Zprávy


22. března 2007

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

Mužských obětí sexuálního obtěžování přibývá

Oběti sexuálního harašení nenosí jen sukně. Za poslední rok v USA přibylo výrazně mužů, které jejich nadřízení a nadřízené či kolegové a kolegyně obtěžovali sexuálními narážkami. Podobnou zkušenost mělo v minulém roce 15,4 procenta pracujících mužů za Atlantikem.

.„Pozitivní změnu spatřujeme ve faktu, že se stále více mužů nebojí ozvat a ukázat na obtěžující osoby. Souvisí to s otevřeným dialogem o tom, co můžeme nazývat sexuálním harašením mezi muži,“ tvrdí Danny Baker.

Sexuální harašení má v USA jasnou definici. Je to každé chování, kdy dochází k nežádoucímu sexuálnímu chování, žádosti o sexuální přízeň, nebo jinému fyzickému či slovnímu výpadu sexuální povahy.

Nejvíce žalob ve Spojených státech se však stále točí kolem rasové diskriminace. Ročně zde odškodnění u soudu požaduje 28 tisíc zaměstnanců, kteří se setkají s omezováním svých práv kvůli jiné barvě pleti či národnosti.

Autor: Famous


Zdroj: Morava 24 16.3.2007

Přečtení článku: 34157x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.
16.08.2010, 11:08   Jeden z deseti zaměstnanců hlásí sexuální obtěžování


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

ehm,

Autor: lubob Muž

Založeno: 22.03.2007, 12:11

Odpovědí: 4

ten famous je ale vul. ani se nenamahal si tu "jasnou" definici sexualniho obtezovani zjistit, & tim napsal neco, co je uplne presne naopak.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: ehm,

Autor: richard Muž

Založeno: 22.03.2007, 16:41

To je celkem jedno: na dementnosti žalob za sexharašení to nic nemění.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: ehm,

Autor: Tess Žena

Založeno: 22.03.2007, 20:48

Vazeny Richarde asi netusite co je to sexualni obtezovani. jdete k zubarce a pri vrtani zubu se divejte na to jak ji nejaky kolega saha do vystrihu. Vam by to nevadilo?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: ehm,

Autor: kytička Žena

Založeno: 22.03.2007, 20:52

já myslím, že je to napsáno tak jak to je (ne naopak)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: ehm,

Autor: lubob Muž

Založeno: 23.03.2007, 09:57

ne, neni. tedy konkretne, sexualni obtezovani neni jasne definovano. presne naopak, sexualni obtezovani je definovano velmi nejasne & ve feministicke jurisprudenci je to "prulom", kdy do pravniho radu byla prosazena subjektivita & gender-bias.

Odpovědět na příspěvek

 

k článku

Autor: kytička Žena

Založeno: 22.03.2007, 21:11

Odpovědí: 2

věřím tomu, že mužských obětí sex.obtěžování přibývá. Myslím, že to souvisí se změnami, kterých jsme svědky. Na sexuálním obtěžování je nepříjemné to, že je nehmatatelné, neprokazatelné a zneužitelné. Přesto vše dokáže člověku, co je jeho obětí pořádně "zatopit".
Každý z nás, kdo je normální, si neumí představit, že by podmiňoval cokoli sexuální přízní druhého. Ale bohužel jsou lidi, kteří to dělají. A dělají to mazaně. Naznačí. A když děláte, že nevíte, oč jde tak vám to prostě mezi 4 očima sdělí natvrdo. Nedokážete to, a mlčíte abyste nebyli za blbce. A když nepovolíte, tak to má důsledky. A tak volíte.
Přeju všem, kdo byli postaveni před takovou volbu, aby to vnitřně ustáli a dokázali se vzdát toho, co je čeká, když vyhoví.

Není to jednoduchý, a ten kdo takhle vydírá, také ví, že to pro našince není jednoduchý.

ržím palce všem, kteří se s tím setkali, aby to zvládli tak, že nebudou litovat. Ať tak či onak. Chce to velkou vnitřní sílu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: k článku

Autor: Tess Žena

Založeno: 23.03.2007, 23:12

ale sexualni obtezovani se da prokazat, pokud vam nadrizeny hrozi vypovedi, pokud se mu sexualne nepodridite. Pokud se nepodridite a dostanete vypoved, nadrizeny musi uvest duvod vypovedi.

Je to jednoduche. Skoro. Dodavam, ze vubec prvni soud proti zamestnanci vyhral v Nemecku MUZ, ktery byl masivne obtezovan homosexualnim nadrizenym a musel odejit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: k článku

Autor: Alizon Žena

Založeno: 23.03.2007, 23:29

Ale on přece nebude tak blbej, aby vás hned na to, co ho odmítnete, na hodinu vyrazil.

Jen vám zarazí postup, bude vůči vám najednou striktně vyžadovat dodržování všech předpisů, tu a tam vám něco vytkne, občas vás znemožní před kolegy - postupně vám vytvoří nedýchatelnou atmosféru a pak buď využije nějaké vaší chyby, pokud ji uděláte, nebo vám otráví vzduch tak, že ještě ráda odejdete sama.

A to se dokazuje strašně těžko.

Odpovědět na příspěvek

 

Autor: Sid Muž

Založeno: 22.03.2007, 23:48

Odpovědí: 0

28 tisic zalob na 280 milionu obyvatel znamena, ze v CR (10 milionu) by to bylo rocne cca 1 tisic zalob. 100 PPM. Je to hodne nebo malo?

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.