (nakonec, i takova matka taky nekdy spi, coz dela i otec & tudiz by se mu tedy taky ta doba mela zapocitavat jako doba, kdy je s ditetem. pekny nesmysl, co?).
ale ten feminacismus (& vubec, cela ta konstrukce) je holy nesmysl. netreba to obhajovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Clanek kuriozne navazuje na predchoziDETI SILEJI

Autor: Tess Žena

Založeno: 26.04.2007, 15:41

Clanek mluvi o zenach, ktere zrejme chteji aby se stat postaral o deti-pritez. Nemluvil o otcich. Nepisu nic o tom, ze se doba spanku ma zapocitava pesoezeny maji i v noci na starosti deti, hlavne ty uplne nejmensi.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Clanek kuriozne navazuje na predchoziDETI SILEJI

Autor: pinpin Žena

Založeno: 27.04.2007, 08:01

klídek, on bude ten lublb nějaký zakomplexovaný, a tak si tady vylévá zlost:-) Asi ho nějaká žena opustila.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Clanek kuriozne navazuje na predchoziDETI SILEJI

Autor: lubob Muž

Založeno: 27.04.2007, 10:40

pisete toto :

"Zde se hovori o feminacismu, kdyz ZENA-matka neni 24 hodin denne s ditetem"

& ja vam k tomu rikam, ze kecate, protoze o nicem takovem se zde nehovori. tot vse.

Odpovědět na příspěvek

 

To jsou věci.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 24.04.2007, 22:27

Odpovědí: 23

"Ženám by mnohem víc než aktivity feministek pomohlo, kdyby jejich děti byly vnímané ne jako přítěž, ale jako dar. Kdyby feministky uznaly přirozené rozdíly mezi mužem a ženou a z toho vyplývající využitou příležitost ze strany ženy se svým dětem plně věnovat jako rozhodnutí, které si zaslouží uznání."

A když soud uzná tyto přirozené rozdíly a na jejich základě svěřuje děti po rozvodu do péče ženy, můžou se zdepřítomní zbláznit...
Se mi zdá, že tyto stránky (potažmo místní autoři) trpí poruchou identity :-)))

Dále by mně zajímalo, do kolika let dítěte tyto přirozené zákony nutno dodržovat, čili se (na místě ženy-matky) zdržet nároků na svůj profesní život? Není to snad svérázný boj s nezaměstnaností, nebo dokonce obava mužů z konkurence na poli pracovních míst?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To jsou věci.

Autor: gingo Muž

Založeno: 24.04.2007, 22:41

Vážená, nevím, kdo tu trpí poruchou identity, ale vidím, kdo tady trpí poruchou rozumu.

Jestli jste si ráčila všimnout, tak většina problémů není kvůli tomu, že dítě je svěřeno do péče matky, ale to, že matka odpírá otci s dítětem soudem stanovený styk. Dnešní zfeminizovaná justice nic - a to podtrhuji- nic proti tomu nedělá. Naopak průtahy v soudních líčeních nahrává do karet matkám, které se neřídí soudními rozhodnutími.

Jestli se chcete věnovat kariéře je to vaše rozhodnutí, ale přestaňte kázat feminesmysly ostatním, kteří si přejí normální rodinu.

PS: Kdyby jste vyrůstala v úplné, harmonické rodině, tak by jste možná tušila o čem to vlastně píšu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: To jsou věci.

Autor: Odin Muž

Založeno: 25.04.2007, 01:41

Omyl, vetsina problemu vznika tim, ze dite je svereno do peci matce a ne obema rodicum, a to i pres to, ze matka v extremech odpira otci styk z ditetem. A to v protikladu se zakonem o rodine CR.
Vetsine otcu ale dnes nestaci "pouhy styk s ditetem",chteji se totiz podilet na vychove ditete.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To jsou věci.

Autor: * Žena

Založeno: 25.04.2007, 08:37

Ano, je to tak jak napsal Gingo: Jestli se chcete věnovat kariéře je to vaše rozhodnutí, ale přestaňte kázat feminesmysly ostatním, kteří si přejí normální rodinu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: To jsou věci.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 10:57

Možná pro méně schopné se zdá nepochopitelné mít kariéru A TAKY normální rodinu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: * Žena

Založeno: 25.04.2007, 11:24

Ty ale nemáš normální ani žádnou rodinu, jsi bez partnera, jak si se tu cca 2 měs. zpátky zmínila !

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.04.2007, 11:29

To Vám nestačí, jak stupidně jste si naběhl s Alizon, trotle?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: * Žena

Založeno: 25.04.2007, 12:12

Trotl si, protože kdo chce lhát, musí mít velice dobrou pamět. A to ty ani Alizon nemáte, jak je vidět.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.04.2007, 12:16

Na rozdíl od idiůtka Vašeho kalibru, který evidentně nemá kromě paměti ani elementární vzdělání, mám paměť skvělou. Dokonce tak skvělou, že mě i velice dobře živí.S Alizon jste si naběhl na ránu direct a pokud se Dulcibelka bude chtít zaobírat něčím velikosti neutrina (což asi nebude), můžete mít repete.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: Kristina Žena

Založeno: 25.04.2007, 13:44

Rada zdarma pro ty, kteří tvrdí, že tu kdysi kdosi cosi psal a nevědí, jak to dokázat: Vyhledat inkriminovaný výrok, pokud možno i s datem a autorem, obarvit na modro, zmáčknout CTRL C, kliknout do příspěvkového okénka, zmáčknout CTRL V a výrok se objeví v okénku. To je, co?

