Zprávy


02. listopadu 2014

Žena & Muž

Redaktor: ld

Glosa

Jogurt s fridexovou příchutí

Víkendové zprávy přinesly informaci o další šílené matce, která chtěla zabít své dítě, tentokrát z Českých Budějovic.

Vražednou zbraní schovanou v jogurtu měla být nemrznoucí kapalina, kterou se snad inspirovala u jiné milující matky, Veroniky Sieberové z Nejdku. Ta nechala před pár lety svou dceru vypít Fridex, aby z toho mohla obvinit otce, od kterého se dcera vrátila a se kterým si matka chtěla přes dítě vyřizovat účty. To přežilo jen zázrakem a matka bude mít na klidné přemýšlení o svém činu 17 let. Snad budějovické matce připadl Fridex jako větší jistota než taktika Ireny Šubrové z Děčína. Ta před časem sobě i dítěti dala prášky, pustila plyn a skočila s ním z okna, aby ho nemusela předat otci. Tato matka se potrestala už sama svým zmrzačením, takže jí soud vyměřil jen 8 let vězení.

Agenturní zprávy o nedokonané budějovické vraždě neříkají žádné podrobnosti. Ty se budeme dozvídat postupně, jak bude postupovat vyšetřování a jak senzacechtiví novináři budou případ rozebírat. Možná, že šlo o snahu poškodit otce, jak to plánovala Sieberová. Co na tom, že by její dítě zemřelo, hlavně že to tomu hnusnému chlapovi co nejvíce zavaří. Možná, že chtěla jen dítěti za každou cenu bránit v kontaktu s otcem, jak to dělala Šubrová.

Její chování někteří samozvaní znalci lidských duší nazývali "rozšířenou sebevraždou", snahou uchránit dítě před tímto zkaženým světem. Udělat něco takového muž, všichni by se štítili jen vyslovit jeho jméno. Ženu a matku však někteří obhajovali. Jsem zvědavý, kdy tento termín začnou používat obhájci sebevražedných teroristek. Ty také mohly říct, že si připevňovaly bombu na tělo s cílem pomoci ostatním z tohoto špatného světa.

Motivace matky z Budějovic mohla být i jiná a úplně prostá, třeba vyplývala z duševní poruchy nebo z pravidelné měsíční hormonální bouře. Co je však ve všech případech stejné - matky si připadaly jako bohyně, které mají právo rozhodnout o životě svých dětí. Ty buď budou obětovány jako nástroj pomsty, nebo budou odstraněny, aby z nich otec nemohl mít radost a nemohl se podílet na jejich výchově, nebo prostě proto, aby nepřekážely.

Dalším shodným rysem jsou otcové, kteří buď svou duchapřítomností děti zachránili, nebo děti poté převzali do své péče. Tyto smutné případy znovu a znovu potvrzují, jak děti potřebují oba rodiče. Zkratovému jednání se asi nikdy nepodaří zabránit úplně, ale budou-li v životě dítěte hrát podstatnou roli otec i matka - nehledě na to, jestli žijí v jedné domácnosti nebo ve dvou - bude to pojistka proti tomu, aby si jeden rodič, obvykle ten labilnější, dítě přivlastnil a zneužil ho pro své sobecké cíle. Bude mnohem snadnější odhalit duševní nemoci jednoho rodiče a čelit jim.

Rozvádí či rozchází se u nás každé druhé partnerské soužití. Čím více dětí bude končit ve výlučném vlastnictví matek a čím více bude společnost apaticky přijímat tento stav, že jen matky jsou vyvolené a povolané k péči o děti, tím více budeme mít dalších Nejdků, Děčínů a Budějovic. Střídavá péče je nejen výchovný model, ale i prevence rodičovského patologického jednání. Bude-li rozšířena a společensky akceptována jako nejlepší způsob výchovy dítěte z rozpadlého vztahu, jen málokterou matku napadne, že si s dítětem může dělat cokoliv. Vždyť příležitost dělá zloděje, a čím méně bude příležitostí, tím méně bude i zlodějů.


Zdroj: Mgr. Tomáš Jadlovský, Ph.D.

Přečtení článku: 31336x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku
13.03.2017, 14:14   Rus (66) doplatil na lásku k brněnským tanečnicím. Udaly jej za znásilnění


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.