Zprávy


26. února 2009

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

Jak je to s tím harašením?

1. března letošního roku uplyne pět let účinnosti novely zákoníku práce, která výslovně zakazuje přímou nebo nepřímou diskriminaci z důvodu pohlaví na pracovišti.

Možná, že si ještě vzpomínáte, jaký rozruch tenkrát způsobila definice sexuálního obtěžování. Podle tohoto zákona se tím rozumí „jednání sexuální povahy v jakékoliv formě, které je dotyčným zaměstnancem oprávněně vnímáno jako nevhodné nebo urážlivé a jehož záměr nebo důsledek vede ke snížení důstojnosti fyzické osoby nebo k vytváření nepřátelského, ponižujícího nebo zneklidňujícího prostředí na pracovišti“.

Pro některé komentátory tento zákon představoval vítané a dlouho očekávané opatření, jiní v něm zase spatřovali zbytečné hledání nových nebezpečí. Nebude snad zákon účinnou zbraní pomstychtivé podřízené, která tak může dát svému šéfovi najevo svou nelibost za nedostatečné finanční ocenění? Pokud nebude někdo podle vlastních kritérií po zásluze povýšen, nebude to snad považovat za snížení své důstojnosti? Dokonce se vynořily i kuriózní právnické spekulace, že by i lhostejné opomenutí fyzických předností mohlo být hodnoceno jako chování nevhodné, ne-li urážlivé. Cožpak hluboký dekolt nebo nový účes nestojí za pozornost? Není jeho přehlédnutí vytvářením zneklidňujícího prostředí na pracovišti?

Definice sexuálního obtěžování se tak značně rozmazala a stala se nepřesnou. Vždyť přece i vyprávění nemravných vtipů v dosahu choulostivého dámského ouška mohlo být považováno za obtěžování. Lidské sexuální chování je přece značně individuální a to, co jeden považuje za nemravné, druhý může vítat jako zajímavé a potěšující. Navíc pak může způsobit zmatek i zvýšená mobilita pracovních sil a známá skutečnost „jiný kraj – jiný mrav“. Nemám teď na mysli bulharský souhlas vrtěním hlavou a nesouhlas přikyvováním, jak jsme se s tím mnohokrát na dovolené v Bulharsku setkali. Stačí jenom poukázat na takzvanou „povinnost mužského flirtu“ v Itálii. Časovým limitem je tady prý už pět minut. Pokud do této doby temperamentní Ital neprojeví o ženu zájem a nezačne se jí dvořit, může to dotyčná považovat za urážku.

Jak tedy vypadá těch pět let účinnosti zákona proti sexuálnímu obtěžování na pracovišti? Navzdory původním obavám příliš mnoho žalob nebylo podáno. Sexuální obtěžování, které bývá někdy poněkud zlehčující terminologií nazýváno „harašením“, nebude asi v našich továrnách, úřadech a jiných institucích příliš masovým jevem. Jakékoliv chování, které je všemi zúčastněnými přijímáno dobrovolně, není totiž možno označit za protizákonné. Zákon sice na pracovišti výslovně zakazuje požívání alkoholu, žádný zákon ale nezakazuje sexuální aktivitu. Pokud je dobrovolná a nenarušuje pracovní proces.

Nedávno jsem se z rozhlasu dozvěděl, že byl potrestán lékař, který poplácal zdravotní sestru po hýždích. Trochu jsem se zprvu polekal, protože takovýchto poplácání jsem se za více než čtyřicet let praxe dopustil tolikrát, že by to stačilo skoro na doživotí. Ale pak jsem si uvědomil, že asi u dvou sestřiček bych si to nikdy nedovolil. Už jejich obličej totiž zřetelně vyjadřoval: „tady si neplácneš!“ Právě to, že jsem tento výraz respektoval, mne uchránilo od postihu. Ostatní poplácání vedla k proteplení mezilidských vztahů a zlepšení pracovní komunikace. A s těmi nemravnými vtipy je to stejné. Velice dobře totiž vím, před kým mohu něco říci.

Takový odhad situace zřejmě způsobil málo žalob. Psychologové tomu říkají trénink sociálních dovedností.