Pokud to někdo neudělá a dál bude jen bez důkazů tvrdit, že to dotyčný napsal, napsal a napsal, může být plným právem označen za lháře :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.04.2007, 14:00

To máte sice pravdu, ale zahlcovat diskusi nepřetržitým kopírováním výroků by asi také nebylo ono. Krom toho, tento případ si to pro svou nicotnou ani nezaslouží.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: Kristina Žena

Založeno: 25.04.2007, 14:07

Ten příspěvek v podstatě nebyl určen přímo Vám, nechala jsem ho jen v jednom vláknu, abych zachovala kontinuitu diskuze.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 14:18

Dobrá rada nad zlato :-))
Takže snad už bude klid.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: mant Muž

Založeno: 25.04.2007, 11:48

Dulcibelko, pokud zvládáte mít kariéru (opravdu kariéru ve smyslu výstupu do výšin - ne normální profesní postup), k tomu normální rodinu včetně dětí, a Váš partner je na tom s kariérou podobně, pak klobouk dolů.
Osobně to považuji za dost nemožné - už proto, že o takovou kariéru se zpravidla bojuje, přitom rodině nutně musíte věnovat nějaký čas, a ten pak může v karierní konkurenci zatraceně chybět.
Pokud ovšem máte kariérou na mysli normální fungování v profesi, kde člověk nezakysne na místě, pak je to jiná.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 11:59

No, původně jsem měla na mysli sice fungování v jedné profesi, ale na volné noze a s velikou konkurencí na trhu - čili snažit se být v dané situaci nejlepší a vždy k dispozici - tam ten boj je docela slušný...ale taky to jde, když máte slušného partnera a normální děti - tedy ne kojence u prsu, samozřejmě:-))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: mant Muž

Založeno: 25.04.2007, 12:06

Pak snad. Tedy asi za podmínek:
- nejlépe svobodné povolání, rozhodně ne velká firma - tam bude vždycky víc vidět, že jí nevěnujete veškerý čas (zvlášť pokud někdo posedlý firemní kulturou plánuje i společné víkendové akce a podobné vymoženosti)
- děti z nejhoršího odrostlé (a dobu jejich plné závislosti nějak vykompenzovanou - to jde)
- partnera v pozici, kdy může bez následků pro svoji kariéru tu a tam nahradit Vaši nepřítomnost vynucenou potřebou být k dispozici klientovi
Pak ano. Ale jsou to dost restriktivní podmínky, a i tak vyžadují značnou výkonnost. Pokud to zvládáte, opakuji, máte můj obdiv.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 13:49

Ale jo, za vámi uvedených podmínek jsem to zvládala od revoluce až do doby před dvěma lety, kdy mě to přestalo těšit - a snad jsem to zvládala dobře, když mi ještě i teď chodí nabídky :-)))
Obdiv v tomto případě ale spíš patří manželovi, který nejenže moji nepřítomnost zvládl vždy na jedničku (s "nevlastními" dětmi), ale v době, kdy jsme se rozhodovali, zda ta volná noha či ne, zůstal u svého zaměstnavatele, kde sice má slušnou pozici, ale práce ho zas tak netěší - protože pravil, že v zájmu rodinných jistot by měl být jeden z partnerů raději zaměstnancem - a protože vidí, že mě moje práce baví, bude on o to spokojenější i s tou svojí. A já mu to do smrti nezapomenu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: * Žena

Založeno: 25.04.2007, 12:15

Taky jsi psala, že už máš vnučku, tomto požehnaném věku se to podniká, syn odrostlý a manžel žádný.
A tohle je podle tebe fungující rodina ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: Alizon Žena

Založeno: 25.04.2007, 12:59

V té situaci, kterou popisujete, to jde i s tím kojencem u prsu. Jen se trochu míň vyspíte ;o)).

Mant zmínil něco, co je velmi důležité a co se tady spousta lidí bohužel nenamáhá rozlišovat - kariéra ve smyslu "zaměstnání v nějaké firmě a postupné stoupání na jejím hierarchickém žebříčku až k nejvyššímu šéfovi" a kariéra ve smyslu, o kterém mluví pak i Dulcibelka, tedy "normální fungování v profesi, kde člověk nezakysne na místě."

Mant i Dulcibelka velmi přesně vystihli podstatu obou těchto "kariér". Zatímco ta první, a tady musím opět dát za pravdu Mantovi, je s dětmi v podstatě podle mého názoru neslučitelná, ta druhá je s nimi slučitelná docela dobře. Kamenem úrazu je čas - kariéra č. 1 často vyžaduje přítomnost v práci dvanáct hodin denně a ještě se předpokládá, že budete kdykoli k dispozici přesčas. Ovšem zároveň, máte-li děti, musíte (a chcete) být k dispozici jim, a i když chodí třeba do školy, občas nastane situace, že musíte se vším praštit a být fyzicky přítomen u toho dítěte (třeba nemoc, úraz).

Naopak u kariéry č. 2, která nevyžaduje vaši stálou přítomnost na určitém místě, jen odvedení určitého objemu práce, přičemž si můžete naplánovat, kdy ji provedete, je sice pracná (těší mne, Mante, že to oceňujete ;o)), ale možná. Dokonce i u toho kojence. Ovšem, jak říká Dulcibelka, chce to slušného partnera, a na toho mám zaplaťpánbůh štěstí.

