Zprávy


17. prosince 2004

Harašment

Redaktor: vikki

Aktualita

Harašení a rovnost šancí

Pokud se chystáte legálně (i nelegálně) pobýt v USA, pozor na to. Střezte se dávat americkým ženám přednost ve dveřích! Bude to považováno za odporný náznak sexuálního zájmu, ale také sexistického povyšování jednoho pohlaví nad druhé - a můžete se dostat do maléru.

Toto doporučení Pavla Šruta jsem si přečetl v Právu 16.12. 2004. Doufám, že vzorem českých feministek zůstane i pro příští léta sever Evropy. Tento výdobytek amerických feministek mě úplně ničí. Už jenom čekám, kdy začnou tyhle bláznivý američanky brát hormony, aby jim začaly růst vousy. Pak by měly stoprocentní jistou, že se určitě nestanou objektem sexuálního zájmu mužů.

O jedný takový vousatý američance jsem našel informaci na internetu. Dokonce je snad zapsaná v Guinnesově knize rekordů. Nezjistil jsem jestli je to v kategorii vousatých feministek.

Nejdelší ženské vousy
Američanka Vivian Wheelerová utrpěla šok ze smrti své matky. Poté jí narostly vousy dlouhé 27,9 cm.


Nyní úplné znění článku Pavla Šruta

HARAŠENÍ A ROVNOST ŠANCÍ

Drahé poštovné ještě podraží. Dobrá, ubude nevyžádaných zásilek, říkám si, ale vím: Kdo vás chce prostřednictvím České pošty obtěžovat, tak bude, i kdyby na poštovné nebylo. Teď před Vánoci se s nevyžádanými zásilkami roztrhl Santaklausův pytel. U Galilea! Proč právě já mám od Čedoku(!) jako pozornost obdržet propagační cédéčko s písněmi Janka Ledeckého?!
Nevyžádaně jsem dostal i skromnou brožuru s poněkud neskromným názvem Evropský fejeton 2004. Je to neprodejný sborník čtrnácti českých a slovenských fejetonů oceněných v letošní mezinárodní - české a slovenské - soutěži pod patronátem brněnského střediska Obce spisovatelů. Já bych si to nejspíš i koupil, za neprodaný výtisk ale můžu jen poděkovat a podat zprávu o hlavní ceně, kterou porota respektovaných jmen (za Čechy Miroslav Balaštík, Iva Pekárková, Viktor Šlajchrt, za Slováky Ján Strasser, Tomáš Janovic a Pavel Vilikovský) udělila fejetonu Alexe Koenigsmarka Dveře a přednosti.
Ten pojednává o tzv. druhotném harašení - secondary sexual harrasment. Pokud se chystáte legálně (i nelegálně) pobýt v USA, pozor na to. Střezte se dávat americkým ženám přednost ve dveřích! Bude to považováno za odporný náznak sexuálního zájmu, ale také sexistického povyšování jednoho pohlaví nad druhé - a můžete se dostat do maléru. To potvrzuji: já za to dostal holí. Ve Washingtonu, hlavním městě politické korektnosti, jsem totiž jednu starou slepou černošskou ženu (korektně: nevidomou Afroameričanku v seniorském věku) jemně uchopil za paži, abych jí pomohl na schůdky autobusu, a ona mne tvrdě ťala bílou holí přes zátylek. To je Sára, bacha na ni! rozřehtal se řidič, jste tu novej, že jo? Tady ji všichni známe.
Jistě ji znali, protože nikdo v plném autobuse si nedovolil uvolnit jí místo k sezení. Šlo tedy zřejmě jen o místní folklór mezi několika předměstskými zastávkami, ale pokrok nezastavíš. Co když to dorazí až k nám?
Proto se ve mně mísí sympatie s obavami, když pomyslím na chystanou politickou Stranu žen. Ale její název: Rovnost šancí mne uklidňuje. Snad i nám mužům, kteří bezmyšlenkovitě dáváme rovnocennému pohlaví přednost ve dveřích nebo dokonce pomáháme do kabátu, tahle strana nabídne šanci - a nebude nás za ten patriarchální návyk trestat výsměchem, natož holí.
Věřím, že si vedení partaje jen povzdechne: Tak to u nás ještě chodí.

Autor: Pavel Šrut


Zdroj: Právo 16.12.2004

Přečtení článku: 25318x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

31.12.2014, 14:56   Dívky (15) umlátily dva psy kladivem
17.05.2014, 18:20   Muži jako oběti. K sexu bývají donuceni i násilím, tvrdí studie
14.12.2013, 02:20   Šestiletý američan políbil dívku a následně byl obviněn ze sexuálního obtěžování
01.07.2013, 01:14   Jak se ženy mstí partnerovi? Obviní ho ze znásilnění
15.05.2013, 00:40   Věznitel z Ohia se údajně mstil ženám za to, že ho exmanželka připravila o čtyři děti.


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

nemuselo by to byt spatne

Autor: starojda Muž

Založeno: 18.12.2004, 11:14

Odpovědí: 0

Dobry by bylo, kdyby to skoncilo tak, ze by zeny otvirali dvere nam a pomahali nam do kabatu. Nejakou tu kvetinu bych taky neodmitl :)))

Odpovědět na příspěvek

 

A co pravopis?

Autor: Ondra Muž

Založeno: 20.12.2004, 14:39

Odpovědí: 0

Nejsem si jistý, jak by na změny ve společnosti měl reagovat náš pravopis...vždyť ta tvrdá y v koncovkách ženy jednoznačně degradují. A vezměte si situaci, kdy například se muži a ženy setkali (!!) - muži si přivlastňují i koncovky sloves při skloňování. Zcela nepřípustné!

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.