Zprávy


25. ledna 2007

Feminismus

Redaktor: radon

Aktualita

Alternativní vánoční poselství v britské televizi pronesla radikální muslimka

“Byla jsem vždy známa jako radikální feministka a poctivě jsem naplňovala rodinnou tradici a šla jsem ve stopách své prababičky, která byla bojovnicí za volební právo”. “Zjistila jsem, že feminismus prosazuje ty samé věci, proti kterým jsem protestovala: útisk žen”.
Elaine Atkinson

Na Channel 4 byla představena jako autentický - nicméně anonymný - hlas umírněného britského islámu.

A na Vánoce zahalená žena pojmenovaná pouze jako “Chadídža” dostala k dispozici televizní platformu, aby mohla propagovat své názory v “alternativním vánočním poselství”, které mělo soupeřit s tím královniným.

Řekla divákům, že Jack Straw se mýlil, když kritizoval závoj, a tvrdila, že zahalování obličeje ženy “osvobozuje”.

Daily Mail ale nyní “Chadídžu” odhalil - a odhalil, že jde ve skutečnosti o Elaine Atkinson, anglickou konvertitku k islámu, která cestuje po zemi a pracuje pro radikální muslimskou skupinu, která se snaží převzít politickou kontrolu na Pákistánem.

A bez ohledu na to, že jí Channel 4 prezentoval jako umírněnou, 38 letá žena v minulosti označovala nevěřící za “krysy v klecích běhajících ve šlapacím mlýnu” konzumentsví a prohlašovala, že by ráda viděla britské hospody konvertované v mešity.

Poté, co prošla islámskou oddávací ceremonií s britským muslimem pákistánského původu se Atkinson - bývalá radikální feministka - stala známou jako Chadídža Ikbal.

Její odmítnutí anglických kořenů ale vedlo k rozporu s rodinou, která má dlouhou historii služby v armádě a policii.

Její prababička byla bojovnicí za volební právo a její bratr je vojákem v Afghánistánu, prohlašuje.

Atkinson, matka jednoho dítěte, byla oslovena Channel 4, aby pronesla kontroverzní alternativní vánoční poselství poté, co se původní zahalená žena, Chadídža Ravat, 33 letá islámská učitelka, stáhla kvůli negativní publicitě.

Channel 4 řekl, že bude skrývat její skutečnou identitu i tvář, aby umožnil divákům zaměřit se spíše na její slova, než na její odobnost.

Přiběh jejího odmítnutí tradičního britského pozadí a její odhodlání přijmout radikální islám je ale fascinující.

Atkinson prožila normální anglické dětství a poté, co prošla místní školou bez jakéhokoliv kontaktu s muslimy, opustila venkov a odjela do Londýna, kde se stala sociální pracovnicí.

V roce 1996 se náhle začala zajímat o Korán a začala chodit do mešity v Regent’s Parku v centru hlavního města.

Atkinson řekla: “K šoku a zděšení mé rodiny a přátel jsem přijala islám”:

“Mí přátelé, rodina a kolegové velmi horlivě vyjadřovali své negativní názory”.

“Byla jsem vždy známa jako radikální feministka a poctivě jsem naplňovala rodinnou tradici a šla jsem ve stopách své prababičky, která byla bojovnicí za volební právo”.

“Ke zděšení mé prababičky (kdyby tu stále byla, aby ho mohla vyjádřit) jsem brzy zjistila, že islám a feminismus jdou k somě jako olej a voda”.

“Zjistila jsem, že feminismus prosazuje ty samé věci, proti kterým jsem protestovala: útisk žen”.

Atkonson pokračuje, v eseji zveřejněném na internetu pro spolumuslimy: “Když vidím velké množství nevěřících, cítím se za ně velmi smutná, protože mi připomínají krysy v klecích běhající dokola a dokola ve šlapacím mlýnu a věří, že tak naplňují jediný cíl života a dosahují tak svůj skutečný osud”.

“Kdybych jim jen mohla odkrýt oči a ukázat jim škodu, kterou páchají na sobě a svých dětech”.

“Jsem si jistá, že kdyby měli to nejmenší tušení, co jim islám může dát, na každém rohu by místo hospody stála mešita”.

Atkinson nyní žije se svým manželem Dr. Tahidem Ikbalem, 38, kvalifikovaným doktorem, v Southamptonu, v třípokojovém domě za 350 000 liber v Barkingu ve východním Londýně. Před čtyřmi roky odvrhla své anglické jméno.

Pracuje pro radikální skupinu Minhaj al-Korán, která má britskou pobočku v mešitě poblíž Forest Gate - provozuje “sesterskou skupinu” pro další muslimy, cestuje po zemi a shání konvertity, a vystupuje v místní asijské rozhlasové stanici.