Udivuje mne, kolik lidí si pod pojmem "kariéra" představí typ č. 1 a zaboha jim nevysvětlíte, že existují i jiné možnosti. A hýří nevybíravými slovy na adresu žen-matek, které zvolí typ č. 2, ovšem nechávají zcela bez povšimnutí muže-otce, kteří zvolí typ č. 1.

Můj soukromý názor je ten, že dvojice, která se rozhodne mít děti, by se rozhodně měla v tomto směru pobavit o prioritách. Mně by velice vadilo, kdyby můj muž dělal kariéru typu 1, protože by to znamenalo, že by vždy musel preferovat práci před rodinou, děti by ho prakticky neznaly a já bych třeba nemohla dělat kariéru č. 2. Někomu jinému to třeba nevadí, taky dobře. Jen by v tom oba měli mít předem jasno.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 14:00

Alizon, s kojencem u prsu by to bývalo nešlo - šichta třeba 15 hodin, nebo měsíc z domova a návraty jen o víkendu :-(
Ale máte pravdu, předchozí domluva v rodině je základ.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: Alizon Žena

Založeno: 25.04.2007, 19:21

Tak to jste mnohem lepší než já - já to takto náročné přece jen nemám ;o)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 19:36

Jsem s tím taky už sekla - jeden z (více) důvodů bylo, že tam nechci vypustit duši - i to jsem skutečně zažila, bohužel. Honička, příšernej stres, to nejde donekonečna, jen do určitýho věku :-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: lubob Muž

Založeno: 26.04.2007, 14:57

dobre napsano, alizon.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: To jsou věci.

Autor: lubob Muž

Založeno: 25.04.2007, 12:52

aha! takze feminismus je berlicka pro ty mene schopne. inu, vyvracet to nebudu :-)

Odpovědět na příspěvek

 

pokrytecka dama

Autor: Žena

Založeno: 24.04.2007, 23:03

Odpovědí: 0

Proc nejde pani autorka prikladem, nevzda se psani a neodda se zcela peci o deti a neprestane kazat
hlouposti zamestnanym zenam,svobodnym ci bezdetnym?
Jinak preci kaze vodu a pije vino, ne? :o)

Odpovědět na příspěvek

 

Proč subvencovat školky

Autor: Jarmila Žena

Založeno: 25.04.2007, 07:47

Odpovědí: 15

1. jak říkala moje maminka (která byla jako inv. důchodce doma), školku potřebuješ abys viděla jiné děti a naučila se s nimi vycházet... jinak jsem mohla vidět akorát Andulku od vedle, v mém věku nás bylo v obci asi 6. A přez celou vesnici tříleté dítě nepustíte.

2. pokud nebudu mít na školku a to ze svého průměrného platu (kterého většina populace a té ženské obvzlástě nedosahuje) na školku bez subvencí mít nebudu - tak holt nebudu mít ani děti.

3. Být 6 let doma s dítětem je pro mne za trest. Jistě děti jsou fajn, uznávám, že v prvních cca 3 letech svou mámu pro zdravý duševní vývoj potřebují. Já zase pro své duševní zdraví potřebuji pracovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Proč subvencovat školky

Autor: Karel Fiala Muž

Založeno: 25.04.2007, 12:07

1. S jinými dětmi se naučí dítě vycházet ve škole, má na to pro něho nekonečně dlouhých 9 let času, školku k ničemu nepotřebuje.
2. Pokud lidé jako vy nebudou mít děti, žádná společenská újma tím nevznikne.
3.Pokud je pro vás vychovávat vlastní dítě trest nepořizujte si ho - mít za mámu člověka vašeho typu je pro dítě mnohonásobně větší trest.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.04.2007, 12:13

A což to nechat na každém, jak se rozhodne, jak mu to bude vyhovovat? To byste asi nepřekousl, že. Moje dcera chodila do školky velice ráda, do první třídy nastupovala již s kamarády a na školku vzpomíná v dobrém.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: lubob Muž

Založeno: 25.04.2007, 12:54

vyborne, s tim ja naprosto souhlasim. at si to kazdy rozhodne sam. & pochopitelne, at si za svoje rozhodnuti nese nasledky (treba to, ze polovinu sveho platu da za nesubvencovanou skolku).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: mant Muž

Založeno: 25.04.2007, 13:06

A nebo ať využije svých politických práv a zasadí se o prosazení subvencí školkám...což se reálně děje, nebo může dít. Na kterékoli úrovni veřejných financí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: richard Muž

Založeno: 26.04.2007, 14:17

Souhlas, nechat to na každém - jenže to byste zase vy, zkurvené feministky, nepřekously, kdyby se ženy mohly spravdu svobodně rozhodovat o svém životě a zvolily by si jinou cestu, než jim vnucujete a nařizujete.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.04.2007, 14:44

Klídek, ať si každý zvolí to, co mu vyhovuje. Nic proti tomu. Proč tak vyskakujete? Mně je úplně šumák, co si kdo dělá v soukromém životě. Stejně tak si nepřeju, aby se někdo montoval do toho, co zas dělám já. Toť vše. Jste to schopen pochopit?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: Kristina Žena

