Zprávy


08. listopadu 2014

Harašment

Redaktor: ld

Aktualita

Gang mladých žen prodával vysvědčení, známky si zájemci mohli vybrat

Gang, který prodával neúspěšným studentům falešná maturitní vysvědčení, vysokoškolské diplomy a výúční listy, odhalili ústečtí policisté. Z padělání dokumentů obvinili deset lidí. Většinou se jedná o mladší ženy. Ve čtvrtek o tom informoval vedoucí oddělení hospodářské kriminality Radim Vojáček.

Skupina podle policie nabízela padělky na internetových serverech. Za falešný vysokoškolský diplom inkasovala 50 000 korun, za maturitní vysvědčení a výuční list 15 000 korun. Kriminalisté jim prokázali stovku případů.

"Kupovali si k tomu originální blankety, které si objednávali na jméno školy. Distributor to přivezl ke škole a oni si to tam vyzvedli. Samotné vysvědčení pak dělali doma," řekl Vojáček. Kriminalisté podle něj odhalili případ vlastním šetřením i podněty od některých zaměstnavatelů, kteří zjistili, že jim zaměstnanci předložili falešný doklad o vzdělání.

Vysvědčení pro získání práce nebo uklidnění rodičů

Podle Vojáčka pachatelé komunikovali se zákazníky buď emailem, nebo telefonicky, peníze si nechávali posílat převážně poštovní poukázkami. Doklad pak buď posílali poštou, nebo ho předávali osobně. Vysvědčení podle kriminalistů vyráběli na přání klientů. "Nabízeli školy po celé republice. Lidé si mohli určit, jaké chtějí známky. Zda chtějí být velmi dobří, průměrní nebo horší studenti," doplnil Vojáček.

Falešné doklady pak lidé používali nejen pro získání zaměstnání. "Bylo zajištěno ročníkové vysvědčení pro rodinného příslušníka, aby byl ubezpečen, že dcera řádně studuje. Máme i případy studentů, kteří neudělali maturitu a vysvědčení si koupili, aby mohli rodičům deklarovat, že maturitu mají," řekl Vojáček.

Lidem, kteří použili falešné doklady pro získání práce, hrozí trestní stíhání také. "Rozeslali jsme všechny případy do jednotlivých okresů, aby kriminalisté případně zahájili jejich stíhání," dodal Vojáček.


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 17596x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
10.05.2017, 09:43   Druha někdo pobodal na ulici, oznámila žena policii. V cele nakonec skončila ona
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
02.05.2017, 03:12   Žena v Chebu se vplížila do bytu spícího expřítele a brutálně ho zbila
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.