Zprávy


25. prosince 2014

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Matka týrala svých pět dětí, dostala 3 roky vězení

Do konce života budou pronásledovat děsivé vzpomínky na dětství pětici sourozenců z Velkého Meziříčí. Děti totiž týrala jejich vlastní matka. Smutné je i to, že žena byla už před čtyřmi lety potrestána za týrání podmínkou. Teď už jí okresní soud ve Žďáru nad Sázavou poslal na 3 roky za mříže, trest jí v úterý potvrdil i odvolací Krajský soud v Brně.

Krkavčí matka trýznila své ratolesti nejméně od listopadu 2012 do května 2013. „Udělovala dětem bezdůvodné zákazy, vulgárně jim nadávala, bila je rukou do obličeje, trestala je páskem i vařečkou, trápila je hlady,“ konstatovala předsedkyně senátu Světlana Bartošová s tím, že u dvou dětí se následně rozvinuly znaky syndromu týraného dítěte.

Žena před soudem tvrdila, že děti nikterak netýrala. Sice prý občas sáhla po vařečce nebo pásku, vždy podle ní ale jen ve chvíli, kdy děti nechtěly poslechnout. Uznala pouze to, že ve výchově se spoléhala hlavně na zákazy.

„Klientka se necítí vinna, soud nesprávně vyhodnotil důkazy,“ prohlásil při přednesu odvolání ženin právník. Odvolací senát ale neměl pro matku pochopení. Soudkyně Bartošová navíc upozornila na fakt, že žena už byla v roce 2010 potrestána podmínkou za týrání dvou nejstarších dětí.

Dcera skončila v ústavu

Nejstarší dcera pak skončila v ústavu, justice jí pak ale vrátila zpět matce jen proto, aby dívka musela za nějaký čas znovu snášet bití, nadávky a ponižování. A byla to právě ona, která společně s otcem upozornila na jaře 2013 na nesnesitelné poměry v rodině.

„Přestože obžalovaná své jednání popírá, usvědčily jí mimo jiné výpovědi dětí i jejího manžela. Podle nich bylo doma neustálé řvaní, děti bila tam, kam se zrovna trefila. Měly strach, bezdůvodně jim udělovala zákazy, křičela na ně vulgární nadávky, nepohladila je, nepochválila, nedostal se jim od ní žádný cit. Děti neměly například zaplacené obědy ve škole, když přišly hladové domů, matka jim řekla, že jim nic nedá,“ řekla Bartošová.

Před ještě horšími útoky ze strany matky děti většinou zachránil jejich otec. Podle znalců si děti ponesou pravděpodobně následky z krutého zacházení celý život.


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 32238x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku
13.03.2017, 14:14   Rus (66) doplatil na lásku k brněnským tanečnicím. Udaly jej za znásilnění


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Hmm c.2 ..

Autor: Mp Muž

Založeno: 04.08.2014, 21:19

Odpovědí: 0

http://www.novinky.cz/kri
mi/344122-soud-snizil-mat
ce-tri-deti-trest-za-prod
ej-heroinu-temer-o-polovi
nu.html

Odpovědět na příspěvek

 

pravo otce

Autor: olda Muž

Založeno: 05.08.2014, 17:17

Odpovědí: 0

Dnes sem byl na okresnim soudu v nachode tento rok jiz po 4te ja na miste zakoneho zastupce a matka. zaloby tipu ze chodi spinavy s roztrhanyma botama s kratkymi kalhoty a ze matka vse plni tak jak ma coz je scela smesne alimenty neplatila,zmenila mi pojistovnu ditete bez meho vedomi a vyhrozovala ))jesli dite dostanu do pece tak ho 3mesice neuvidis )) cituji matku dokonce si soud zazadal o psychologicke setreni mimochodem take to pro me skoncilo nezdarem.I pres vsechny prozby k socialni pracovnici o laxnosti matky vse resila pouze domluva. Soudkyne ing ..... vsak vice prihlizela k matce a me vice mene ignorovala.Ale dale k dnesku,je to az smutne jak Ceske soudy hodnoti vychovu otce.Socialni pracovnice uvazila a dale ji dala za pravdu i soudkyne ze otec neni ve vychove dulezity dokonce ani styk s babickou a sestrenici a sverila dite do pece matky.samozrejme sem nesouhlasil.Mam dojem i presto co kolem sebe vydim opile nebo fetujici matky ze prava otcu jsou drz hubu a plat.Ceska justice v rodinem pravu je tezko pod bodem mrazu proste otec je lump a matka nevinatko

Odpovědět na příspěvek

 

Srazila dítě a ujela

Autor: Mp Muž

Založeno: 06.08.2014, 22:13

Odpovědí: 0

http://t.tyden.cz/rubriky
/domaci/zena-srazila-dite
-a-ujela-soud-ji-poslal-n
a-sedm-let-do-vezeni_3147
72.html

Odpovědět na příspěvek

 

Maminka

Autor: Mp Muž

Založeno: 10.08.2014, 19:21

Odpovědí: 0

http://www.novinky.cz/kri
mi/344632-novorozence-utl
oukla-o-zed-matka-po-doma
cim-porodu-policie-hleda-
dalsi-svedky.html

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.