Založeno: 26.04.2007, 14:46

Kdo a konkrétně jak dnes ženám brání svobodně rozhodovat o svém životě?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: pinpin Žena

Založeno: 27.04.2007, 08:12

Vy, jako zkurvený antifeminista, si myslíte, že se ženy svobodně nerozhodují? Kterápak tě kopla do prdele?:-)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: Alizon Žena

Založeno: 25.04.2007, 12:39

Dobrá, pane Fialo. Byl byste ochoten jít na rodičovskou dovolenou do 6 let dítěte Vy?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: mant Muž

Založeno: 25.04.2007, 13:49

Nevím,jak pan Fiala; já ano (a dost mne mrzí, že nemůžu).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: kytička Žena

Založeno: 25.04.2007, 13:52

proč nemůžete ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: mant Muž

Založeno: 25.04.2007, 14:09

Jednak to obecně nemá smysl dřív než u posledního dítěte, jednak by nám to nevyšlo ekonomicky. Bohužel.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: Zbyněk Muž

Založeno: 25.04.2007, 18:34

Taky bych šel, lepší než se dřít v práci - a mnohem pohodlnější!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: Alizon Žena

Založeno: 25.04.2007, 18:44

Tak proč jste nešel? Kdyby jsou chyby...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Proč subvencovat školky

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.04.2007, 13:03

Ve škole by mělo dítě v prvé řadě získávat vědomosti. Nemělo by být zahlceno novostí situace, kdy je poprvé mezi dětmi jiné mentality, výchovy apod.

Odpovědět na příspěvek

 

Jacques

Autor: Dirigent Muž

Založeno: 25.04.2007, 10:00

Odpovědí: 21

Jen tak mimochodem - netusite nekdo cim si pani Jacques vyslouzila pravo, ze jeji prijmeni neni prechylovane? Novinari automaticky (podle pravidel pravopisu) prechyluji prakticky vsechna zahranicni zenska jmena i kdyz tak vznikaji strasne paskvily ale Katerina Jacques ma jakousi zahadnou vyjimku ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Jacques

Autor: Žena

Založeno: 25.04.2007, 11:18

Nebudte netoletantni, mily pane, uz je na case, aby se zenam prestala komolit jejich prijmeni. Katerina Jacques se nejmenuje Jacquesova, proc by tedy tak o ni mela media psat? Nazyvat ji skutecne jejim jmenem je krok vpred.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Jacques

Autor: Dirigent Muž

Založeno: 25.04.2007, 11:35

Ale mila pani, ja prece souhlasim s tim, ze by se cizi jmena prechylovat nemela - napsal jsem prece, ze vznikaji "paskvily".Ja jen nerozumim tomu, proc ma prave pani Jacques vyjimku. Vsechna jmena zahranicnich politicek nebo sportovkyn jsou novinari prechylena (s vyjimkou tech kde to uz fakt nejde jako Monoroe a podobne) tak proc ne jeji? Musi pro to byt nejaky duvod.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Jacques

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.04.2007, 11:43

Jakou má Jacques výjimku nevím, ale prznění příjmení je u nás tradiční. Moja matka, cizinka slovanského původu, byla docela překvapená, když jí do původního příjmení zamontovali další -ová-, takže výsledek byl poněkud ukoktaný - Paraskevovová.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 11:49

Moje dcera vyvdala tak "strašlivé" příjmení, že se to nikdo ani náhodou nesnaží přechylovat - a rovnou jí všude říkají křestním jménem :-)

A to si myslím, že je případ i K. Jacques - spousta lidí, novináři počínaje!, by nevěděla, jak se to přechýlené čte...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Kristina Žena

Založeno: 25.04.2007, 12:05

Nemohu mluvit za "přechylovače", ale podle mě je kámen úrazu v tom, že francouzsky se to jméno čte bez psané koncovky: žak. Kdyby se to přechýlilo jako Jasquesová, muselo by se to česky číst žakesová, což by ho foneticky komolilo nad rámec toho přechýlení. České žaková by se zas muselo psát Jacquová, což by zase příliš komolilo grafickou podobu toho jména.
S jinými jmény (Lorenová, Bardottová) takové problémy nejsou a proto se vesele přechylují.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Kristina Žena

Založeno: 25.04.2007, 12:06

oprava: Jacquesová

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Dirigent Muž

Založeno: 25.04.2007, 14:38

No tak to asi nebude ten duvod. Napr. vetsina anglickych prijmeni se jinak cte a vesele se prechyluji. Treba Margaret Thatcher - vsude se pise "Thatcherova" a cte se "Tecrova". Nevidim zadny zjevny duvod proc by se obdobne nemohlo psat "Jacquesova" a cist "Zakova".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Alizon Žena

Založeno: 25.04.2007, 14:45

No, ale to by se pletlo, vsadím se, že by ji většina lidí psala jako "Žákovou". Třeba se jí to nechce každému dokola vysvětlovat.

Osobně nevidím důvod, proč ji (ne)skloňovat tak, jak ona sama chce.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: kytička Žena

Založeno: 25.04.2007, 14:48

já bych taky chtěla, aby mé jméno nebylo skloňované, kde je důvod, že to nejde u mě ale u Žakové ano ? :-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Dirigent Muž

Založeno: 25.04.2007, 15:18

Presne tak. Moje zena s tim ma taky problemy - na Slovensku by si mohla vybrat ale tady se proste musi prechylovat. Ale pro Jackques to neplati.

