Zprávy


24. května 2007

Harašment

Redaktor: PeP

Aktualita

Přejete si plácnutí za milion korun či méně?

Italský Nejvyšší soud v roce 2002 dospěl k názoru, že pokud nějaký muž nečekaně pleskne ženu přes pozadí, sexuálně ji neobtěžuje. Italská justice rozhodla, že takové plesknutí, pokud jde o „izolované a impulzivní“ gesto, je v pořádku.

Pokud se se sexuálním obtěžováním setkáte, nebo máte pocit, že se o něj jedná, rozhodně se mu braňte hned v zárodku. Většinou může postačit k vyřešení celé záležitosti okamžité a důrazné ohrazení se, že takové chování je absolutně nepřípustné. Pokud ani to nezabere, pak je nejlepší obrátit se na svého zaměstnavatele, který je ze zákona povinen dodržovat zákaz sexuálního obtěžování, popř. na příslušný pracovní úřad, který může zaměstnavateli udělit pokutu až do výše jeden milion Kč. Oběť má dále právo domáhat se upuštění od tohoto porušování, odstranění následků porušování a případně přiměřeného zadostiučinění (např. omluvy). V případě, že byla snížena důstojnost nebo vážnost oběti, pak tato má právo se domáhat náhrady nemajetkové újmy v penězích, kterou určí soud podle závažnosti vzniklé újmy a okolností, za nichž k porušení práv a povinností došlo. Výjimkou není ani vymáhání náhrady za vzniklou škodu. Agresorem ovšem nemusí být pouze muž, může jím být i žena, která např. činí nemístné sexuální návrhy svému podřízenému. A rovněž tak obětí může být i osoba stejného pohlaví. Jak se bránit falešnému obvinění Zásadnější otázkou je, zvláště pro podnikatelea manažery, jak se bránit falešnému nařčení ze sexuálního obtěžování. Na to už tak jednoduchá odpověď není. Je třeba mít na paměti důležitou zásadu: nezavdávat žádnou příčinu k obvinění. Dodržovat jasné kodexy chování, nikdy nepřekračovat hranice slušnosti (ani na podnikových večírcích) a stanovit jasná pravidla „hry“, týkající se třeba i oblečení. Do zaměstnání proto nepatří nevhodný oděv (minisukně, halenky s hlubokým výstřihem), ale ani nápadné flirtování. Opatrně, pak stačí obvinění a svoji nevinu dokazujete vy. Vidina lehce získaných peněz požadovaných jako náhrada (nebo i jako mimosoudní vyrovnání v duchu – „zaplať a já svoje obvinění stáhnu“) může být pro leckoho lákavá! Pro ty, kteří neberou život tak vážně, jedna perlička nakonec: italský Nejvyšší soud v roce 2002 dospěl k názoru, že pokud nějaký muž nečekaně pleskne ženu přes pozadí, sexuálně ji neobtěžuje. Italská justice rozhodla, že takové plesknutí, pokud jde o „izolované a impulzivní“ gesto, je v pořádku.
Mar


Zdroj: Komora.cz, květen 2007

Přečtení článku: 37488x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.
16.08.2010, 11:08   Jeden z deseti zaměstnanců hlásí sexuální obtěžování


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Plácnutí přes zadek

Autor: Milan Muž

Založeno: 24.05.2007, 00:05

Odpovědí: 3

zasluhuje okamžitou facku.
Mě kdyby někdo plácl přes zadek, tak ho vemu židlí po hlavě. Okamžitě a impulzivně.

Ale to, že krátké sukně, průsvitné halenky, hluboké výstřihy a podobné oblečení/neoblečení je sexuálním harašením, to je pravda. Předklon v mini a s výstřihem je přímo sexuální agrese. A příslušné ženy je třeba za to trestat úplně stejně jako za sexuální harašení mužů. Nejelpší je ale prevence - ženské nezaměstnávat spolu s muži a když, tak jedině v cudné firemní uniformě.
Nemuselo by to být, kdyby se zaměstnavatel nemusel chránit před nebezpečím žaloby sám i své zaměstnance muže.

