Zprávy


21. ledna 2009

Harašment

Redaktor: VaS

Aktualita

KAUZY PLNÉ ABSURDIT

Trenér Martin Šimůnek a sbormistr Bohumil Kulínský byli před pár lety obviněni z pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže. Trenér nařčení dvou gymnastek v pubertálním věku odmítal, byl však odsouzen na pět let vězení, trest nenastoupil a již dva roky je psancem na útěku.

Sbormistr, jenž čelil obvinění od desítek -náctiletých sboristek, byl loni odsouzen jen ke tříleté podmínce, ale minulý týden se trest změnil na pět a půl roku žaláře ...

Šimůnek obvinění nevyvrátil, třebaže za ním stály a stojí stovky lidí: gymnasté i gymnastky, jejich rodiče, kolegové trenéři, ale i nezpochybnitelné instituce – Český helsinský výbor, Český svaz gymnastiky, TJ Bohemians. Nic nebyly platné petice, posudky soudních znalců a ani změna obhájce.

Kulínský sexuálně atakoval 49(!) dívek, jimž mnohdy nebylo ani patnáct; v jednom případě souložil s dvanáctiletou. K počtu dívek dospěl soud podle jejich výpovědí a poté sbormistrovi udělil podmíněný trest se zdůvodněním: Společenský přínos šéfa souboru Bambini di Praga, který úspěšně propaguje naši kulturu ve světě, snižuje nebezpečnost jeho počínání. – To je tedy argumentace ...

Ale jsou tu další pozoruhodnosti: na jaře 2008, kdy se již rok nevědělo nic o místě Šimůnkova pobytu (podle jeho přátel už prý není v Evropě), napsal Kulínský o své kauze knihu Volný pád. Vydavatel ji propaguje slovy: ... je velmi otevřenou zpovědí, dává nahlédnout do jeho duše a přináší zajímavá odhalení ... Proč, probůh, o takovém selhání vychází kniha? Aby absurdit nebylo málo, křtila ji známá dokumentaristka a feministka Olga Sommerová, jež říká, že pro autora bylo psaní terapií. Budiž. Při křtu ještě jistá slavná kartářka dodala, že pan Kulínský je jednou z nejčistších duší, jaké zná. Umělec-zvrhlík je tedy mužem hodným obdivu? Ó ženy, jak často je nemožné vám porozumět!

Napsal jsem o Šimůnkovi několik článků. Jakkoli se spíš přikláním k jeho verzi, objektivně připouštím i možnost dle hesla Všechno je jinak. Četl jsem nyní po dlouhé době Šimůnkův web, kde ve svém posledním dopise mj. píše: Neutíkám před spravedlností ani před sebou samým. Utíkám před lží, pomluvou a před státem, který není schopen nalézt pravdu a bez logických úvah rozhoduje a ničí životy. A žádá Terezu, hlavní žalovatelku, ať najde odvahu a řekne pravdu. Vybízel by ji k tomu, byl by tak otrlý, kdyby všechno bylo jinak?

Se Šimůnkem sympatizuje i někdejší vychovatel, který na web napsal: Byl jsem obviněn z brutálního znásilnění, zneužívání atd. chovankami dětského domova. Čím lépe se člověk k těmto slečnám chová, tím víc mu dají za vyučenou. Dále líčí, jak po čtyřech letech vyšetřování a soudů dostal dva roky podmínku. Znechucen jednáním policie i justice chce o své kauze napsat knihu, jejíž poselství je jasné – varovat učitele či trenéry. Ono varování zní jednoduše: nepřehánět důvěrnosti ve styku se svěřenci a nezapomínat na to, aby při jednání byla vždy další dospělá osoba. V některých sportovních klubech ze západních zemí tohle pravidlo funguje, a tak chrání obě strany.

Autor: Pavel Kovář


Zdroj: Reflex 19.1.2009

Přečtení článku: 43457x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

08.06.2014, 11:47   Chtěla se pomstít manželovi, tak ho nařkla ze zneužívání dcery. Dostala jenom 1,5 roční podmínku
28.07.2013, 00:30   Maturantka si našla finančního otroka, plnil její erotická přání a pak se zhroutil
19.07.2013, 14:35   Za sex s vlastní dcerou dostala žena pětiletý trest
18.05.2013, 15:05   Za zneužívání dětí padly tresty: on 8 let, ona 4,5 roku
06.10.2009, 21:39   Pedofilové zdaleka nejsou jen muži


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Běs.

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 22.01.2009, 08:42

Odpovědí: 0

Myslím, že článek je plný pádných důvodů, proč se mají muži houfně hrnout do práce s mládeží, zejména s dívkami. A narovnat tak tu genderovou nerovnováhu.

