Zprávy


06. října 2009

Žena & Muž

Redaktor: PeP

Aktualita

Pedofilové zdaleka nejsou jen muži

Dětem v Británii hrozí sexuální obtěžování daleko více, než dosud kdo tušil. A co je nejhorší, velkou hrozbu v tomto směru pro ně představují ženy, občas dokonce vlastní matky.

Z odborné studie, z níž včera citoval britský deník The Observer, vyplynulo, že v Británii žije přes čtyřiašedesát tisíc pachatelek sexuálního násilí na dětech. Podobným odhalením začaly úřady věnovat zvýšenou pozornost po šokujícím „případu Plymouth“.

Ukájela se v mateřské školce Devětatřicetiletá učitelka mateřské školky Vanessa Georgeová v něm byla letos v létě obviněna ze zneužívání dětí ve věku od dvou do pěti let. A také z výroby a distribuce dětské pornografie.

Nyní se konsternovaní Britové dozvídají, že sexuální napadání dětí je podstatně rozšířenější, než se zdálo. Badatelé z Lucy Faithfull Foundation (LFF), organizace na ochranu dětí, tvrdí, že významný podíl na uvedených trestných činech mají ženy. „Naše výsledky naznačují, že přes dvacet procent z předpokládaných 320 000 pedofilů žijících v Británii jsou příslušnice slabšího pohlaví,“ uvedl pro Observer Donald Findlater z LFF. „Dříve se soudilo, že jen muži sexuálně obtěžují děti. Tento argument však padl,“ dodal Findlater. „Skutečnost, že se na těchto skutcích podílí tak značné procento žen, znamená drsné probuzení,“ uvedl dále badatel. Rovněž detektivové ze Sotland Yardu přiznávají, že v poslední době se setkávají se značným rozmachem uvedených trestných činů mezi ženami.
Autor: * (kro)


Zdroj: iDNES.cz 5.10.2009

Přečtení článku: 27334x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

08.06.2014, 11:47   Chtěla se pomstít manželovi, tak ho nařkla ze zneužívání dcery. Dostala jenom 1,5 roční podmínku
28.07.2013, 00:30   Maturantka si našla finančního otroka, plnil její erotická přání a pak se zhroutil
19.07.2013, 14:35   Za sex s vlastní dcerou dostala žena pětiletý trest
18.05.2013, 15:05   Za zneužívání dětí padly tresty: on 8 let, ona 4,5 roku
09.02.2009, 12:04   Přestaňte kastrovat sexuální delikventy, vyzývá Česko Rada Evropy


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Kastrce ?

Autor: NTPT Muž

Založeno: 06.10.2009, 09:57

Odpovědí: 2

Ve většině diskuzí bývá zvykem rozhorlených žen a matek navrhovat KASTRACI sexuálního násilníka nebo pachateli sexuálně zneužívání dítěte. V mnoha zemích, například u nás se to skutečně praktikuje a česká sexuologie je zastáncem kastrace.

Souhlasili by jste s tím aby žena která zabije své dítě , sexuální násilnice nebo pachatelka zneužívání dětí byly také třeba odejmuty vaječníky , nebo byla odsouzena k mutilaci genitálií, třba k nejtvrdší formě ženské obřízky ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Kastrce ?

Autor: Tery Žena

Založeno: 06.10.2009, 13:13

Ale to je omyl, rozšířený, ale omyl.

Kastraci vám u nás nikdo nemůže nakázat jako trest. Kastraci podstupují lidé, kterým byla nařízena trvalá ochranná léčba. A to proto, že se z ní chtějí vymanit a usilovat o propuštění.

Kastrace pomáhá pachatelů, kteří si jsou vědomi toho, že jimi preferované objekty (děti) nebo praktiky (mučení, vražda) nejsou v pořádku, ale v důsledku své sexuální touhy selžou.

Pokud byste ženě odebral vaječníky, maximálně se tím zbaví menstruace a možnosti mít dítě. To je celé. Sexuální život může vést vesele dál a ve zneužívání dětí jí to nijak bránit nebude.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Kastrce ?

