Zprávy


08. února 2007

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

Izraelský exministr uznán vinným z vynucování polibku

Tel Aviv - Izraelský soud dospěl k závěru, že bývalý ministr spravedlnosti Chaim Ramon se dopustil sexuálního obtěžování. Případ je v Izraeli považován za jeden ze skandálů, kterým nyní čelí vysocí izraelští politici. V této souvislosti se také čekají personální změny v kabinetu.

Bývalý ministr, jemuž hrozí až tříletý trest vězení, má nyní 45 dnů na odvolání proti výroku o vině. Rozsudek o výši trestu by měl být podle izraelských sdělovacích prostředků vynesen 21. února.

Ramon odstoupil loni v srpnu kvůli podezření, že jednadvacetiletou příslušnici armády proti její vůli políbil. Těsně předtím oba pózovali pro společnou fotografii. Šestapadesátiletý Ramon tvrdil, že si žena o polibek řekla. Fotografovali se na večírku na ministerstvu obrany 12. srpna, tedy v den, kdy začala měsíční válka mezi Izraelem a libanonským Hizballáhem. Žena s fotografováním souhlasila, protože končila vojenskou službu. U soudu ovšem tvrdila, že k polibku ji ministr přinutil násilím.

Ramon, který je rozvedený, prohlásil, že s ním žena flirtovala a že polibek považoval za logické a vzájemně přijatelné vyústění situace. Na fotografii jsou vidět v obětí. Pro jeho vinu se dnes vyjádřili všichni tři soudci - dvě ženy a jeden muž. Dospěli k závěru, že zatímco Ramonova obhajoba byla plná rozporů, výpověď mladé ženy byla naproti tomu "upřímná a věrohodná". Ramon výrok poslouchal s hlavou v dlaních.

Bývalý ministr patří ke straně Kadima premiéra Ehuda Olmerta a ve vládě byl Olmertovým blízkým politickým spojencem. Z vlády sice odstoupil, ale v době vyšetřování a soudu zůstal členem parlamentu. Jeho ministerskou funkci dočasně zastává ministryně zahraničí Cipi Livniová.

Ramonův případ je jedním ze skandálů kolem izraelských nejvyšších politiků. Obvinění ze znásilnění a sexuálního obtěžování čelí prezident Moše Kacav, který se dočasně uvolnil z funkce, aby se mohl podrobit výslechu generálního prokurátora. Ten je odhodlán ho obžalovat; v takovém případě chce Kacav odstoupit. Vyšetřování čelí také Olmert, a to za okolnosti finančních transakcí kolem jedné banky. Případ se týká roku 2005, kdy byl Olmert ministrem financí. Prominentní člen strany Kadima a bývalý ministr spravedlnosti Tsachi Hanegbi byl obviněn v souvislosti s podvody, úplatky a křivým svědectvím.

Právní odborník Moše Goral, jehož citovala agentura AP, řekl, že dnešní výrok soudu vzhledem k relativně malému provinění Ramona naznačuje, že ostatní politici mohou očekávat potíže. Ramonova důvěryhodnost je podle něj naprosto zničena.

Teď, kdy je jisté, že se do vlády nevrátí, přistoupí údajně Olmert k plánovaným personálním změnám v kabinetu rychle. Mohly by stát křeslo také ministra obrany Amira Perece, který je kritizován za vedení války proti Hizballáhu.

V Izraeli se po dnešním rozhodnutí soudu debatuje o změně zákona o sexuálním obtěžování. Poslanec Juval Steinitz řekl, že je třeba text upravit tak, aby "neporozumění mezi mužem a ženou, které vyústí v nesouhlas jednoho z nich, nemohlo končit odsouzením".

Poslanec Arje Eldad považuje výrok soudu za další "hřebík do rakve Olmertova kabinetu, protože Izrael ještě nikdy neměl takto zkorumpovanou a zločinnou vládu". Podle něj musí kabinet odstoupit a měly by se konat předčasné volby. Olmertův úřad vyjádřil v prohlášení lítost nad odsouzením "přítele Ramona".

Autor: ČTK.


Zdroj: České noviny 31.01.2007

Přečtení článku: 34728x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.
16.08.2010, 11:08   Jeden z deseti zaměstnanců hlásí sexuální obtěžování


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

odvážná vojačka

Autor: Saul Muž

Založeno: 08.02.2007, 10:10

Odpovědí: 1

Končila s vojnou, tak musela myslet na to, co bude dělat.Třeba se díky tomu stane poslankyní jako Katka jakubová, které na to ovšem stačilo zničit jenom chudáka policajta. Ten špatně odhadl na kom vykonávat povinnosti pan ministr zase s kým flertovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: odvážná vojačka

Autor: Olga Žena

Založeno: 08.02.2007, 13:48

Myslím, že je úplně na místě bavit se o tom, jestli je izraelský právní systém je nebo není padlý na hlavu, když přikládá společenskou nebezpečnost trestným činům jako je Ramonovo "indecent behaviour". I když chápu, že pro "oběti" to může být nepříjemný nebo i emocionálně traumatizující zážitek, připadá mi to přehnané.

