Zprávy


03. června 2013

Domácí násilí

Redaktor: ld

Aktualita

Oběti domácího násilí z řad mužů se stydí přiznat

Mezi oběťmi domácího násilí jsou podle celorepublikových statistik stejným dílem zastoupené ženy i muži. „Důvodem je skutečnost, že muži, kteří se stávají oběťmi, se za tento fakt stydí. A navíc: Muži se s tímto problémem vyrovnávají daleko snáze než ženy,“ vysvětlila Kateřina Štěpánková, která je vedoucí sokolovského intervenčního centra.

Strážníci karlovarské městské policie včera pod jejím vedením absolvovali školení na tuto problematiku. „Dvě naše strážnice už sice mají kvalifikaci v domácím násilí, my ovšem chceme, aby i další kolegové měli fundované informace,“ vysvětlil velitel Marcel Vlasák.

„Většinou školíme státní policisty. To, že se na nás obracejí strážníci, je spíše výjimka,“ doplnila vedoucí intervenčního centra. Jedním ze způsobů řešení tohoto trestného činu je vykázání násilníka/násilnice ze společného bytu. Ze statistik intervenčního centra vyplývá, že na Karlovarsku není ještě informovanost o této problematice taková, jaká by mohla být. „Zatímco na Sokolovsku evidujeme za první čtvrtletí letošního roku 12 vykázání, na Karlovarsku jediné. A na Chebsku žádné,“ podotkla Štěpánková.

Tento stav by chtěli strážníci napravit. „Ve školeních budeme pokračovat. Chystáme například seminář pro strážníky operačního střediska. Ti jsou prvními, kteří mohou s oběťmi přijít po telefonu do styku. Už svým přístupem mohou pomoci. Městská policie však nemůže násilníka/násilnici z bytu vykázat. Může pouze podat podnět,“ doplnil Vlasák.


Zdroj: mpkv.cz

Přečtení článku: 30925x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

10.05.2017, 09:43   Druha někdo pobodal na ulici, oznámila žena policii. V cele nakonec skončila ona
02.05.2017, 03:12   Žena v Chebu se vplížila do bytu spícího expřítele a brutálně ho zbila
19.04.2017, 13:02   Mladistvou dívku, která pobodala otce, obvinila policie z pokusu o vraždu
16.02.2017, 13:21   Na rodinné oslavě zbila příbuzného, až málem zemřel. Ženě hrozí osm let
10.02.2017, 14:49   Důchodkyni ze západního Slovenska obvinili z týrání manžela


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Stud

Autor: Mp Muž

Založeno: 03.06.2013, 21:26

Odpovědí: 0

Není důvod se stydět, je-li muž obětí. Ovšem je otázka, zda se nějakých práv dovolá, i když o to usiluje. Bohužel je zde tak vypjatě protimužská atmosféra, že to není vůbec jisté.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.