Zprávy


24. října 2013

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Ministryně spravedlnosti usiluje o dorovnání platů soudců Ústavního soudu

"Soudci Ústavního soudu jsou na tom platově hůře, než mnozí jejich kolegové v soustavě soudů České republiky. Tato nelogická platová nerovnost vznikla proto, že se na ústavní soudce ze zákona, jako na ústavní činitele, vztahuje až do konce roku 2014 snížená platová základna. Oni sami považují zjevně za nedůstojné se o takové zvýšení platů výrazně zasazovat, proto jsem se tento stav rozhodla řešit a považuji ho za déle neakceptovatelný," uvedla ministryně Marie Benešová.

Platy soudců v ČR se od začátku roku určují 2,75 násobkem průměrné mzdy v nepodnikatelské sféře. Ministerstvo spravedlnosti podporovalo navýšení tohoto koeficientu až na trojnásobek. Vláda tehdy návrhem na navýšení koeficientu reagovala na verdikt Ústavního soudu, který zrušil původní vzorec pro výpočet soudcovských platů. Výsledný růst mezd se ale netýkal a netýká platů ústavních soudců. Cílem celé aktivity je však pouze dorovnání platů soudců Ústavního soudu, nikoli navýšení platů jiných ústavních činitelů, tedy například politiků. Jako možné legislativní řešení se proto nabízí zakotvení jiného koeficientu pro výpočet platů ústavních soudců, než jaký platí pro kalkulaci mezd politiků, nebo soudců obecných soudů. Celá věc bude ještě předmětem dalších jednání.

"Tuto věc budeme řešit na úrovni prvních náměstků ministerstev práce a spravedlnosti. Odeslal jsem kolegovi doktoru Šimerkovi dopis, ve kterém mu navrhuji, aby tyto propady mezd soudců Ústavního soudu byly odstraněny. Nabízím také veškerou součinnost ministerstva spravedlnosti v této věci. Dopis přikládám ke zveřejnění," upřesnil dosavadní postup 1. náměstek ministryně spravedlnosti Daniel Volák.


Zdroj: Justice.cz

Přečtení článku: 16812x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.9

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

24.11.2016, 09:30   10 důvodů, proč by Hillary Clintonová neměla být příští americkou prezidentkou
31.03.2015, 16:14   Co dělat s „pseudosamoživitelkami“?
23.02.2015, 17:48   V Thajsku obžalovali bývalou premiérku, hrozí jí až deset let
29.12.2014, 13:34   Chovanec (ČSSD): Bez žen žádné miliony
15.11.2014, 11:57   V ČR vládnou feministky. Normální muž zastání nemá


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.