Minhaj al-Korán vznikla v Pákistánu, operuje ale v 92 zemích, a jejím cílem je konvertovat celý svět k islámu.

Skupina má politické křídlo v Pákistánu - Pákistánské lidové hnutí - které se honosí, že “aktivně pracuje na ustanovení islámského státu v Pákistánu” aby zajistilo, že “muslimové budou mít mazinárodní hlas a politickou moc odstranit trvající útisk a podřízení muslimů po celém světě”.

Atkinson - vyfocená vzácně bez závoje, jak se vrací domů z nákupního výletu - odmítla minulou noc hovořit o svých názorech.

V rozporu se svým tvrzením, že je umírněná, na letošní islámské konferenci v Sheffieldu Atkinson řekla muslimům, že je morálně chybné poslouchat jakoukoliv hudbu nebo se dívat na televizní seriály. Vyzvala konferenci, aby sledování televize zastavila úplně.

V prohlášení vydaném prostřednictvím Channel 4 Atkinson minulou noc řekla, “Minhaj al-Korán je duchovním hnutím, které prosazuje mír a toleranci k ostaním náboženstvím. Je proti všem formám extrémismu a radikalismu, ať už náboženského, nebo jiného”.

Její bratr Howard Atkinson, 46, je voják. Nebyl minulou noc dostupný ke komentáři, stejně jako její rodiče, kteří se odstěhovali do Španělska.

Atkinson minulou noc trvala na tom, že ráda poslouchá islámskou hudbu.


Zdroj: Pravda o islamu 2.1.2007

Přečtení článku: 235777x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

31.12.2014, 14:56   Dívky (15) umlátily dva psy kladivem
09.03.2011, 23:16   Ženy brání pokroku a jsou prostitutky, vyslechla si feministka
11.01.2011, 22:44   Ženy a radikální hnutí žen v České republice (úvod)
09.04.2010, 23:10   Jak studovat na umělkyni?
08.04.2010, 12:00   Feministky popírají ženství!


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Prohlédnutí ideologie

Autor: gingo Muž

Založeno: 24.01.2007, 21:46

Odpovědí: 57

Řada exkomunistů by také mohla vyprávět, jaký přišel úžas, když se dobrali podstaty jejich učení v praxi.
Každou ideologii je nutné posuzovat z hlediska dopadu nikoliv z hlediska slibovaných ideálů.
Feminismus je v praxi velmi nebezpečný.

Odpovědět na příspěvek

 

Ano, pro mnohé komunisty

Autor: Saša Muž

Založeno: 25.01.2007, 07:54

to byl šok. Znal jsem nějaké předválečné členy KSČ - všichni v soukromí a šeptem říkali, že "tohle" teda rozhodně nechtěli. Nejvíc zaskočení byli asi ti komunisti, co jim to začalo docházet až po komunistickou oprátkou, že...
S feminismem je to podobné - škodí ve svých důsledcích všem, především ženám.
V tomto popisovaném případě je to ovšem obzvlášť pikantní, když fanatická feministika, které se pro její militantnost všichni muži začnou vyhýbat, aby je nedostala do potíží jen proto, že kolem ní prošli a třeba jí dali přednost nebo se jí podívali na výstřih, ze své zaviněné společenské isolovanosti zvolí únik o 180° k radikálnímu islamismu.
To je radikálnější než obrácení sv. Pavla (a možná se ho snaží zrovna tato nevyrovnaná žena jen žárlivě napodobit).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Ano, pro mnohé komunisty

Autor: Olga Žena

Založeno: 25.01.2007, 10:58

Nechci být nechutně osobní, Sašo, ale Vy sám jste se přece na Neviditelném psu přiznal, že jste byl členem KSČ. A dodal jste, že se za to doteď nestydíte, protože si Vás Strana vybrala kvůli Vašim skvělým výsledkům a že jste tam byl jenom kvůli kariéře.

Jestli je náhlé prozření, odvrhnutí do té doby vzývaného učení a obrat o 180 stupňů zvláštní, přiznám se, že mi přijde o dost podivnější, když někdo o zhoubnosti toho učení dobře ví, a přesto jej v zájmu své kariéry podporuje. A po zhroucení režimu, který mu tu kariéru - na rozdíl od těch, co nekolaborovali - dopřál, poučuje ty, kteří se s ním nikdy nezapletli, jak je komunismus zrůdný.

Odpovědět na příspěvek

 

Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Saša Muž

Založeno: 25.01.2007, 11:18

protože jste to nestihla. Duševně k nim však zjevně patříte, totalitarismus a snaha utiskovat druhé lidi pro jejich názory nebo pod záminkou jejich vyššího skupinového dobra z Vás kapou na všech www fórech, kam zabrousíte.