RADIM UZEL
Autor je sexuolog


Zdroj: Hradecký deník 19.2.2009 8:00

Přečtení článku: 100715x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.
16.08.2010, 11:08   Jeden z deseti zaměstnanců hlásí sexuální obtěžování


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

slizoun

Autor: lubob Muž

Založeno: 27.02.2009, 02:20

Odpovědí: 15

pan uzel - jako obvykle - nic nepochopil, coz pri jeho inteligenci, se kterou se verejne chlubi tim, kolik zadecku uz poplacal, neni nic prekvapiveho.
nepochopil
, ze zaloba neni tim primarnim resenim, ale ze je to hrozba zalobou za "nevhodne chovani". tenhle zakon je v podstate nabidnuti nabite legalni zbrane jejiz pouziti je beztrestne. kazdy soudny clovek vi, ze pokud nekdo bude chtit nekoho s pistoli v ruce oloupit, ze ho nemusi hned zastrelit, ale staci namirit.

nepochopil, ze ten zakon je jen mezikrok k tomu co feministky chystaji jako krok dalsi (& co chtely prosadit do stavajiciho navrhu antidiskriminacniho zakona) & tim je moznost zaloba treti - nezucastnenou - stranou. takze jestlize se pan uzel domniva, ze ma neodolatelny "sarm" & odhad, ke komu si co muze dovolit, nemusi to nutne korespodovat s tim, pred kym si to muze dovolit. kde neni zalobce, neni soudce, ale staremu panovi s pribyvajicimi lety unika, jak rychle se spolecnost meni.

mozna, ze by zmenil nazor, kdyby ten zakon byl postaven tak, ze za poplacani po hyzdich mu manzel poplacane zeny muze beztrestne vyrazit par zubu :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: slizoun

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 27.02.2009, 15:39

No jo - "kdyby ten zakon byl postaven tak, ze za poplacani po hyzdich mu manzel poplacane zeny muze beztrestne vyrazit par zubu" - tak tu mame islamske pravo sharia a to by se asi Jiri Pospisil stal vyznavacem japonskeho harakiri :)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: slizoun

Autor: NTPT Muž

Založeno: 28.02.2009, 12:52

A koneckonců by to bylo spravedlivější než femikoniny. Odedávna platilo Sahneš mi na partnerku - dostaneš přes držku...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: slizoun

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 28.02.2009, 19:24

Ja osobne bych podporoval oboje: Jista moznost prava sharia (dat "pres drzku") a dokonce i harakiri jistych ministru nezavisle na politicke strane :)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: slizoun

Autor: Tery Žena

Založeno: 01.03.2009, 16:29

Nojo, a co ženy, které momentálně nemají partnera? Ty si ochranu nezaslouží?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: slizoun

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 02.03.2009, 08:03

Už se vyrábějí i ženské prezervativy. :)

Navíc muži a ženy jsou stejní(až na nepodstatné anatomické odlišnosti), rozdíl je jen ve výchově.(stačí jen ženy vychovat, aby se nedaly) Takže se kterákoliv žena partnera nemaje sama ubrání jakémukoliv obtěžujícímu muži. Zeptejte se odbornic z genderu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: slizoun

Autor: lubob Muž

Založeno: 02.03.2009, 09:07

odbornicim z genderu se tam vloudila mala chybicka. vzhledem k tomu, ze podle nich je chovani naucene (socialne podminene), nemel by byt problem zeny naucit, aby se jim sexualni obtezovani libilo :-)
pak by samozrejme nebylo treba zadne ochrany, & tudiz ani zadnych pitomych zakonu :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: slizoun

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 02.03.2009, 17:12

:D

Kdepak, já jim naprosto věřím, že když se 150cm/40kg žena neubrání 210cm/130kg muži, že je to jen výchovou. Měly by to ještě vysvětlit PČR, že flastr si zaslouží její rodiče, že ji špatně vychovaly.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: slizoun

Autor: Tery Žena

Založeno: 02.03.2009, 19:22

jako že jim nezajistili zbrojní průkaz?
to bychom tu byli jak v USA...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: slizoun

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 03.03.2009, 19:11

Vám něco takového zařizují rodiče ? ? ?
To je ukázka té proslulé emancipace?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: slizoun

Autor: Tery Žena

Založeno: 03.03.2009, 19:15

Myslela jsem, že to vy chcete, aby rodiče dívkám vysvětlili, jak je důležité mít zbroják. Říkal jste tuším něco o výchově.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: slizoun

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 03.03.2009, 19:38

To říkáte Vy. Já sděluji, že ženy a muži se liší nepatrně a pouze odlišná výchova je odlišuje. A proto, když žena podlehne násilí, nebo si třeba nedovede spravit auto, či zacouvat mezi auta na parkovišti, tak je špatně vychovaná, ne že by na to neměla. A za to by měl někdo pykat, přece.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: slizoun

Autor: Tery Žena

Založeno: 03.03.2009, 21:12

mno a to podléhání násilí řeší ten zbroják, ne?

btw:? vy máte problém s parkováním?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: slizoun

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 04.03.2009, 17:23

Já nejsem žena a k mužům jsme se ještě nedostali, jestli mi něco neuniklo.