Oni se to asi po pár prohraných žalobách ti zaměstnavatelé naučí a rovnou do pracovních smluv a možná už do inzerátů na výběr zaměstnanců budou psát, že se požaduje slušné a sexuálně nevyzývavé oblečení. Co jim jiného kvůli pitomým feministkám typu zdejších diskutujících zbude, že?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Plácnutí přes zadek

Autor: * Žena

Založeno: 24.05.2007, 07:55

No, já jsem silně proti feminizmu, tedy i proti místním feministkám, ale Vy jste nadrženej magor. Místo čumění ženskejm pod sukni raději mastrubujte, možná Vám to pomůže.
Z cudné firemní uniformy mám husí kůži.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Plácnutí přes zadek

Autor: jjj Muž

Založeno: 24.05.2007, 08:35

Nebuďte na něj tak přísná - to je skutečně výhradně otázka množství hormónu, který to které tělo produkuje. S tím se nedá absolutně nic dělat a je to geneticky podmíněné.
----

Moc se mi ale u Milana líbí to otočení problému!
Je pravda, že zavedením slušivých uniforem jako mají letušky a letušáci (pro méně movité firmy bych pak doporučoval čínské montérky v jarních barvách :-) by se zviditelnila zhovadilost feminacistických zákonů a nařízení.

A hlavně: ženám by se to přestalo okamžitě líbit a došlo by jim rázem, jaké čuriny to sedí na ministerstvech a v "zájmu žen" mrší celou společnost směrem k feministické diktatuře.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Plácnutí přes zadek

Autor: * Žena

Založeno: 24.05.2007, 09:08

Dobrý den, jjj, hezky a vtipně jste to napsal. Zvlášť mě pobavila představa těch čínských montérek
v jarních barvách. Hezký den.

Odpovědět na příspěvek

 

Berlusconi

Autor: gingo Muž

Založeno: 24.05.2007, 08:04

Odpovědí: 4

Ta ilustrační fotka s Berlusconim je opravdu symbolická. Viděl jsem to video a musím říci, že kdyby to samé udělal v Americe, tak by přišel o své mediální impérium.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Berlusconi

Autor: jjj Muž

Založeno: 24.05.2007, 08:40

Z vašeho příspěvku není jasný, jestli byste rád v Itálii zavedl americkou prudérnost (a nebo i v Čechách?). V USA nesmíte jako chlap přijít na koupaliště v plavkách bez nohavic. To chcete zavést i v Evropě?
---
Každá země má celý soubor norem, který do sebe zapadá, protože se historicky vyvíjel. Když se jeden aspekt vytrhne z kontextu a implantuje v zemi jiné, je to paskvil.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Berlusconi

Autor: mika Žena

Založeno: 24.05.2007, 09:19

Ale to víte, že můžete na koupaliště přijít v plavkách bez nohavic. Ale nesmíte se divit, že vás ostatní muži bez nohaviček budou sexuálně obtěžovat:-)

a mimochodem, muži s nohavičkami jsou mnohem více sexy! :-))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Berlusconi

Autor: gingo Muž

Založeno: 25.05.2007, 10:22

Berlusconi má moje sympatie. Já to beru jako trochu drsný vtip normálního chlapa z gulami. Zasmál bych se i tomu, kdyby dostal facana, protože by to bylo namístě. (Pokud jste viděl celé video)

Americkou pokryteckou prudérnost odsuzuji. To, co se sem implantuje, je tradédie. Pomatenými "helouvýny" počínaje a gendero-feministickými výplody konče.

Likvidace českých tradic a společenských zvyklostí mě velmi bolí. Zejména, když jsou vytěsnovány nesmysly.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Berlusconi

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 24.05.2007, 08:40

No, kdyby narazil na nějakou tetinu prudší povahy, dokážu si představit, že mohl přijít nejen o impérium :-)))

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.