Zásadní rozdíl mezi mnou a Vámi není v pohlaví a ani v tom, že jste se na rozdíl ode mne nezmohla ještě ani na jedno mimino, ale v tom, že já svou inteligenci i vzděláním používám k tomu, abych lidem pomáhal, zatímco Vy k tomu, abyste jim ubližovala.

Je velké štěstí, že jste neprošla psychologickými testy na soudkyni. Velké štěstí pro všechny, kteří Vám díky tomu nepřišli pod ruku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:25

Alláhu! A to Olga svůj příspěvek, v němž Vám vytkla nikoliv to, že jste byl ve straně, nýbrž jen to, že pak ještě (a hezky zvysoka a demagogicky) poučujete, uvede slovy "nechci být..osobní".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Olga Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:36

Už se cítíte líp, Sašo? Ulevil jste si?

Chápu, že nemá smysl se tím, co jste na mě v rozrušení smyslu vyzvracel, nějak zabývat. Takže Vám jenom předám radostnou zprávu, že na ta miminka se právě hodlám vrhnout. Ne proto, jak jste mi tu poslal obrázky dětí deformovaných Dawnovým syndromem a radou, ať si pospíším. Prostě myslím, že je vhodná chvíle.

Odpovědět na příspěvek

 

Promiňte. Omlouvám se.

Autor: Saša Muž

Založeno: 25.01.2007, 13:00

Rozčílila jste mne a neovládl jsem svůj jazyk.
Přeji Vám pěkné a zdravé miminko.
Tatínkovi řekněte, ať ho hladí už teď. Každý den, nejlépe po směru hodinových ručiček po Vašem břiše.
Miminkům to velice prospívá, naši kluci se vždy pro pohlazení velice tlačili. A maminka i já jsme cítili jejich "kopání" dříve než bývá obvyklé.

Odpovědět na příspěvek

 

Manipulátorka Olga vás dostala, kam chtěla:

Autor: jjj Muž

Založeno: 26.01.2007, 09:46

abyste se začal omlouvat, spytovat svědomí, tedy aby vás mohla manipulovat (když na věcné úrovni nemůže, tedy na té lidské!).

Je mi to odporné.
------

Olga toho dosáhla hnusným způsobem, protože vás, bohužel, asi zná a "proboha, ona NECHTĚLA BÝT OSOBNÍ!!! Ale prostě MUSELA!!! "

Když se někdo chová tak podle jako Olga, myslím, že se jí vůbec nemusíte omlouvat: na hrubý pytel patří odjakživa hrubá záplata.
------

A poučení, co z toho plyne? Protože máme do činění s takovými to "diskutujícími" (a ty uvozovky jsou minimálně trojité), zásadně o sobě nic neříkat: zneužijí toho když ne hned tedy jednou později, protože morální kodex mají definitivně v záporných hodnotách.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Manipulátorka Olga vás dostala, kam chtěla:

Autor: yahya Muž

Založeno: 26.01.2007, 10:03

Podle sebe soudím tebe.
A za Sašovy sprostoty a hulvátsví vlastně může Olga.
Víte, pane prokurátore, kdyby me nenaštvala, já bych ji nepích...

Odpovědět na příspěvek

 

Kdo je morálně na výši?

Autor: Milan Muž

Založeno: 26.01.2007, 21:53

Saša se omluvil za vyprovokovaný útok.
Olga jako první argumentovala ad hominem a neomluvila se.
Takže je na první pohled jasné, kdo je hovado.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Manipulátorka Olga vás dostala, kam chtěla:

Autor: Kristina Žena

Založeno: 26.01.2007, 19:08

Proboha, jjj, nedělejte ze Saši loutku. Copak toho už takhle nemá dost? Už mi toho starého pána vážně začíná být líto.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Manipulátorka Olga vás dostala, kam chtěla:

Autor: Alizon Žena

Založeno: 26.01.2007, 20:05

Tak pozor, jjj. Na tom, co napsala Olga, skutečně nic podlého není. Nevím, nakolik se znají osobně, ale
Saša to o sobě na Psu opravdu napsal, sama jsem to tam před časem četla. A také si pamatuji, jak se rozčilil, když se někdo nad tím podivil, a osočil ho, volně parafrázuji, že ti, kdo se režimu protivili, vlastně dělali zle svým dětem a tudíž se chovali protirodinně.