Na druhou stranu cestina ma urcita pravidla. Napr. by znelo divne, ze "Selesh porazila Suk 2:1" nebo treba "Selesh navstivila Suk" (kdo koho navstivil - Seleshova navstivila Sukovou nebo Seleshovou navstvila Sukova?) a pod.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: lubob Muž

Založeno: 25.04.2007, 16:01

dirigente :-))

jeste kuriozneji by znela neprechylena varianta "trenerka selesove byla navstivena sukovou"

trenerka seles byla navstivena suk. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Dirigent Muž

Založeno: 25.04.2007, 16:20

:-)) No byly by to perlicky ... ty priklady nemam z vlastni hlavy ale cetl jsem je nekde na internetu.

V tomto oboru se kdysi pokousela tvorit i zde pritomna Jarmila, ktera navrhovala zmenit "ova" na "a". Tedy misto "Kubatova" "Kubata", misto "Novakova" "Novaka" a pod. Pak by ovsem "trenerka Seleshi navstivila Suku" :-).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.04.2007, 16:28

Suková by byla pořád Suková, neb jest Češka. Předpokládám, že se bavíme o přechylování cizích jmen nikoliv českých. To, co vymyslela J. je pěkná blbost. Co to podle ní řeší? Jestli -ová nebo -a je snad úplně jedno. Vlastně ušetří to 2 písmena.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Kristina Žena

Založeno: 25.04.2007, 17:58

Maně mě napadlo ještě pár dalších jmen, která se nepřechylují: Petra Janů, Marta a Thena Elefteriadu, Alice Nellis, z cizích se nikdy nepřechylovala Gina Lollobrigida, Edith Piaf, Greta Garbo, Audrey Tatou...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 18:58

Tak zrovna Lollobrigida, Piaf i Garbo nejsou původní příjmení, ale umělecká jména, a tam by to vypadalo obzvlášť tupě...
Ale Sophia LorenOVÁ, to už jsem taky viděla :-((

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 18:53

Ale tady si taky můžete při vyplňování formulářů před svatbou vybrat, zda přechylovat či ne...Akorát si nejsem jistá, jak by se úřady tvářily na milostivou paní "Novák".
Navíc Suková je opravdu Suková, má to určitě v rodném listě - holt čeština přechyluje! To ale neznamená, že to budeme nutit všem nebohým Ms., které se už jako "Smith" narodily.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Alizon Žena

Založeno: 25.04.2007, 19:05

Jednou jsem slyšela komentátorku jakéhosi sportu a bývalou závodnici, jak říkala, že používá nepřechýlená jména - říkala, že byla zvyklá je slýchat takto a přece to těm holkám nebude komolit.

Fakt je, že to byla vesměs cizí jména. Já se spíš kloním k přechylování, ale jsem schopná pochopit i důvody druhé strany, a docela mě udivuje, kolika lidem ta Jacques leží v žaludku (tedy pouhý fakt, že nepřechyluje jméno, její politické působení ponechávám zcela stranou) .

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 25.04.2007, 19:32

Osobně jsem toho názoru, že mám mluvit o někom (či ho oslovovat) tak, jak se skutečně jmenuje, a "Bushová" je prostě fakticky "Bush".
Teď mě napadá, že jsem o Hillary mnohokrát četla jako o Hillary Rodham Clintonové - přičemž Rodham bylo taky příjmení (rodné), které jako správná feministka :-)) nejdřív užívala jako jediné, než ji v rámci volebního boje donutili přibrat to "Clinton". Ale u náš se přechylovalo jen to poslední - není to divný? Hm.
U Jacques tu nechuť docela chápu - možná to mnoha lidem připadá jako pouhá póza, což mi v kontextu s celou její osobou nepřijde tak zcestný :-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Kristina Žena

Založeno: 25.04.2007, 19:48

V případě složeného příjmení se zřejmě přechyluje jen to poslední. Viz Helena Bonham CarterOVÁ nebo Kristin Scott ThomasOVÁ. Co je kuriózní, že u té posledně jmenované se v tisku češtině přizpůsobuje občas i křestní jméno na Kristina.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Kristina Žena

Založeno: 25.04.2007, 16:19

Kdyby se psalo Jacquesová, nepoučení lidé by to spontánně četli jako žakesová. O tom, že se to má číst jako žaková by vědělo jen pár zasvěcených. U Thatcherové je to jiné: není tam useklá koncovka, přechylující koncovka -ová přirozeně navazuje na anglickou výslovnost toho jména.
Ale jinak mi je problém přechylování celkem ukradený, včetně Jacques - Jacquesové.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jacques

Autor: Kristina Žena

Založeno: 25.04.2007, 20:47

Ale přece jen mi to nedalo a pro tu, která má pocit, že Jacquesová může, kdežto ona ne, jsem vygooglovala tohle:

Příslušný zákon upravující koncovky a přípony ženských příjmení má číslo 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů. Jednotlivé změny mají čísla 320/2002 Sb. a 578/2002 Sb.

§ 68 „Občan má právo i povinnost užívat v úředním styku příjmení, které je uvedeno v matričním dokladu vydaném z matriční knihy vedené matričním úřadem.

