Zprávy


14. července 2013

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Klára Mauerová, matka známá z kauzy Kuřim, která týrala své dva syny zatím propuštěna nebude.

Klára Maurerová, matka známá z kauzy Kuřim, která týrala své dva syny společně s prapodivnou sektou, z vězení zatím propuštěna nebude. Soud bude její žádost o podmínečné propuštění dál posuzovat.

Okresní soud v Opavě dnes odročil na neurčito rozhodnutí o podmíněném propuštění Kláry Mauerové z vězení. Žena si odpykává devět let za týrání svých dvou synů. Soud ještě nechá vypracovat znalecký posudek psychologa a vyžádal si zprávu probační služby, která má prověřit, zda má odsouzená například zajištěno bydlení a práci.


Mauerová, která má za sebou dvě třetiny trestu, se soudního jednání účastnila. "Cítím potřebu jít domů. Nebylo to tak vždycky, v průběhu trestu jsem si prošla různými stavy," řekla u soudu. Uvedla, že i s pomocí psychologa pracuje na sobě i na nápravě toho, co způsobila.


"Uvědomila jsem si svoje slabiny, které jsem si předtím nepřipouštěla," řekla Mauerová. Snaží se prý pochopit, proč se zamotala do toho, do čeho se zamotala, chtěla by to smazat, přála by si, aby se to nikdy nestalo. Za své slabiny, které ji přivedly do vězení, označila přehnanou důvěřivost, neověřování informací nebo velkou nevyzrálost. V jednom z vyjádření, které se dnes u soudu četly, její rodiče uvedli, že se stala obětí cílené manipulace.

Se svými syny se nyní žena pravidelně stýká. Podle vyjádření odborníků, která u soudu zazněla, mají na chlapce setkání s matkou kladný vliv. Děti vůči matce neprojevují nepřátelství ani nezájem. Mauerová řekla, že je domluvená s psychology dětí i se svými rodiči, u nichž děti žijí, že budou dál pomalu navazovat vztahy. Podle zástupce věznice je její chování ve vězení bezproblémové. Nikdy nebyla kázeňsky trestána, zato dostala řadu odměn.


Kromě Kláry Mauerové byla v roce 2008 odsouzena za brutální týrání dvou hochů také jejich teta, a to k deseti letům vězení. Na pět let byla za podíl na týrání dětí odsouzena Barbora Škrlová, která žila s chlapci a jejich matkou a vydávala se za dívku Aničku. Po odhalení případu uprchla do Norska, kde se vydávala za chlapce Adama. Podle některých úvah byla ikonou sekty, kterou si založil její otec Josef Škrla. Škrlovou soud loni v únoru podmínečně propustil, zkušební dobu jí stanovil na sedm let. V kuřimské kauze dostali tresty i další lidé: sedm let vězení Hana Bašová a Jan Škrla a pět let Jan Turek. Josefa Škrlu se vypátrat nepodařilo.

Skupina šesti lidí týrala chlapce od léta 2006 do května 2007 v Brně, Kuřimi a na chatě ve Veverské Bítýšce. Zavírali děti do klecí, bili je, řezali, topili a pálili cigaretovými nedopalky. Cílem bylo vytvořit z hochů lidi se zlomenou vůlí, připravené na slovo poslechnout jakékoli rozkazy. Motivy týrání se ale nepodařilo uspokojivě vysvětlit. Podle znalců budou mít chlapci psychické potíže celý život.

Chlapce, kterým je nyní 13 a 15 let, svěřil soud letos v dubnu do pěstounské péče jejich babičky a dědečka, rodičů jejich matky, u nichž dosud žili. Než se k nim dostali, byli v péči svého otce. Předtím, po odhalení týrání v květnu 2007, žili v azylovém zařízení pro děti.


Zdroj: tn.cz

Přečtení článku: 15167x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
19.04.2017, 21:19   Kojím, tvrdí matky při rozvodech. A otec dítě skoro nevidí
24.03.2017, 12:04   Otec čtyři roky neviděl dceru, kterou má mít ve střídavé péči. Podle soudů je to v pohodě
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku
13.03.2017, 14:14   Rus (66) doplatil na lásku k brněnským tanečnicím. Udaly jej za znásilnění


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.