Zprávy


27. července 2014

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Osmnáctiletá matka ubila roční dceru tři dny poté, co ji soud svěřil babičce

Teprve osmnáctiletá Nikola S. stanula v pondělí před Krajským soudem v Ostravě kvůli tomu, že loni v prosinci v rodinném domku v Sedlištích u Frýdku-Místku ubila svoji roční dcerku. Učinila tak jen pár dní poté, co soud svěřil dítě do péče babičky, protože matka se o ně nestarala. Nikola, která je obžalovaná z ublížení na zdraví s následkem smrti, u soudu odmítla vypovídat.

Tragédie se odehrála 5. prosince v domě, jejž Nikola krátce obývala se svým přítelem. „Svou dceru měla opakovaně udeřit do horní poloviny těla a do hlavy. Mělo také dojít k opakovaným nárazům hlavy dítěte o zeď. Následkem toho vzniklo krvácení do mozku, kvůli kterému holčička zemřela,“ uvedl státní zástupce David Bartoš.

Obviněná své jednání bagatelizuje. Připouští možná jeden úder nebo jednu facku, ale dále jakékoli vinu odmítá.

žalobce

Dítě ale podle něj nebylo dlouhodobě týráno. „Tři dny před událostí soud rozhodl, že dítě bude svěřeno do výchovy babičce. To ale rozhodně nebylo z důvodu týrání. Šlo spíše o to, že holčička nevyrůstala v dobrém prostředí a že se o ni obžalovaná nestarala dobře,“ řekl státní zástupce.

Útok, který skončil smrtí dívky, tak byl s největší pravděpodobností jednorázovou záležitostí. Proč své dítě tak brutálně napadla, není jasné. Motiv policistům matka neprozradila a v pondělí před trestním senátem dokonce odmítla vypovídat s tím, že mluvit bude během hlavního líčení až později. „Obviněná své jednání bagatelizuje. Připouští možná jeden úder nebo jednu facku, ale dále jakékoli vinu odmítá,“ doplnil Bartoš.

Motiv v dopise

Motiv by mohl prozradit i dopis, který obžalovaná před několika dny napsala svému dalšímu příteli, který je v současné době ve výkonu trestu. Soudkyně Šárka Skalská při zahájení hlavního líčení uvedla, že vedení věznice dopis poskytlo soudu, protože obsahuje důležité informace, takže kopie části dopisu byla založena do spisu.

Hlavní líčení pokračuje v dalších dnech výslechy svědků a soudních znalců. Poté bude pravděpodobně odročeno.


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 22163x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
14.02.2017, 15:38   Za vraždu dítěte 15 let
11.02.2017, 15:11   Matka týrala půlroční dceru a poškodila jí mozek, odsedí si 10 let
08.04.2015, 12:06   Pětiletého syna otrávila solí a psala o záhadné nemoci, dostala doživotí
03.04.2015, 18:00   Žena novorozence ubodala nůžkami na nehty, u soudu odmítla vypovídat


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.