§ 69 "Příjmení žen se tvoří v souladu s pravidly české mluvnice. Ukládá-li to mezinárodní smlouva, uvede matriční úřad na žádost nositelky příjmení v matričním zápisu vedle příjmení ženy podle pravidel české mluvnice i toto její příjmení ve formě, která pravidlům české mluvnice neodpovídá; z těchto dvou forem příjmení může nositelka příjmení užívat jen jednu formu, kterou si zvolí při podání žádosti, a ta se uvede v matričním dokladu.“

Odpovědět na příspěvek

 

Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Milan Muž

Založeno: 25.04.2007, 22:07

Odpovědí: 25

Když žena považuje za hodnoty to, co je tradiční hodnoutou, chce být dobrou matkou a dobrou manželkou, a s potěšením příjímá od muže plnění jeho tradiční role, považují ji feministiky za většího svého nepřítele než všechny muže dohromady. Vidí v ní zrádkyni. Pronáslují ji, zastrašují ji, hanobí a pořádají na ni štvanici jak Paroubek na Melčáka.
---
Feminismus jsou jen levičácké zvratky, které zaneřáďují naše životy, naši společnost.
Je třeba se všem jeho projevům vyhýbat, feministky ignorovat a izolovat a s ženštinami, co raději profesní kariéru než normální rodinu, na pracovištích nekomunikovat, obchodně s nimi nejedenat a jakékoliv jejich aktivity bojkotovat. Ony totiž chtějí kazit život nejen sobě, ale i normálním holkám. Vyvolávají permanentní nátlak na všechny normální holky, aby normálními nebyly. Proto je třeba vždy a všude upřednostňovat a preferovat normální holky a solidní maminky, starající se o svou úplnou rodinu, před kariéristami a singlovkami.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Alizon Žena

Založeno: 25.04.2007, 22:11

Ať žije fanatismus... doufám, že jste natolik důsledný, že se nenecháte ošetřit od doktorky, nenecháte si prodat chleba od prodavačky a nenastoupíte do autobusu, který řídí ženská.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: kytička Žena

Založeno: 25.04.2007, 22:35

myslíte, že každá doktorka, prodavačka a řidička autobusu má raději profesní kariéru než normální rodinu ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Alizon Žena

Založeno: 25.04.2007, 22:41

To máte pravdu, to vědět nemohu.

Ovšem dá se to předpokládat, ne? Jinak by přece neléčily, neprodávaly a neřídily autobus, a místo toho doma radostně budovaly světlé zítřky, eh, co to plácám, vlastně tradiční rodinu.

Nebo by jim Milan třeba mohl dát podepsat místopřísežné prohlášení, že svou práci dělají jen z donucení a že jediným jejich snem je tradiční rodina a jejich tradiční role v ní.

(Pro opravdu hodně natvrdlé - skutečně nehodlám zesměšňovat tradiční rodinu jako takovou, ale fanatiky, kteří si z ní udělali podobnou modlu, jako komunisti z blaha celé společnosti a nacisti z vlastenectví).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: pinpin Žena

Založeno: 26.04.2007, 08:04

ále houbeles, chlapi prostě rodinu neuživí, a vo tom to je:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: lubob Muž

Založeno: 26.04.2007, 11:32

ale uzivi. & o tom to je.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 26.04.2007, 13:15

Každej?!
Nebo si spíš každej MYSLÍ, že rodina z jeho platu prostě vyžít musí?
A jak příjemné je přidělování peněz závislým členům rodiny, viďte...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Žena

Založeno: 25.04.2007, 22:31

Jasně a každá feministka bude muset nosit zvláštní znamení, třeba pěticípou hvězdu. Pak je deportujeme do nějakýho ghetta a nakonec strčíme do plynu.
Btw, napsání takhle dlouhýho příspěvku ve svěrací kazajce muselo dát hodně práce, máte můj obdiv.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: * Žena

Založeno: 26.04.2007, 07:27

Milane, napsal jsi to úplně přesně. Proto tu na mě feministky útočí. Možná že v reálu by takový hrdinky nebyly. Ale já se nedám a Vám přeju krásný den.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: pinpin Žena

Založeno: 26.04.2007, 08:01

tebe se to netýká, tvůj muž přece plní tradiční roli - stará se o bývalou rodinu:-)))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: * Žena

Založeno: 26.04.2007, 09:07

Tvůj nick by neměl být pinpin ale pipina.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Alizon Žena

Založeno: 26.04.2007, 16:05

Feministky na vás útočí? A kdo je autorem tohoto příspěvku?

"Pokud žena není feministka, ještě neznamená, že je "pán". Za to ty si s prominutím sereš do huby.
Pokud si zpětně proberu tvoje příspěvky, tak jednou bydlíš na koleji, pak jsi mamina od dvou malých dětí, a nyní pro změnu tě muž podporuje v tvojí profesi. Nejsi naopak ty trochu rozpolcená ?"

Jestli si nemůžete vzpomenout, tak vám to připomenu. Je to váš vlastní příspěvek, 24.04.2007, 09:25 .

Je to podle vašeho názoru vhodný způsob, jak se má vyjadřovat "rozumná žena a dáma", za kterou se tu vydáváte, na adresu jiné ženy, která je matkou dvou dětí a příslušnicí funkční rodiny?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Kristina Žena

Založeno: 26.04.2007, 17:08

Takže feministky tu na Vás útočí?
Kdo tu každému bez svolení tyká?
Kdo je autorem tohoto výroku ?

