Zprávy


09. července 2010

Politika

Redaktor: VaS

Aktualita

Nedávejte důvěru vládě bez žen, vyzývají genderové organizace

Česká ženská lobby vyzvala poslance a poslankyně, aby neschválili vládu bez žen. Odvolávají se na voliče, kteří kroužkováním dostali ženy do sněmovny.

Organizace zabývající se genderovou problematikou nesouhlasí se sestavením vlády bez jediné ženy. Česká ženská lobby vyzvala poslance a poslankyně, aby novému kabinetu nedali důvěru.

Podle předsedkyně organizace Česká ženská lobby (ČŽL) Alexandry Jachanové Doleželové a Michaely Appeltové z občanského sdružení Fórum 50% dali voliči jasně najevo, že ženy v politice chtějí. Proto by nově zvolení poslanci neměli dát vládě bez jediné ženy důvěru.

Ženy by se měly podílet na rozhodování o důležitých otázkách

"Česká ženská lobby je upřímně šokována návrhem budoucí vlády," uvedla organizace v dopisu. Připomněla předvolební sliby předsedů stran i mezinárodní závazky k vyššímu zastoupení žen v rozhodovacích pozicích. Ve stranách je podle nich dost žen, které jsou toho schopné.

ČŽL považuje za nefér, že budou ženy z jednání o důležitých reformách vyřazeny. "Životní zkušenosti žen jako skupiny jsou však jiné než zkušenosti mužů jako skupiny. Česká ženská lobby považuje za zcela nepřijatelné, aby se ženy na těchto reformách přímo v exekutivní rovině nepodílely," napsala poslancům a poslankyním organizace, která zastřešuje sdružení zabývající se genderovou problematikou.

Nečas ženy do vlády nehledal

Organizace vyčetla premiéru Petru Nečasovi, že se na hledání žen do vlády aktivně nepodílel. Příklad daly v José Barrosovi, který se nespokojil s muži nominovanými národními státy na místa komisaře a donutil je, aby nalezly potřebný počet žen.

Podle ní je sestavení čistě mužské vlády "popřením principů, na nichž demokracie stojí - spravedlivá a férová společnost, podíl na rozhodování a pasivní volební právo pro ženy".

Vláda původně jmenovala na post ministryně místního rozvoje Karolínu Peake z Věcí veřejných, ta ale post odmítla. Nastoupil na něj podnikatel Kamil Jankovský.

Autor: mab


Zdroj: Parlamentní listy 8.7.2010

Přečtení článku: 110176x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

24.11.2016, 09:30   10 důvodů, proč by Hillary Clintonová neměla být příští americkou prezidentkou
30.10.2016, 22:01   Prezidentka Jižní Koreje čelí skandálu, její poradkyně zasahovala do státních záležitostí
10.03.2015, 19:58   Bývalá senátorka čelí obvinění kvůli zakázce na čištění příkopů
23.02.2015, 17:48   V Thajsku obžalovali bývalou premiérku, hrozí jí až deset let
29.12.2014, 13:34   Chovanec (ČSSD): Bez žen žádné miliony


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Výzva genderovým organizacím.

Autor: NTPT Muž

Založeno: 10.07.2010, 00:05

Odpovědí: 3

Dámy, makejte ! Přineste do politiky své pohledy, dřete od rána do večera, se svými idejemi získejte důvěru voličů, ukažte odvahu nésti zodpovědnost za druhé i za tu to zem a do vlády či ministerstva se VLASTNI PILI propracujte. Nic vám v tom, stejně jako těm mužům co tam nyní jsou, nebrání. Ne tohle opravdu není diskriminace, tohle je demokracie a bez práce nejsou koláče.

S pozdravem, NTPT.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Výzva genderovým organizacím.

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 10.07.2010, 16:21

Podepisuji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Výzva genderovým organizacím.

Autor: T Muž

Založeno: 11.07.2010, 19:44

Podepisuji také. A dodám ještě toto:Dámy, vykašlete se na kvoty a začněte prosazovat opravdovou rovnoprávnost namísto zvýhodňování žen. Důvěra voličů se k Vám vrátí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Výzva genderovým organizacím.

