Zprávy


02. dubna 2013

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Matka, která v Širokém Dole zabila své čtyři děti, stráví za mřížemi zbytek života

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání matky, která v září 2011 v Širokém Dole na Svitavsku zavraždila své čtyři děti. Chtěla dosáhnout zmírnění doživotního trestu. Soudci ale její dovolání jako neopodstatněné smetli ze stolu a původní doživotní verdikt potvrdili. Ženě tak zbyla jen možnost obrátit se na Ústavní soud.

Obhajoba požadovala, aby NS vrátil případ k novému projednání u odvolacího Vrchního soudu v Praze. Podle brněnských soudců je ale uložení trestu doživotního vězení řádně odůvodněné.

„V případu jsme nenašli žádný důvod k zásahu, verdikt nižších soudů netrpěl žádnými vadami a uložení doživotního trestu je odůvodněné,“ řekl Právu mluvčí soudu Petr Knötig.

Šestatřicetiletá Romana Z. od počátku vyšetřování případu tvrdila, že si nic nepamatuje, a to ani ze svého předchozího života. Vybavovala si pouze útržky vzpomínek, například si nepamatovala, zda měla děti či partnera. Po činu se pokusila o sebevraždu, pořezala si ruce a snažila se oběsit. Způsobila si tak vážné zranění. Podle jednoho znalce si mohla zraněním i poškodit mozek.

„Já si opravdu nic nepamatuju, je těžký to tady poslouchat. Je to strašný, nevím o tom, jestli jsem to udělala já. Nevím, co se stalo, je to pro mě nepochopitelné. Je mi to líto, nedovedu to pochopit,“ uvedla u soudu v minulém roce odsouzená žena.

Znalci ztrátu paměti odmítli

Podle znalců chtěla žena kvůli problémům v osobním životě spáchat takzvanou rozšířenou sebevraždu a kromě sebe zaútočila i na své nejbližší. Z posudků zároveň vyplývá, že ztrátu paměti předstírá, duševní poruchou netrpí a v době činu byla příčetná. Ženina obhajoba ovšem závěr o příčetnosti zpochybňovala a žádala revizní posudek.

„Kdo nahlédl do dokumentace, viděl, že to bylo něco zcela mimořádného. Něco takového se tu dlouho nestalo a doufám, že ani nestane,“ konstatoval soudce Miroslav Mjartan, který v první instanci ženu poslal na doživotí za mříže.

Romana Z. měla podle obžaloby v září 2011 napadnout v domě své čtyři děti ve věku od dvou měsíců do osmi let. Tři z nich zabila nožem, čtvrté udusila.


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 24403x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
19.04.2017, 21:19   Kojím, tvrdí matky při rozvodech. A otec dítě skoro nevidí
24.03.2017, 12:04   Otec čtyři roky neviděl dceru, kterou má mít ve střídavé péči. Podle soudů je to v pohodě
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku
13.03.2017, 14:14   Rus (66) doplatil na lásku k brněnským tanečnicím. Udaly jej za znásilnění


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

otázka trestu

Autor: feministka Žena

Založeno: 03.04.2013, 16:53

Odpovědí: 0

Domnívám se, že je to trest mírný (bohužel přísnější u nás není možný).

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.