Ovšem muži, když "necítí" co si jejich milá někdy bude přát jsou asi taky špatně vychovaní. o tom žádná. Jdu si udělat ten zbroják, když je to takový všelék.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: slizoun

Autor: Tery Žena

Založeno: 02.03.2009, 19:20

ale on někoho, kdo se vám líbí, to není obtěžování :-), to je flirtování...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: slizoun

Autor: Tery Žena

Založeno: 02.03.2009, 19:26

To mě jenom tak napadlo, když jsem četla ten nápad s ochranou žen.
Nebo by se mohly ty nezadané zkusit bránit samy, ale nevím, jak by to fungovalo v reálu.

Odpovědět na příspěvek

 

proteplení

Autor: Tery Žena

Založeno: 27.02.2009, 19:51

Odpovědí: 33

já mám jednoho kolegu a ten tedy protepluje intenzivně, bo předmětem jeho zájmu jsou mladí pohlední kluci :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proteplení

Autor: odin - pomsta severu Muž

Založeno: 27.02.2009, 20:20

Musim Vas zklamat - predmetem zakona neni ochrana muzu pred teplousi - i kdyz je zakon psan tak, aby to vypadalo, ze tomu tak je :)

Jak je jiz zvykem v CR, jednoho teplouse odsoudi aby to nevypadalo na jednostranny zakon, mozna i jednu zenu alkoholicku a zbytek dle "ceskeho postupu".

Nebo jinak: Proc domaci nasili je v Irsku 50:50 a v Cesku asi 98:2 (pres palec s nadsazkou) a proc se v Cesku vysoko nad 90% deti sveruje pri rozvodu do pece zen? (bez nadsazky a ne pres palec)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: Tery Žena

Založeno: 28.02.2009, 20:57

On si konkrétně na mého kolegu nikdo nestěžuje. Kdyby to přeháněl, tak by se někdo ozval. On si sem tam mákne, občas prohodí nějakou peprnější lichotku, ale kdyby to někomu vadilo, přestane.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: host Muž

Založeno: 01.03.2009, 00:49

Možná proto, že čeští muži pořád ještě nepovažují za normální se o své děti sami starat? Protože utírání zadečků a psaní domácích úkolů je pro ně činnost od přírody vhodná pro ženy? Bez nadsázky a ne přes palec.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proteplení

Autor: Mika Žena

Založeno: 01.03.2009, 12:28

Je to pro nas smutna vizitka. Hodne ceskych muzu se pri peci o miminko opravdu nepretrhne.
Na druhe strane, kdyz jsem se sverila zenam v rodine a ceskym kamaradkam, ze manzel se, diky skvele pracovni dobe, muze o dite starat sam, takze az mi skonci materska (v Belgii max. pulrocni), nemusime davat dite do jesli, vypukla malem panika. Zadna z zen nechapala, ze toho maleho, bezbranneho tvorecka dobrovolne sverim necemu tak nezodpovednemu, jako je muz.
Takze... Rekla bych, ze cesti muzi i zeny si nemaji co vycitat. Meni se to, ale strasne pomalu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: proteplení

Autor: Tery Žena

Založeno: 01.03.2009, 12:41

Myslím, že je to hodně i vina žen. Novopečené maminky často dostávají záchvaty, když se otec k drobočkovi jen přiblíží. A pak, když chodí táta do práce, je jasné, že musí doma odpočívat. Takže do těch tří let ledacos propásne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: proteplení

Autor: Mika Žena

Založeno: 01.03.2009, 13:33

Primo zachvaty? :) To jsem jeste neslysela :) Ale kdovi, jak hormony ovlivni me.
Jak to vidim z ceskych rodin kolem me, davaji matky dite na starost otci jen zdrahave a otcove je pak s ulevou zase radi vraci. To se tyka hlavne miminek. Nedovedu si predstavit, ze by, v pripade rozvodu, u tak malych deti oba dva rodice pristoupili na stridavou peci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 03.03.2009, 18:29

Nevím zda záchvaty, ale mohu posloužit vlastní zkušeností.