Autor: lubob Muž

Založeno: 12.07.2010, 15:24

ne ne ne. mohamed k hore prece nepujde (jak by to vypadalo?). hora musi k mohamedovi. jinak je to diskriminace mohameda :-)

Odpovědět na příspěvek

 

...

Autor: lubob Muž

Založeno: 12.07.2010, 15:06

Odpovědí: 0

chudery nestastne, sokovane ;-))

Odpovědět na příspěvek

 

Jezis

Autor: Mic Muž

Založeno: 13.07.2010, 01:14

Odpovědí: 1

jak dlouho budou zase kricet

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Jezis

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 13.07.2010, 18:45

Pořád.

Odpovědět na příspěvek

 

delusional freaks

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.07.2010, 16:17

Odpovědí: 8

"Životní zkušenosti žen jako skupiny jsou však jiné než zkušenosti mužů jako skupiny."
ano, to je feminismus v praxi. stereotypizovani v krystalicke podobe.
kazdy si umi predstavit, jak by rycely, kdyby nekdo jiny u nejake konkretni zeny operoval vlastnostmi skupiny zen.

"Česká ženská lobby považuje za zcela nepřijatelné, aby se ženy na těchto reformách přímo v exekutivní rovině nepodílely."
CZL ma opravdu neotrele predstavy o demokracii. jaksi jim unika ten zakladni fakt, ze CSL zadne volby nevyhrala (& ani by nevyhrala & ani nikdy nevyhraje) - vladu sestavuji vitezove voleb.
tudiz jsou jejich vyjadreni o tom, co povazuji za neprijatelne jen hysterickym jekotem. az sve predstavy obhaji pred volici ve ferove politicke soutezi, muzou prestat hystercit & zacit skutecne pracovat (pro ne urcite priserna predstava). spustit krik, kdyz se mi neco nelibi je domenou nemluvnat, nikoliv autonomnich bytosti (za ktere se rady povazuji).

"Proto by nově zvolení poslanci neměli dát vládě bez jediné ženy důvěru."
he he, wishful thinking. uz vidim, jak koalicni politici potapeji vlastni koalici jenom proto, ze to nevyhovuje nekolika potrestenym harpyjim:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: delusional freaks

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 14.07.2010, 22:18

Tohle je dobrý, ale ještě lepší jsou komentáře v TV i rádiu ČR1 k dnešnímu rozhodnutí ÚS který zrušil tu krátkou popírací dobu 6 měsíců. Mám na mysli hlavně reportérky, kterým to nějak nejde z pusinek a všelijak tu zprávu zaobalují. Jediný kdo to řekl na plnou pusu byl nějaký chlápek z firmy co dělá DNA testy. Ten řekl, že se konečně něco dělá s dikriminací mužů v tomto ohledu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: delusional freaks

Autor: NTPT Muž

Založeno: 15.07.2010, 22:22

co se divíte. kukačka je modus operandi většiny žen. Ta rovnoprávnost ta jim prostě nevoní. Tedy myslím SKUTECNA rovnoprávnost, ne to co se nám za rovnoprávnost snaží předhodit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: delusional freaks

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 16.07.2010, 10:45

No víte, onen termín rovnoprávnost, kterým se feministky ohánějí má jiný význam či obsah než jak by běžný člověk podle názvu čekal.
To je jako DPH. Tedy daň z přidané hodnoty. Koupím vagón za 9 a budu prodávat po kusech za 10. Přidaná hodnota je tedy 1. Daň jak bych se z názvu domníval je tedy 20hal a tedy zákazník si koupí kus za 10,20. Jenže ono ne. Daň není pouze z přidané hodnoty, ale z nákupky+přidané hodnoty, tedy 2. Zákazník tedy nekoupí za 10,20 ale za 12.
Tedy rovnoprávnost neznamená jak by se najiva jako já domníval rovná=shodná práva pro všechny (o povinostech raději pomlčím) v tomto případě pro muže a ženy, ale znamená zvýhodňování žen a logicky na čí úkor? Jak píšete, skutečná rovnoprávnost se jim do krámu nehodí a nikdy nebude. Zrovna tak i skutečně rovné povinnosti.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: delusional freaks

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 16.07.2010, 12:01

Trochu me to pripomina Chanov (dle zprav z tisku), zadne povinnosti, jen "smetana z mleka".
Ty deti potom vypadaji jak ... ...jak co?

