Zprávy


09. září 2008

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

Když slyším gender, dostávám kopřivku

Už mám té politické korektnosti plné zuby. Nejen, že jde o ptydepe, jako z dob reálného socialismu, ale někdo se tady prostřednictvím slov pokouší poroučet větru dešti.

Gender je indický hudební nástroj a nevím, která „chytrá" hlava si toto slovo vypůjčila pro zastření toho, že lidský druh se - stejně jako ostatní savci - vyskytuje ve dvou pohlavích. Toto slovo se snaží zastřít sexuální podstatu člověka. Nemám na mysli žádný pejorativní význam, ale samotný princip existence lidí daný přirozeným rozmnožováním.

Toto slovo mi připadá jako stejné obcházení reality, když se slepým říká nevidomí, hluchým neslyšící a hasičům požárníci. My starší jsme si skrývání pravého významu slov užili za socialismu dost, přitom ani za postižení ani za hašení požárů není důvod se stydět. A stejně tak za pohlaví. Nejde jen o eufemismy, ale hlavně o to, že se pak náhražkovým slovům připisují zkreslené významy, poplatné nějaké politické ideologii. Paradoxní je, že tyto manýry ve svém eseji „Slova" kdysi kritizoval Václav Havel, který se později stal protagonistou mluvy, kterou sám pokládá za politicky korektní.

Ale pravdu měl v tom, že slova jsou mocná zbraň. Teď nás tedy mlátí po hlavě „genderem", „udržitelným rozvojem", „politickou korektností", „globálním oteplováním", „harašením", „sociální antropologií", „niterností" apod. Společným jmenovatelem těchto slov je iracionalita, nejen společenská, ale už i přírodovědná. Že Havel se stal známým mystikem, dokládají třeba laureáti jeho nadace Vize 97 (např. Stanislav Grof nebo Zdeněk Neubauer), kteří i prostřednictvím vzdělávacího systému útočí na zdravý rozum (homeopatií a jinými iracionalitami).

Takže gender má iracionálně skrývat rozdíly mezi pohlavími. Nebudu se tady zabývat feminismem. Ale takové pojetí vyhovuje jak feministkám, tak transsexuálům a vůbec lidem s poruchami sexuální orientace. Je to jakási móda „unisex", která neodpovídá ani žádoucímu společenskému modelu, ani přírodním zákonitostem. Říká se, volný jak pták. Ale i ptáci vědí, kdy je nutné, aby samička seděla na vejcích a sameček nosil potravu.

Nemohlo být jinak, než že se všech těchto nesmyslů chytla Evropská unie, viz třeba zde (ale nejen zde). Vlastně nemá co jiného na práci než „poroučet větru dešti" a místo evolučních zákonitostí ordinovat sociální inženýrství. Od materialismu tak prostřednicrvím politické korektnosti směřujeme ke společenskému idealismu. A k němu jak známo, než se zjistí, že to nemůže fungovat, je zapotřebí aspoň částečná totalita doprovázená hrou na demokracii. Toho se právě stáváme svědky, kterak k nám směřuje z EU.

A výrazem toho je i slovo „gender", považující člověka za jednotku bez ohledu na sexuální determinaci. Ostatně je to stejně odporné slovo, jako byl kdysi chozrasčot.


Zdroj: streit.blog.iDNES.cz 4.9.2008

Přečtení článku: 26435x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

14.10.2014, 09:40   Norští vědci ve svých experimentech tvrdí, že neexistují žádné rozdíly mezi chlapci a děvčaty
08.02.2014, 10:40   Z čeho všeho lze dnes skládat bakalářskou práci
17.01.2014, 12:35   Dienstbier jako ministr pro lidská práva je ohrožením lidských práv
07.08.2012, 11:31   Polsko: Odsouzení úmluvy Rady Evropy definující gender jako sociální konstrukt
10.03.2011, 22:05   Rovnost mužů a žen je „nevyřešená záležitost“, pomohou kvóty?


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Slovo za slovo

Autor: odin Muž

Založeno: 09.09.2008, 23:39

Odpovědí: 1

Slovy casto zkrasnujeme nebo zosklivujeme realitu, pricitame vinu urcite skupine lidi a jinou skupinu slovem chranime. Uvedu dva pripady z nemciny.

Media v boji proti praci, ktera se vyhybala zdaneni, pouzivala slova "Schwarzarbeit" (prace nacerno) a "Schwarzarbeiter&quo
t; (pracujici, ktery pracuje nacerno). Dodnes v nemcine chybi slovo "Schwarzarbeitgeber&
quot; (zamestnavatel, ktery poskytuje praci nacerno). Nemecky prumysl je proste svata krava a ta se nesmi porazit.