"Tvoje úvahy jsou hmyzí, co taky chtít od feministky."

A kdo napsal tohle?

"Alergie s psychikou souvisí, ty mozkovno."

Tohle slušná žena píše jiné ženě, matce dvou dětí a příslušnici funkční rodiny?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: pinpin Žena

Založeno: 26.04.2007, 08:00

:-)))))))))))) dobrá recese:-)))))))))))) btw., který dnešní muž uživí svou rodinu sám :-))))))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: mant Muž

Založeno: 26.04.2007, 09:52

Pod "uživí" rozumíte "skutečně výlučně živí", nebo "má, resp. je schopen mít takový příjem, aby stačil k uživení rodiny, i kdyby partnerka žádný příjem neměla"?
Situace č. 1 bude velmi nepravděpodobná až vyloučená - i žena na mateřské dovolené má určitý, dnes ne úplně malý příjem.
Situace č. 2 je úplně jiné kafe.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: pinpin Žena

Založeno: 27.04.2007, 11:54

Nedělejte ze všeho pseudopokus na logické postupy .... je to trapné, vždyť víte, jak je to myšleno.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: mant Muž

Založeno: 02.05.2007, 10:20

Možná je to profesionální deformace. Ale já mezi těmi dvěma stavy skutečně vidím vážný rozdíl.
V mnoha rodinách opravdu muž "dokáže uživit rodinu" - dokáže vytvořit a domů donést příjem, ze kterého ta rodina může fungovat i bez jakéhokoli dalšího příjmu.
Jiná věc ale je, proč by do takového uspořádání ona rodina šla, pokud nemá důvod - pokud žena dokáže také vydělávat, komu by se nehodila vyšší životní úroveň?
A platí v takovém případě, že muž "uživí rodinu", nebo ne?
Mimochodem, klidně si tu zaměňte pojmy "muž" a "žena", bude to platit úplně stejně.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 26.04.2007, 08:29

I mezi feministkami jsou povahy různé, ale většina feministek ženám fandí a přeje jim štěstí, ať si zvolí jakýkoliv způsob života. Vnucování čehokoliv považují právě za typický patriarchální přežitek. Jenže žena, která chce být v prvé řadě matkou a manželkou, musí být při výběru partnera vysoce selektivní, tzn. neprovdat se za holý zadek. Na těchto stránkách je problém s démonizací jak žen, co se chtějí živit sami, tak těch, co v sňatku hledají hmotné zabezpečení.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Žena

Založeno: 26.04.2007, 08:33

Přesně tak. A pokud ji ten muž náhodou odkopne, tak jí logicky musí dál živit, protože se kvůli němu a dětem vzdala práce. To se ale taky zdejším mužům nelíbí. A to není jediná věc, v který je tenhle zájmovej kroužek tak trochu schizofrenní. Nebo to s tou mužskou logikou nebude tak slavný, jak se traduje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: * Žena

Založeno: 26.04.2007, 09:10

Že ženský jako jste vy, který si z mladického nerozumu vzali, chlapi odkopnou, se ani moc nedivím,
a dobře vám tak. Rozumný ženský chlapi neodkopávaj. -

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Žena

Založeno: 26.04.2007, 09:18

Ano, samozřejmě, máte naprostou pravdu, když ženská odkopne muže, je svině, zatímco když muž odkopne ženskou, je to chudák, kterej si vzal svini.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: * Žena

Založeno: 26.04.2007, 10:20

Vidíš jak jsi se hezky sama pojmenovala. A do toho pojmenování lze zahrnout veškeré feministky.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 26.04.2007, 11:11

Já myslela - viz: Autor: *, Založeno: 26.04.2007, 07:27 - že ony pronásledují Vás, ne Vy je:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: * Žena

Založeno: 26.04.2007, 11:14

Jasně, ale já se nedám.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.04.2007, 11:16

Dobrý pokus, žel marným se jeví býti... :-)))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozumnou ženu nenávidí feministky ze všeho nejvíc.

Autor: Žena

Založeno: 26.04.2007, 22:41

Mě nikdo nikdy neodkopnul, nejsem tak protivná jako ty.

Odpovědět na příspěvek

 

co platíme z daní :?

Autor: kytička Žena

Založeno: 25.04.2007, 22:16

Odpovědí: 18

Žába na prameni je občanské sdružení, které jsme založily v březnu 2005, abychom mohly realizovat své představy o světě rovných příležitostí. Jestli chceme něco změnit, musíme začít od základů. Základem je výchova a vzdělávání ve školách, které jsou v rukou vyučujících. Proto je tu náš první velký projekt zaměřený na vzdělávání učitelek a učitelů v problematice gender a rovných příležitostí. Tento projekt, nazvaný Rovné příležitosti v pedagogické praxi, je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

a co vymyslely ? :

Aktivita č.3
Téma: Konverzační cvičení
Cílová skupina: 2. stupeň ZŠ, SŠ, dospělí

Účastnice/účas
tníci se rozdělí do dvojic, každá dvojice obdrží tezi, o jejíž pravdivosti, nezbytnosti a fungování musí ostatní svými argumenty přesvědčit. Teze mají tematizovat ve vtipné formě genderově stereotypní představy o mužských a ženských typických činnostech a zálibách. Např.:

Muži by měli často plakat.
Ženy by měly sledovat sportovní přenosy.
Pro muže je sukně nejvhodnějším společenským oděvem.
Ženy by měly rozebírat nekonečnost vesmíru.
Muži by měli pravidelně dělat lívance.
Ženy by měly preferovat BMW před Fordem Ka.
Ženy by měly pracovat na hloubce svého říhnutí.
Muži by si měli depilovat nohy horkým voskem.


kdo nevěří, ať tam běží : http://www.rppp.cz/index.
php?s=o-nas

Odpovědět na příspěvek

 

Re: co platíme z daní :?