Jak multikulti :)))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: delusional freaks

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 19.07.2010, 07:53

Jak multikulti :)))))

Hm, tak zrovna tohle jste zmiňovat nemusel. Multikulti je alespoň co já vím v našich luzích a hájích importovaná věc z toho "vyspělého" světa, od z pohodlí a dostatku resp. přebytku znuděných liberálních "myslitelů". Jak vypadá multikulti v praxi předvádějí přistěhovalci v praxi myslím dostatečně jak ve Francii, Německu, Nizozemí i jinde.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: delusional freaks

Autor: NTPT Muž

Založeno: 17.07.2010, 10:54

s tou DPH nemáte pravdu. Koupíte sice vagon za 9 + DPH takže jej ve skurtečnosti koupíte za 10.80 Prodáte za 10 + 2 kč dph a od danové povinnosti soi odečtete tu DPH kterou jste zaplatil na vstupu. 2 -1.80 = 0.20 . V čem je DPH zhoudná že zdaňuje ZUSLECHTENI základních surovin. To že investuji do něčeho práci a znalosti. DPH by měl platit jen obchod či překupníci, protože ti nic nezušlechťují.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: delusional freaks

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 17.07.2010, 22:57

Výpočet asi nebude správně. Hádat se nechci, šlo mi o princip. Tedy že se to jmenuje daň z přidané, opakuji PŘIDANÉ hodnoty. Tedy toho co přidám jako řekněme obchodník jako svou marži. Souhlasím, že je rozdíl jestli se daní marže, nebo zušlechtění či použití materiálu na výrobek. Ale to je trošku jinde.
Ono to bychom se mohli také bavit o tom, zda je či není morální placení tolika daní. Pracuji a dostanu zdaněné peníze+zaměstnavatel platí další daně. Jdu si cokoliv koupit a platím minimálně další jednu daň (DPH). Vlastním něco (nemovitost) a platím další daň ač to bylo opět zakoupeno ze zdaněných peněz, ....
Poznámka: Nakupovat bez DPH prý lze. Za nějakých podmínek(plátce?), nevím, nejsem cifršpión.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: delusional freaks

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 17.07.2010, 23:08

P.S.: Já si nejsem jist, zda by DPH měl platit kdokoliv. A nejen DPH. Víte, ono umění prodat není o nic méně důležité či hodnotné, než umět vyrobit. A s prodejem ať chcete či ne, jsou náklady a to nemalé.

Myslím, že by se měla platit pouze jedna daň, žádné takové tanečky s různými názvy jako sociální pojištění, ..., či placení daní z majetku, které jsou dle mne ještě více odsouzeníhodné.

Odpovědět na příspěvek

 

Sneci v redakci

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 16.07.2010, 10:40

Odpovědí: 5

Vim, ze je doba dovolenych, ale !!!!!:

http://hn.ihned
.cz/c1-44872760-podvedeny
-otec-vyhral-o-alimenty-s
e-muze-soudit

To je dost dulezity a zasadni rozsudek a JE TREBA AKTIVNE SE ZAPOJIT DO DISKUZE O NOVEM ZAKONE.

Rad Vam sepisi tiskove prohlaseni Svazu muzu, pokud mate zajem!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Sneci v redakci

Autor: NTPT Muž

Založeno: 20.07.2010, 08:52

OZVALI SE SOUDRUZI ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Sneci v redakci

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 25.07.2010, 04:17

NE

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Sneci v redakci

Autor: NTPT Muž

Založeno: 25.07.2010, 15:15

kurva kurva kurvissima...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Sneci v redakci

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 26.07.2010, 21:56

Je to s nima tezky, stacilo uvitat rozhodnuti ceskeho US a upozornit na zmeny v nemeckem zakone po podobnem rozhodnuti nemeckeho US, ktery sveho casu naridil vlade Nemecka zmenit zakon. Dale udelat rozbor a vysvetlit, proc a jak by se takova zmena dotkla pravniho systemu CR.
Sepsal bych to za 3-4 hodiny, maximalne 8 hodin kdybysem navic hledal chyby v systemu. Uznejte, takove prohlaseni s rozpracovanym pravnim systemem by narusilo pravdepodobne obchazeni rozsudku ceskeho US; tipuji totiz na to, ze se o to "prislusne organy" pokusi...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Sneci v redakci

Autor: NTPT Muž

Založeno: 26.07.2010, 23:42

No já nejsem spisovatel, sepisování by mi trvalo déle, nicméně . Alespon drobná notickas s pár odkazy, která se dá spíchnout i z hajzlu .. tu viset mohla.