Shazovat hned tu slečnu ale, řekla bych, není spravedlivé. Celkem mi přijde, že na začátku šlo hlavně o nedorozumění. 56 letý Ramon je asi starý protřelý sukničkář - viz jeho výpověď "It's not surprising to me when women and girls of this age start up with me. It's not unusual for me. I've had significant relationships with young girls of this age." - který se snaží otlapkávat, co se dá, kdežto ona nezkušená 21 letá holka, která má ještě naivní ideály o lidech ve vysokých funkcích. Kdyby se jí zavčasu omluvil, byl by pokoj. Jenže on neměl pocit, že by bylo za co, že.

Ramonovi pak, myslím, šeredně přitížilo, že se z ní během procesu snažil dělat cuchtu s volnými mravy a lhal, kdežto ona nikoliv. A možná se to bere i tak, že urazil vojáka v činné službě ;-)

Jak jsem tak koukala na Haaretz, zdá se, že Izraelci fandí spíš jí než jemu.

Odpovědět na příspěvek

 

No, blahopřeji všem izraelským ženám,

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 08.02.2007, 14:32

Odpovědí: 0

pokud bude toto uvedeno v život:
"Poslanec Juval Steinitz řekl, že je třeba text upravit tak, aby "neporozumění mezi mužem a ženou, které vyústí v nesouhlas jednoho z nich, nemohlo končit odsouzením".
Takže když se nějaký podobný starý páprda rozhodne, že je stále neodolatelný a znásilní mladou holku (takto dojista cuchtu), tak ho přece kvůli tomu nedorozumění nebudeme honit! Nakonec, třeba jí opravdu nerozuměl, neboť mu nefungovalo naslouchátko!

Odpovědět na příspěvek

 

re polibek

Autor: Saul Muž

Založeno: 08.02.2007, 17:52

Odpovědí: 6

Takže starý protřelý sukničkář (ale to by musel být debil, aby si začínal takto, to izraelští ministři nebývají, to snad jen čeští ) si naběhl nezkušené vojandě.
Asi by bylo nejlepší, kdyby dámy, které opravdu nemají, ale nemají zájem, nosily třeba nějakou zvláštní čapku anebo třeba na klopě placku s přeškrtnutým penisem. takhle se časem budeme muset vyhýbat všem a deset procent neurotiček, hysterek a feministek úplně zkazá to, čemu se říkávalo nejlepší zábava chudých lidí, tedy namlouvání.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: re polibek

Autor: yahya Muž

Založeno: 08.02.2007, 19:49

Zábava chudých se říká sexu. A je rozdíl mezi námluvami dvou lidí na stejné úrovni nebo pozici, a "námluvami" osoby nadřízené k jejím podřízeným. Jak byste se tvářil na námluvy své šéfky, která se vám ani trochu nelíbí?
(Nevím, o co tam šlo, zda zas o moc šlo, ale principiálně se zas dostáváme k tomu, zda musím od okolí vše strpět, protože ti kolem to myslí dobře, žertem, jde o námluvy, myslí se, že o nic nejde a jsem moc cimprlich apod.)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: re polibek

Autor: Saul Muž

Založeno: 09.02.2007, 23:03

Zábava je právě ta omáčka kolem, které se říká erotika, to krásné pnutí mezi tím kdy ona (on) ještě
nechce, ale třeba bude chtít. Pro sex samotný, jestli jste si ho už někdy zkusila, asi zábava není to nejvýstižnější slovo. V každém případě zkuste hned rovnou nezahučet do postele a trochu si užít konverzaci před tím, to bývají většinou obě strany nejduchaplnější.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: re polibek

Autor: yahya Muž

Založeno: 10.02.2007, 08:45

Co se týče definice "zábav chudých", jsem vycházel z určitého úzu. Samozřejmě že ten "proces" může (a často je) krásnější než to finále. Jinak - není nutno míchat rody ani není nutno poučovat osoby, o nichž nevíte, zda nejsou o nějaký ten rok déle na světě či dále v poznání těch variant zábavy nejen chudých. A rozlišujte pro příště (své)moc a zábavu.

Odpovědět na příspěvek

 

Navrhuji opačné řešení!

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 09.02.2007, 09:45

Nechť každý sukničkář, žijící v domnění, že všechny ženy dychtí být objektem jeho namlouvání, nosí na klopě ten penis nepřeškrtnutý!:-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Navrhuji opačné řešení!

Autor: alane Muž

Založeno: 09.02.2007, 12:04

Chlap ve vysoké funkci, který si něco začne s cizí ženskou, je v každém případě vůl. Jako by neměl jiné věci na práci. Holt moc oblbuje.

Odpovědět na příspěvek

 

to: dulcibelka

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 10.02.2007, 11:36

Docela zbytečné. Dychtivé ženy moc neriskují, že narazí na takového vola, který by je za nechtěnou náklonnost hnal k soudu. Neříkám, že časem feministky nedosáhnou poblyticky korektních změn i v tomto směru.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.