Druhym prikladem je vyznam slova postupem casu. Nebudu rozebirat cesky priklad slova "skopcaci" (ti, co v pohranici prichazeli do mest a vesnic z kopcu) a jeho pozdejsi urazlivy vyznam, ci slovansky vyznam slova "Nemci" (ti co jsou nemy protoze nepouzivaji slovanskeho jazyka), stejne tak jako vznikl ze reckeho slova samovladce dnesni vyraz slova "tyran"
Druhy priklad je slovo "Putzfrau" - uklizecka. Nejaky horlivy soud v Nemecku dosel k nazoru, ze vyraz "Putzfrau" je urazlivy. Nez se prosadil novy vyraz "Raumpflegerin" - osetrovatelka mistnosti, ve vzniklem juristicko-slovnim vakuum improvizovaly nemecke firmy v inzeratech nabizejici praci napriklad texty "Staubsaugerpilotine
n gesucht" - hledame pilotky vysavacu :)))

Gender mainstreaming (GM) pouziva slova jako zbran, pomoci slov falsuje statistiky (nehleda napriklad realitu, tedy kolik muzu a zen pracuje manualne ve stavebnictvi = utisk muzu, ale vyhledava kolik muzu a zen pracuje v lukrativnich obchodnich oborech, oborech statni spravy a IT oborech = dle GM utisk zen): Pritom je empiricky dokazano, ze zeny mohou fyzicky pracovat manualne tez ve stavebnictvi - nemecky vyraz "Truemmerfrauen"
; (zeny sutin) se vztahuje na zeny z druhe svetove valky, ktere z rozbombardovanych zbytku nemeckych mest postavily nova mesta, protoze muzi byli v zajeti.

Proc tedy Gender Mainstreaming nevyzaduje vice zen v oboru manualniho stavebnictvi? Protoze je to moc prace a malo penez. Zlate nemecke Truemmerfrauen proti troskam v Gender Mainstreaming, ktere narozdil od Truemmerfrauen se nechteji emancipovat.
"Lenos
t, lenost nade vcecko a devcata, to musime nazvat jinak". Eto feminasmus!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Slovo za slovo

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 12.09.2008, 12:26

Dost dobré.

Mě by jen zajímalo čistě hypoteticky, že bych připustil že lze dosáhnout cíle genderáků. Tedy smazat jakékoliv rozdíly mezi muži a ženami (snad tedy bez zásahů do fyzických parametrů typu uřezávání čehokoliv, co by mohlo ukazovat na některé pohlaví).

Dovedu si zhruba představit společnost, která by se podobala třeba Čínské z období kulturní revoluce. Všichni ve stejných jak barvou tak střihem oblečení + navíc střihem vlasů, atd. Lišit by se možná mohly barvou vlasů a podle nějakých pravidel by tyto unisex bytosti třeba mohly mít rtěnku. Samozřejmě že všichni by tedy museli mít třeba na oslavě Dne výtěztví rovnosti natřené rty rtěnkou a na tváři pihu. Svoboda by mohla spočívat v odstínu rtěnky a ve volbě tváře, na které bude piha. Módní průmysl by již nebyl nutný, protože by byli všichni ve stejných pytlech s kapsičkami. (mě by nechyběl)
A co dál? Chápu že pak bude nutná genter-policie, která bude pečlivě hlídat jakékoliv projevy pohlavní vyhraněnosti. Pak také bude nutné mít gender-úřady všeho druhu (ministerstvo, oddělení na všech ostatních, schvalovací úřady pro jednotlivá odvětví kultůty) Tohle vše známe, ještě to není tak dlouho, jen se to jmenovalo jinak.

Ale co tedy dál po dosažení tohoto stavu blaženosti? Všichni si budou libovat jaká je to paráda? Nebo je to jen krůček k tvorbě nějakého dalšího typu člověka? Po úspěšném zničení pohlavní identity, bude následovat zničení čeho? Dobře jistě se ještě pár dalších identit najde. Příslušnost k zemi, kontinentu, planetě, pak také k některým lidem jako je matka či otec či sourozenci. Ano rozumím, ještě jistě bude co demontovat, rušit a ničit. A co dál? Končit se bude třeba individualitou jako takovou? A co má vzniknout? Něco jako dosud SCI-FI společnost s jedinou kolektiví myslí Borgové ze Startreku?

Napadá někoho něco ? ? ? ? ?

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.