Autor: Žena

Založeno: 25.04.2007, 22:23

Směšný, takhle přesvědčovat někoho, co by měl dělat, že ano? Ale zvláštní je, že když ty výroky obrátíte, tak se nad tím nikdo nepozastaví, každýmu to přijde v pořádku. Jak to?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: kytička Žena

Založeno: 25.04.2007, 22:31

mě to směšné nepřipadá. A nejde o výroky, jde prosím o genderovou aktivitu spolufinancovanou státem. Ale na druhou stranu je to dobrej byznys, a za tohle dokázat inkasovat peníze, to už je vážně kumšt.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: Žena

Založeno: 25.04.2007, 22:38

Stát financuje tolik zbytečnejch kravin, že nějaká feministická organizace se tam ztratí. To by chtělo komplexní řešení, protože sebrat peníze jen feministkám státnímu rozpočtu moc nepomůže.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: zaz Muž

Založeno: 25.04.2007, 23:13

To je sice pravda, ale málokdo představuje takové ohrožení svobody a lidských práv jako feminacistky. Proto ty musí přijít o dotace jako první.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: Žena

Založeno: 25.04.2007, 23:25

http://cs.wikipedia.org/w
iki/Paranoia

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: lubob Muž

Založeno: 26.04.2007, 12:25

tohle neni tak docela presne. feminismus kravina sice je, v tom s vami souhlasim, ale zaroven je to politicka lobby. & tu by stat rozhodne financovat nemel.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: mant Muž

Založeno: 26.04.2007, 08:30

Vám v obrácené formě přijdou v pořádku? Mně rozhodně ne.
Nechápu, proč bych měl ženám doporučovat častý pláč nebo horký vosk na nohy; a pokud mne někdo bude nutit sledovat sportovní přenosy, které z duše nenávidím, či hlasitě říhat, poženu ho vidlemi. A nejzajímavější debaty nad kosmologií vedu se svou ženou.
Pod hlavičkou "bourání genderových stereotypů" se tady, po mém soudu, fixuje jejich existence, jen obrací obsah. Nevidím důvod budovat či zdůrazňovat dělicí linii muži/ženy - místo osobní svobody každého jednotlivce.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: Žena

Založeno: 26.04.2007, 08:37

Já s tím souhlasím, ale na těhle stránkách čtu denodenně, co bych jako žena měla a neměla dělat. Hezký příklad je třeba ten Milanův totalitní výlev.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.04.2007, 08:54

Vy jste totiž, milý Mante, na těchto stránkách jedním z mála, který nežije ve světě svých bludů. Taky bych se nenechala donutit k depilaci horkým voskem. Žiletka stačí. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: co platíme z daní :?

Autor: lubob Muž

Založeno: 26.04.2007, 11:37

skvele!

samozrejme, neni bez zajimavosti, ze vsechny ty "teze" v sobe obsahuji "by meli/y".
to hovori samo za sebe.

Odpovědět na příspěvek

 

Tyhle teze jsou tupé úplně stejně,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 26.04.2007, 13:30

jako ty obrácené...
Co je komu do toho?
U nás v rodině nejčastěji pláče manžel! Máme rádi křen...A naopak - nejíme lívance!
Kdyby si ale manžel nebo syn začali oblékat sukně, to bych si fakt pobrečela :-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Tyhle teze jsou tupé úplně stejně,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.04.2007, 13:35

A proč ne? Takový vkusný kilt má něco do sebe. Mně se to fakt líbí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tyhle teze jsou tupé úplně stejně,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 26.04.2007, 14:49

Mně taky.
Ovšem pobrečela bych si stejně - smíchy:
Oni mají opravdu, ale opravdu strašlivě chlupatý nohy!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Tyhle teze jsou tupé úplně stejně,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 26.04.2007, 14:50

A jsme vlastně u toho horkýho vosku :-)))))))))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Tyhle teze jsou tupé úplně stejně,

Autor: Kristina Žena

Založeno: 26.04.2007, 14:55

Mně se náhodou mužský chlupatý nohy líbí. Vosk ani náhodou. Ať žijou chlupy!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Tyhle teze jsou tupé úplně stejně,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.04.2007, 14:59

Ježíš ne, chlap s oholenejma nohama je divnej. A správnej Skot byť českého původu musí mít přírodní vzhled. Něco o tom vím, chovám cairn teriéry, původem ze severozápadní skotské vrchoviny a u těch se přímo požaduje přírodní nepřešlechtěný vzhled. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Tyhle teze jsou tupé úplně stejně,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 26.04.2007, 15:15

Tak to mám doma dobrou chovnou stanici :-)))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tyhle teze jsou tupé úplně stejně,

Autor: Kristina Žena

Založeno: 26.04.2007, 14:53

Já jsem všemi deseti pro. Kilt nosí většina mužských členů britské královské rodiny a jak jim to sluší:-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.