Zprávy


11. července 2014

Názor

Redaktor: ld

Aktualita

Holčička přežila potrat - matka ji teď zbožňuje

Britská servírka Shannon otěhotněla poprvé v sedmnácti letech. Při porodu dcerky Lacie málem umřela. Připomínal středověké mučení a poničil jí vnitřní orgány. Už nikdy, rozhodla se, a požádala o sterilizaci. Tu jí ale lékaři pro velké mládí rozmluvili.

Jenže porod se na psychice mladičké matky hodně podepsal. Trpěla poporodní depresí, a vůbec s ní nebylo snadné vyjít. Otec dítěte, šéfkuchař Anthony Hunt (24), se nakonec odstěhoval, aby se oba rodiče mohli smostatně nadechnout a uvědomili si, co vlastně chtějí. Vzápětí ale Shannon zjistila, že je opět těhotná. Byl to šok - jen čtyři měsíce poté, co málem při porodu vykrvácela...

Potrat doporučili lékaři

Jejím prvním impulzem bylo si dítě nechat. Ale bála se, komplikací. "Co by bylo s Lacií, kdybych při porodu zemřela?" honilo se jí hlavou. Lékaři se navíc domnívali, že druhý krizový zážitek v tak krátké době by jí psychiciky hodně uškodil, a tak doporučili potrat. "Podpořím tě v jakémkoli rozhodnutí," ujišťoval ženu Anthony. I on byl na tom stejně, bál se, že prvorozená dcera zůstane bez mámy.

Prenatální vzpomínky: Máma mě chtěla zabít, ale přežil jsem


V osmém týdnu si těhotná maminka vzala předpsané potratové pilulky - méně invazivní a méně stresující než chirurgický zákrok. "Říkala jsem si, že tak brzy to ještě ani není dítě, a nejde tedy o potrat," utěšovala se Shannon. O dva dny později se dostavila menstruace. Oplakala to, ale myslela si, že jiná cesta neexistuje.

Potrat napodruhé?

Lítost, kterou Shannon cítila, se však nedá srovnat s pocitem viny, když za tři měsíce zjistila, že je stále těhotná! To už bylo cítit, jak miminko v bříšku kope. A Anthony se mezitím vrátil domů.

Nastávající maminka byla jsem bez sebe strachy - a měla k tomu vážné důvody. Potratové pilulky mohou miminko vážně poškodit: Hrozí defomovace končetin a lebky, vady nervového systému. Mohla také porodit mrtvé dítě. A tak lékaři doporučili potrat podruhé...

Jenže to už bylo všechno jinak. "Viděla jsem na ultrazvuku její tvář a rázem jsem se do ní zamilovala. Věděla jsem, že jeden pokus o potrat už přežila. Jak bych jí to mohla udělat podruhé? Moje holčička se prostě rozhodla narodit," říká máma. "Doufala jsem - a cítila - že bude v pořádku, i když jsem to považovala za zázrak. Ale i kdyby v pořádku nebyla, milovali bychom ji stejně."

Přežila jen zázrakem

Po celý zbytek těhotenství provázely oba mladé rodiče pocity viny a úzkosti. Shannon neustále cítila kruté bolesti. Nesměla se namáhat a nosit těžké věci - Říkejte to mámě s batoletem, která bydlí ve sdruhém patře bez výtahu! Nemocnice se nakonec stala jejím druhým domovem. Dny do plánovaného termínu císařského řezu nedočkavě odpočítávala.

A v květnu nakonec přišla na svět krásná holčička Amelia s jemnými tmavými vlásky a dlouhými, něžnými prstíky. Když Shannon poprvé dali do náruče perfektní zdravé miminko - největší, které se ten den narodilo - plakala úlevou.

Milovaná a chtěná

Dnes je láskou k malé Amelii posedlá celá rodina. V domácnosti vládne pohoda a radost z miminka. Táta ho chová, starší sestra líbá na čelo. Těžko si představit, že před několika měsíci nechtěli další dítě...

"Nemůžu přestat ji mazlit. Nikdy jsem ji nechtěla dát pryč. Pokaždé, když se na ni dívám, pomyslím si: Vůbec tu nemusela být! Ale teď je a já bych ani za nic na světě neměnila. Dívám se, jak spinká, a svírá se mi srdce při představě, že by neexistovala. Dlouho jsem kvůli tomu cítitla velkou vinu, ale už jsem se s tím dokázala vyrovnat," uvedla šťastná máma pro britský deník Daily Mail.

Poví někdy své dceři pravdu? Až bude starší a bude tomu rozumět, tak prý ano. "Ale teď potřebuje vědět, že je milovaná a chtěná," uzavírá Shannon.


Zdroj: Dailymail.co.uk

Přečtení článku: 20805x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

15.01.2017, 10:08   71 % rodičovských vražd páchají matky a 60 % obětí jsou chlapci
20.11.2014, 14:50   Matka ve vedru zaháněla žízeň kořalkou. Pak se s dítětem potácela ulicí
02.11.2014, 12:29   Jogurt s fridexovou příchutí
08.09.2014, 08:02   Matka světice, otec gauner? A není to třeba obráceně?
09.07.2014, 18:44   Opilá matka spala uprostřed hnijícího jídla, dítě se snažilo otevřít dveře bytu vidličkou


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.