Když naše dítě bylo v miminkovském věku, tak jsem se ze začátku měl k dítěti víc. Snažil jsem se je brát k sobě do náruče, hrát oblíbené hry jako je kuk na tátu atd. Když jsem ale viděl co to dělá se ženou, tak jsem se raději stáhl.
Příznaky: Zatajený dech; vytřeštěné oči sledující každý můj pohyb; napětí v obličeji se sevřené rty, ...; celé tělo také v napětí, připravené jak natažená pružina asi k záchranné akci; hlas tichý s občasnými výkřiky v tónině, kterou jsem do té doby neslyšel; při hře na koníka (dítě za krkem držené mnou a svými ručičkami za mou hlavu) a podobných hrách záchranné akce vysvobozující dítě ze smrtelného nebezpečí; ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: Mika Žena

Založeno: 04.03.2009, 09:38

A tak jste si s ditetem radeji prestal hrat? Mel jste v tom pokracovat, maminka by si zvykla ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 04.03.2009, 17:20

Jo, hold jsem měkota. A tak jsem to dělal tajně. Ovšem moc příležitostí bohužel nebylo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: proteplení

Autor: Mika Žena

Založeno: 04.03.2009, 20:49

V rodine bratra je to naopak. S ditetem dela psi kusy hlavne svagrova a dedeckove jsou z toho na vetvi. Kazda odreninka je znamenim, ze vnouckuv zivot je v nebezpeci... :-)
To je ale skoda, ze jste si s potomkem musel hrat tajne a jen obcas... Je to skoda a je to takove nedustojne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 05.03.2009, 16:11

No tak u nás když dělá dítko blbiny s dědou tak pozoruji na ženě stejné příznaky a když v dědově a babiččině přítomnosti se mnou či samo, tak sykají a oči vylézají zase prarodičům. :)

Nicméně další pěkné tabu (zde čas od času nakousnuté) je rodičovská žárlivost. Tedy že dítě preferuje jednoho či druhého rodiče a mám možnost občas pozorovat co to dělá se ženami a co s muži. Sám také nejsem imuní. A je zajímavé zakoušet a poznávat i co to dělá v mé rodině.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: mika Žena

Založeno: 05.03.2009, 18:02

Rodicovska zarlivost - nemohl byste to trochu rozvest?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 05.03.2009, 23:26

Na to si moc netroufám. Ne že bych se bál toho že poskytnu další munici Denisám, ale spíš protože tuto problematiku nemám nastudovánu ani z pohledu odborníků a ani ze svého laického pozorování svého okolí a sebe.

V kostce jde o to, že oba rodiče (asi hlavně u jednáčků) spolu soupeří o přízeň/náklonnost potomka/-ů a díky této "soutěži" dochází k zdánlivě nelogickým či podivným situacím, těžko vysvětlitelným bez znalosti motivace. Tato soutěž mívá prý také dosti závažné následky pro vztahy. Tedy rozchody a rozvody, může být také dosti silnou motivací k vzájemné nevraživosti, atd. A protože jde o lásku dítěte k rodiči a je zde všeobecně uznávanou pravdou, že v lásce a válce je dovoleno vše...., možná že nejen zde....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: Denisa Žena

Založeno: 04.03.2009, 23:39

Jiříku, to nás moc nepřekvapuje. Už v minulosti jste nám sdělil, že vlastně máte nejradši kamarády, muže. A ženy (i když jednu máte coby partnerku se kterou máte dítě) ve své podstatě nemusíte, protože se ženami přece správný chlap, mimo jiné, nemůže navázat takový ten "porozumění plný vztah". Někdy před Vánoci jste nám sdělil, že vlastně pořádně nevíte, proč žijete se ženou.
To pak vysvětluje Vaše vztahy k ženám obecně. Vy se nás vlastně asi bojíte. Spousta jiných mužů by svůj vztah ke svému dítěti rozvíjela, kultivovala. Vy srazíte podpatky před ženou a budete to odůvodňovat tak nějak, jako ve svém citlivém příspěvku výše (Vaše příspěvky jsou na muže pravidelně až příliš emotivní). Ale ve skutečnosti jste bačkora, který se nedokáže postavit své ženě a asi jí vyhoví ve všem (já vím, teď to třeba buddete odůvodňovat feminaci spiknutím). A o to více se prezentujete zde, kde najdete podobné slabochy, se kterými si můžete asi velmi příjemně vzájemně pobrečet na ramenou, jako úžasný tvrďák. Ono je to tu, jak jsem si všimla, vůbec velmi půvabné souznění ublížených, slabých, mužských duší. Takže mi, pánové, nezbývá než Vám popřát hodně zdaru v překonávání návalů slabosti. Pokud tuto slabost nepřekonáte, tak jste navěky odsouzeni k vzájemnému pláči jeden druhému na ramenou na těchto úžasných stránkách. A logicky, dokud budete babami, baby nad Vámi budou mít vrch ...