Odpovědět na příspěvek

 

Gender parazité

Autor: Mp Muž

Založeno: 16.07.2010, 22:48

Odpovědí: 4

Stejně tak, jako jsou tyto parazitické osůbky, resp. jejich jakási zastřešující lobby stavějící na zcela absurdní a proti zdravému rozumu jdoucí ideologii genderu, takzvaně "upřímně šokována návrhem budoucí vlády", o to více jsem šokován já, že je něčemu tak bytostně nenormálnímu vůbec umožněno za veřejné podpory vyvíjet léta letoucí činnost. V tomto směru má Nečasova vláda jedinečnou možnost podniknout odpovídající kroky. Pokud se má jednat o vládau pravice, tím spíše by to měla udělat. Nezhostí-li se toho, pak např. taková ČSSD s "programovými cíly Socialistické internacionály" a očividně hloupou a téměř jedinečně omezenou Marksovou-Tominovou to jistě nebude.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Gender parazité

Autor: jjj Muž

Založeno: 18.07.2010, 09:48

Jednal jsem svého času osobně s Nečasem jako ministrem: slíbil v podstatě cokoliv, protože nedodržel nikdy ani slovo z toho, co bylo v zápise z jednání.
Za jeho vládnutí se řady feminacistek ve státních úřadech utěšeně rozrůstaly - ten neudělá naprosto jistě nic ani teď jako předseda vlády!

howgh.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Gender parazité

Autor: Mp Muž

Založeno: 19.07.2010, 00:51

Obecně dost představitelů ODS, ale i jiných stran feminacismus a genderismus kritizuje (stejně tak jako jiné jevy; což je samozřejmě naprosto správné), nicméně je faktem, že názory a prohlášení jsou žalostně málo (ze strany těch, kteří mají kompetenci). Je zřejmé, že i jejich možnosti jsou limitované, ale jak jste zmínil, chybí činy. Každopádně lze mít v kritice stokrát pravdu, ale bude-li feminismus snad tolerován nebo dokonce podporován, tak je to bez většího významnu. Souhlasím tedy s Vámi. Konečně stojí za úvahu, jak se v minulosti zasadily např. taková KDU a jiné, pokud člověk pomine jednotlivce. U levice nelze vzhledem k ideologii nic očekávat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Gender parazité

Autor: zaz Muž

Založeno: 19.07.2010, 12:25

Ani od tzv. pravice, skutečná pravice totiž neexistuje v ČR. Jen na osvěžení paměti:
- nejzarytějšími zastánci feminacistických zákonů byli vedle ČSSD a KSČM také např. Kasal z KDU-ČSL u tzv.DN (ale i M.Benda hlasoval pro), poslankyně Dundáčková z ODS(nyní navržená na ombudsamana) se aktivně zapojovala do činnosti femispolku Bílý kruh bezpečí, o Nečasovi z ODS ani nemluvě - ten výrazně posílil na MPSV feminaciloby a ke zlepšení zákona o rodině či práce jemu podřízených antisociálních pracovnic nehnul ani prstem, atd. Jistě si vzpomenete na další pseudopravičáky.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Gender parazité

Autor: Mp Muž

Založeno: 25.07.2010, 23:11

Ono je mimochodem faktem, že mimo proniknutí (nebo postupného pronikání) ať již feministek přímo či femiagendy do parlamentních stran, je nadto zásadní ovládání médií a tím neuvěřitelný prostor pro tyto mylné názory. Příkladem budiž např. idnes. V médiích téměř vždy bez oponenta, protože tu by pochopitelně femikonstrukce nesnesla.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Jednal jsem svého času osobně s Nečasem jako ministrem: slíbil v podstatě cokoliv, protože nedodržel nikdy ani slovo z toho, co bylo v zápise z jednání.
Za jeho vládnutí se řady feminacistek ve státních úřadech utěšeně rozrůstaly - ten neudělá naprosto jistě nic ani teď jako předseda vlády!

howgh.


Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.