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 08.10.2009, 18:34

Že existují i pedofilní ženy se dá předpokládat, ale že by to byl tak mediálně populární trhák či nekonečně popsaný a omletý jev jako u pedofilních mužů jsem nezaznamenal. Ono ani v jiných patologiích nesou ženy tak propírány jako muži. Řekl bych že je to tím, že muži tak nefňukají a nezveličují své potíže nejen z této oblasti a také protože leckeré patologye žen jsou společensky přijatelné až preferované, zatím co u mužů nikoliv, resp. naopak. Příkladem takových rozdílů může být třeba exibicionizmus, či homosexualita.

Odpovědět na příspěvek

 

Proti kastraci

Autor: Anka Žena

Založeno: 06.10.2009, 11:43

Odpovědí: 0

ženských deviantek vůbec nic nemám, samozřejmě za obdobných podmínek jako je mají mužští devianti.

Kastrace se totiž v Česku provádějí výhradně na vlastní žádost. K dispozici jsou dvě metody - chirurgická a farmakologická. U chirurgické se přerušuje semenný provazec a zamezuje se tak vyplavování testosteronu. Chemická kastrace spočívá v hormonální blokádě receptorů v CNS, což má za následek podobný efekt jako předchozí metoda.

Rozdíl je v tom, že u farmakologické kastrace je potřeba počítat s trvalým podáváním léků. Léky zároveň utlumí tvorbu testosteronu v nadledvinách, čehož u operace dosáhnout nelze (odebrání nadledvin nepřichází v úvahu).

http://www.tribune.cz
/clanek/5953:

Vracely se mu stejné sny, pokaždé se probouzel zpocený. "Ženy jsem v nich svazoval a pak bil. Myslel jsem na to pořád i ve dne," vypráví Josef.

Čtyřicetiletý černovlasý muž ostře řezaných rysů klidným hlasem líčí, co ho pronásledovalo za nekonečných dnů a nocí v kriminále. Čtyřicetiletý černovlasý muž ostře řezaných rysů klidným hlasem líčí, co ho pronásledovalo za nekonečných dnů a nocí v kriminále. Strávil v něm jedenáct let za brutální znásilnění a vraždu asi třicetileté ženy. Nyní je třetím rokem chovancem psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě.

V ústavu chodil na tlumicí injekce a divoké choutky prý ustaly. V prosinci pak na návrh sexuoložky podstoupil kastraci. Tvrdí, že nelituje. "Primářka mi stejně řekla, že jinak bych se odsud nedostal třeba celý život," říká v malé návštěvní místnosti uzavřeného pavilonu pro sexuální devianty.

Když byl Josef na svobodě, toužil prý denně po násilnickém sexu, hledal potenciální oběti a dvakrát na ně narazil (před vraždou se sexuálním motivem byl ještě odsouzen za jiné znásilnění). Nyní má prý jen občas chuť na "normální" milování.

Říká, že někdy se mu to poštěstí s přítelkyní, s níž se schází během povolené vycházky jednou za měsíc. "Trochu to trvá, chce to víc snahy z její strany, ale nakonec to jde," pokouší se o úsměv. "Hlavně jsem rád, že to, co se kdysi stalo, už nikdy neudělám," dodává.

Sexuolog Petr Weiss i další zastánci kastrací už několikrát v médiích uvedli, že za posledních třicet let, kdy se v Česku o deviantech vedou záznamy, se žádný chirurgicky vykastrovaný odsouzenec násilného sexuálního činu už nedopustil.

Kriminalisté ale znají nejméně jeden starší případ z Prahy, kdy vraždil i pachatel po tomto zákroku. "Jmenoval se Vorel, byl vykastrován po několika pokusech o znásilnění, poté propuštěn, ale pak zabil a znásilnil ženu v Krčském lese," vzpomíná vyšetřovatel Jiří Markovič."

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.