A samozřejmě děkuji Johnymu, M. Klokanovi a dalším, předem za projevy přízně. Nejdříve se, chlapci, trošku vzmužte. Pak možná můžete světu něco diktovat ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proteplení

Autor: lubob Muž

Založeno: 05.03.2009, 02:21

bravo :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 05.03.2009, 16:01

Vaše bravo přebíjím údivem. ??? Můžete to rozvést? Myslím to bravo, tedy čemu přesně?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: lubob Muž

Založeno: 06.03.2009, 02:32

bravo tomu vylevu frustrovane duse, zmatene sebou samou :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 06.03.2009, 09:04

A, tož to ja.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 08.03.2009, 23:06

Mě to zavání spíše obyčejnou zraněnou ženskou ješitností.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: proteplení

Autor: Tery Žena

Založeno: 08.03.2009, 23:18

I si myslím, že vaše vztahy se ženami, jak jste je tu popsal, nejsou nic moc. S vaší paní vám to moc nevyšlo, několikrát jste zdůraznil, že nemáte žádné kamarádky a citově byste se rád realizoval v nějakém idylickém vztahu s nejlepším kamarádem... Třeba je to všechno jinak, ale když člověk vychází jenom z toho, co jste tu napsal, těžko může dojít k jinému závěru.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: proteplení

Autor: lubob Muž

Založeno: 09.03.2009, 01:41

opravdu nemuzete z toho, co tu jirka napsal dojit k jinemu zaveru nez :

"Takže mi, pánové, nezbývá než Vám popřát hodně zdaru v překonávání návalů slabosti" ?

no, ne ze bych byl nejak prekvapen :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 09.03.2009, 09:11

Víte Tery, nemít poslední dobou hlubší zkušenost s tím, jak vnímáte psané slovo, tak by mi klesla brada v němém údivu. Takto si ani nepovzdechnu. Povzdechy došly. Nejste-li vyjímka, tak u mluveného slova to nebude lepší, spíše naopak.

A řeč jinotajů či jakési kódové řeči do níž bych svá sdělení balil tak, aby jste si to v hlavě rozbalila v mnou zamýšleném tvaru žel neovládám.

Upřímně: Lezou mi oči z ďůlků, když si čtu ve Vašich postech jaké závěry jste si učinila z nějakých dřívějších diskusí a marně se v paměti snažím najít nit vedoucí k něčemu co by Vás mohlo k takovým závěrům alespoň navádět. Protože jsem si jist, že jsem nikdy nic takového nenapsal.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: lubob Muž

Založeno: 09.03.2009, 10:23

snad si nemyslite, ze by se zrovna ona zatezovala necim tak nepodstatnym jako to, co jste napsal nebo nenapsal? to je pro bulvarni virtualni realitu naprosto podruzna vec. at uz jste napsal nebo nenapsal doslova cokoliv, s jeji invenci se toto neco nebo nic da snadno pretransformovat v ... doslova cokoliv.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: Tery Žena

Založeno: 09.03.2009, 12:04

Zvláště mi v paměti utkvěla naše dlouhá debata, při níž jste vy hájil názor, proč nemůžou být muži a ženy přátelé a že když vyprchá zamilovanost, tak už mezi partnery vlastně nic citového není...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 09.03.2009, 13:04

Ehm, to jsem nenapsal. Zřejmě zaměňujete přátelství s kamarádstvím. Muž a žena nemohou být kamarády. Tedy mohou být přátelé či známí a říkat tomu kamarádství, to ano. Tedy heterosexuální. Ve vstahu s homosexuálním člověkem tedy žena s gayem či lesba s mužem, tam asi může být i to kamarádství teoreticky. Ale zkušeností z tohoto prostředí nemaje, nemohu víc než těžce spekulovat.

A po vyprchání zamilovanosti mohou být přátelé a zůstat spolu či se rozejít, či může vypuknout láska. Ale kamarádi být nemohou.
To je co jsem psal a kdykoliv Vám to zopakuji.