Odpovědět na příspěvek

 

k článku

Autor: Tonda Muž

Založeno: 22.01.2009, 15:58

Odpovědí: 10

Aniž bych chtěl zlehčovat pocit rodiče, který se setká s otřesným zjištěním právně předčasné inicializace dcery, myslím, že by měla být soudně zohledńována i další hlediska:
1) Zda byla před inkriminovaným případem o virgo intakta tedy květinu nedotčenou. Měl by být zohledněn případný předchozí pohlavní život slečny dcery - už od socialismu platilo, že dívky a konec konců i mládenci (ti byli ale o dva tři roky zpožděnější) v těcho kruzích kolem kumštu, krasobruslení, atletiky atd. byli poněkud urychlenější a iniciativnější. Je trochu paradoxní, že by mohl být postižen za mravní zkázu někdo, kdo měl třeba ve svých třiceti méně milenek než dotyčná dívka milenců za ten rok, kdy objevila nového koníčka.
2)Úloha rodičů, v tomto případě matek. Jsem si jist, že všechny žalující dívky byly ty neúspěšné. Byl jsem nepřímo u několika konkurzů pro mladé dámy - neuvedu v jaké disciplíně ale nešlo o nic, co by souviselo se sexuálními službami - a otrlost matek třináctiletých adeptek si nezadala s obchodem s otroky. Dovedu si představit i večerní zfackování kvůli "neochotě obětovat něco kariéře".
3) Shakespearově Julii bylo čtrnáct, starší Romeo by dnes vlastně seděl v jedné cele s Opočenským a Kulínským. Ostatně často to, za co sedí u nás feministickou hysterií odsuzovaný "pedofil", by v "puritánské Anglii "prošlo bez povšimnutí ještě dnes. To jestli mladý muž byť učitel, odolá nebo odolá vyspělé krásné holce by neměla být kriminální záležitost ale otázka profesionálního selhání. Nemám tu na mysli skutečné pedofilní akce, ale ty jsou naopak zaměřeny na neženské a nevyspělé děti. Tak by také měly být posuzovány - včetně psychologického posudku a kontextu, do jaké míry sexuální styk formálně nezletilé skutečně ublížil.
4) Naopak případy, konstruovaných a lživých obvinění by měly být posuzovány na základě té úděsné újmy a zničení jak pověsti tak života a konec konců psychického zdraví poškozeného i jeho okolí. Jestliže má být rodič zodpovědný za to, že nezdárný synek zapálí muniční sklad, nevím proč by neměl být zodpovědný i za to, že prolhaná, špatně vychovaná holka zničí několik životů ještě rafinovanějším a zhoubnějším způsobem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: k článku

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 22.01.2009, 19:15

Souhlas. Bohužel, jako vždy když se s něčím začne blbnout na západě (dříve v Rusku), tak u nás vždy alespoň 2x tolik, abychom asi nezůstali pozadu, nebo co.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: k článku

Autor: mozek Zbyňka Š Muž

Založeno: 22.01.2009, 20:47

Mnoho zbytečných nepodstatných žvástů. V obou případech byl jednoznačně překročen zákon. Tečka. Za překročení je trest. Tečka. Oba věděli čeho se dopouští.
Máš-li pocit, že pro společnost bude lepší snížení hranice trestní odpovědnosti vč. hranice pro sex. styk, budiž. Ale stále bude vymezena nějaká hranice. A v tom případě se tvůj názor dá použít na děti ( nejen dívky!) ve věku 14 nebo 13 nebo 12 nebo 11 nebo......
Takže, která hranice je ta správná? Ta kterou si určí společnost jako celek, nebo ta, která vyhovuje tvým potřebám?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: k článku

Autor: Tonda Muž

Založeno: 23.01.2009, 09:44

Zákon je nedokonalý nástroj formulace spravedlnosti což samozřejmě omezeným entitám nic neříká, ty ho s radostí budou provádět, i když to bude třeba sovětský pověstný paragraf 58. Vzhledem k tomu, že mozek čte sotva co jiného než cenovky na zboží, ať si to nechá od někoho vysvětlit.
Jinak se omlouvám, že jsem prásknul velkého Williama, s Romeem a Julií. Mozku nepodávej žalobu, už je to promlčené, bohužel asi už nezabráním, aby ho feministky nedaly na černou listinu. Už má stejně velký vroubek za Zkrocení zlé ženy.
Mozku jsi nejspíš ženská a asi mladá. Ty ale musíš být kreatura.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: k článku

Autor: mozek Zbyňka Š Muž

Založeno: 23.01.2009, 18:00

1) jsi primitiv jako většina místních dementů
2) už z bodu jedna vyplývá nemožnost rovné diskuze mezi mnou a tebou
3)naštěstí to, že hejkáš tady na tom webu, má pro společnost stejný význam jako bolení zubů mojí tchýně
4) jsi typickým dokladem toho, že obecné referendum je hovadina
5) mně se neomlouvej, mně jsi u zadku :-)))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: k článku

Autor: lubob Muž

Založeno: 23.01.2009, 18:37

ty vole, vono to umi do peti pocitat :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: k článku

Autor: mozek Zbyňka Š Muž

Založeno: 23.01.2009, 21:24

Ty vole, jak si to poznal? :-)))))))))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: k článku

Autor: Tess Žena

Založeno: 23.01.2009, 18:40

Kde mate problem s Julii a Romeem. Podle zakona nedelali nic zakazaneho. Nebot Julii bylo zrejme 14 a v tom veku neni sexualni styk s jinym clovekem zakazan. Rovnez tecka.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: k článku

Autor: lubob Muž

Založeno: 23.01.2009, 18:58

kde mate problem s tim, ze tonda ma nejaky problem s julii & romeem?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: k článku

Autor: mozek Zbyňka Š Muž

Založeno: 23.01.2009, 21:23

A má tady vůbec někdo nějakej problém? Teda kromě tebe, Johnyho, Tondy, klokanů všech barev, Jirky F a jim podobných chovanců :-))))))))))))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: k článku

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 23.01.2009, 22:32

Jé, dobrý den přeji paní zasloužilá matko. Ještě jste mi nedala ten recept na výchovu dětí.
To je dobře, že jste zpět. Teď jistě nastane zlom v mém životě díky Vašim znalostem.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.