Kamarádství stavím rovnocenně k lásce a to se zřejmě Denisy velmi dotklo. Resp. její ženské ješitnosti. Tedy té utkvělé představy, že nad ženu a vstah s ní není a ani nic rovnocenného. Mohu dát k lepšímu, že jsem se kdysi potkal se slečnou, která mi sdělila, že teploušům nevěří, že u nich nemá šanci, že na ni by jistě kterýkoliv zabral.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: proteplení

Autor: Mika Žena

Založeno: 09.03.2009, 13:49

Diky za odpoved k tematu "rodicovske zarleni".
Tu starou debatu o pratelstvi mezi zenou a muzem jsem sledovala, ac jsem se ji nezucastnila, a rozhodne z ni nevyplyvalo, ze byste mluvil o dvou pojmech - kamaradstvi x pratelstvi.
Asi byste se mel vyjadrovat jasneji - ja Denisin postoj vuci vam docela chapu, totiz - chapu jak vzniknul.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: proteplení

Autor: Honza Muž

Založeno: 09.03.2009, 15:29

Já jsem se oné debaty tenkrát i sám zúčastnil. Denisa je teda opravdu poměrně ostrá, ale když jsem si tu diskusi oživil: http://rovnopravnost.cz/d
iskuse/vypis/52210/#dis52
796 ,
tak taky celkem chápu, jak ten její dosti vymezený postoj vznikl:-))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 09.03.2009, 17:24

No, díky Vašemu odkazu jsem si tu debatu oživil také. Co po jejím přečtení oživlo u mne nejsilněji, je to, že jsem se vůbec do té diskuse neměl pouštět. Tehdá a ani teď.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: proteplení

Autor: Mika Žena

Založeno: 09.03.2009, 17:27

Diky za odkaz. Znovu jsem si tu diskuzi precetla a znovu z ni mam smutny pocit. S Denisou (bohuzel) musim souhlasim, i kdyz tak ostra slova bych nepouzila. Bohuzel proto, ze JirkaF na me pusobi jako hodny a slusny clovek.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 09.03.2009, 17:33

Prosím. Snad Vám to mé vysvětlení něco dalo. (evidentně v tom nejsem moc dobrý)
Uznávám, že hlavně na začátku jsem neudělal vymezení pojmů. Navíc jsem psal malinko ultimativně (v prvním postu, kde srovnávám kamarádství s výčtem toho co je podle ní jedinečné na partnerském vztahu)
Postupem diskuse alespoň rozlišuji mezi kamarády a kamarádíčky a až někde za půlí či ke konci když se to ještě rozvětvilo již píši o kamarádství a přátelství.

Škoda, že jste ani nenaťukla, já dosud ne. Tedy když nepočítám vysvětlení pomocí uražené ješitnosti.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proteplení

Autor: Mika Žena

Založeno: 09.03.2009, 17:44

To je v poradku, k te diskuzi se nemusime vracet. Neni na ni ani nic k diskutovani - vy jste vyjadril sve nazory a my nemame pravo vam je vyvracet. Muzeme se jen podivovat, jak jste ke svym nazorum dospel, to je vse. Kazdy mame sve zkusenosti s zenami i muzi, ktere nas formuji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 05.03.2009, 15:58

Děkuji za Vaši reakci. Toliko písmenek, toliko adresátů. Jsem skoro poctěn.

Váš post je pro mne příjemnou zpětnou vazbou. A zároveň i nepříjemným potvrzením, že můj předpoklad toho jak to bude nepochopeno byl správný. Ovšem nic neobvyklého, jste v poměrně slušném zástupu. Je to nuda, mít stále pravdu.

Reagovat na obsah nemá smysl, protože jednak skoro žádný není a pak jste spáchala něco mezi projevem, kázáním a verbálním útokem, resp. směsicí toho všeho.

Tak snad ještě jednou děkuji a slunce v duši.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proteplení

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 05.03.2009, 23:36

Jiříku, to nás moc nepřekvapuje.
- Ale přece mne něco zaujalo. Všechno jste mi milá Denisko vysvětlila, a až to pochopím, tak třeba prozřu, spolu se všemi dalšími jimž jste své moudro adresovala.

Avšak jedno mi zůstává utajeno:
Máte špatně nick? Nejde třeba Denisa IV z boží vůle hlava pomazaná a tudíž onikáte, nebo jste nick zastupující více osob jichž názor jse si zjistila a tak za ně mluvíte?

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Mě to zavání spíše obyčejnou zraněnou ženskou ješitností.


Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.