Zkouším si celou dobu srovnat v hlavě, jak se členství ve zločinecké organizaci slučuje s postojem věřícího člověka, který nekompromisně obhajuje tradiční hodnoty, obviňuje všechny hlava nehlava z různých nekalých úmyslů a vystupuje málem jako symbol ctnosti. To s tou KSČ byla zřejmě poslední kapka, pokud vám někdo bude s opovržením vykládat o tom, jak se skalní komunisti divili, co komunismus dovede, a vy o něm budete vědět, že k nim patřil taky, co si o něm asi tak pomyslíte? Pokud by to bylo obráceně a bývalou členkou KSČ by byla třeba Olga, mám skutečně věřit, že byste na to nejen neupozornil, ale s chutí si na tom nezgustnul? A důvodně se domnívám, že pánové ze Svazu by to zveřejnili i v případě, že by to nebyla veřejně publikovaná informace, a někdo by se na tom zcela jistě otočil ve stylu "co nám taková osoba má co vykládat, když byla sama hnusná komunistka" ;o((( . Máme takové hezké české přísloví - máš-li máslo na hlavě, nechoď na slunce.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Manipulátorka Olga vás dostala, kam chtěla:

Autor: kocour Muž

Založeno: 27.01.2007, 00:19

Alizon, tak prosté to není a tady se musím Saši zastat. Nevím, jak to bylo právě s jeho vstupem do Strany, ale řada lidí tam byla ne právě o své vůli - pokud někdo chtěl normálně v klidu žít, mít děti a rodinu, nebyl to revolucionář z povolání, pak takovému se ta nabídka na vstup dost těžko odmítala, protože odmítnutí se fakticky rovnalo stát se disidentem. Jedinou obranou bylo být pro komunisty nepřijatelný už předem, aby s tou nabídkou vůbec nepřišli, ale jakmile s ní přišli, už bylo pozdě. Právě v tom byl ten režim tak zrůdný, že nutil alespoň pasivně spolupracovat i lidi, kteří by sami od sebe nespolupracovali.

Jak konkrétně to bylo se sašou, to nevím, zda se sám přihlásil nebo jen dostal k podpisu přihlášku se slovy "soudruhu, to nemůžeš odmítnout, to je vyznamenání" nebo tak něco. Ale obecně lidi, kteří jen chtěli nějak přežít a proto na členství ve Straně radši kývli, bych neodsuzoval, i oni byli svého druhu oběti režimu.

A nezahazujte se s -jjj-, nemáte to zapotřebí: ovšemže by proti Vám či Olze a vůbec každému, kdo mu svými názory nesedí, použil cokoli, co by se mu dostalo do ruky, jen aby nad ním "vyhrál".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Manipulátorka Olga vás dostala, kam chtěla:

Autor: Alizon Žena

Založeno: 27.01.2007, 12:56

Kocoure, já vím, že členství ve straně je právě z důvodů, které píšete, značně relativní. Ostatně znám pár lidí, kteří do strany vstoupili kvůli kariéře (protože věděli, že by jinak nemohli dělat svou práci, kterou měli rádi), ale a v ostatních věcech se celý život chovali slušně a nikdy nikomu z titulu své funkce osobně neublížili.

Ale nikoho z těchto lidí jsem, právě pro to, že si uvědomují, nakolik byl takový krok prstem podaným ďáblu (jakkoli to bylo vynucené okolnostmi) neslyšela kázat druhým morálku tak tvrdě a nekompromisně, jako to občas dělá Saša. TOTO mi vadí, nikoli samotný fakt, že byl "taky u nich".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Manipulátorka Olga vás dostala, kam chtěla:

Autor: kocour Muž

Založeno: 27.01.2007, 13:57

Ano, pokud to říkáte takto, tak nejen rozumím, ale i zcela souhlasím.

Odpovědět na příspěvek

 

Kdo je doopravdy nemravný?

Autor: Milan Muž

Založeno: 27.01.2007, 17:19

Saša se za vyprovokovaný útok ad hominem omluvil.
Olga se za nevyprovokovaný útok ad hominem neomluvila.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Kdo je doopravdy nemravný?

Autor: kocour Muž

Založeno: 27.01.2007, 17:53

A za co jako by se mu měla omlouvat? Za to, že byl kvůli kariéře ve straně a přitom káže ostatním o morálce?

Odpovědět na příspěvek

 

Napadla ho.

Autor: Milan Muž

Založeno: 27.01.2007, 23:24

Za to, že bez příčiny se snaží shodit váhu jeho slov a jeho autoritu mezi čtenáři poukazem na jeho minulost, která s tím ale vůbec nesouvisí. On jí nijak nenapadl, ani do úst si ji nevzal.
A ona sděluje všem: nebavte se s ním, je to bývalý komunista.
Mně se nelíbí, že se jí omlouvá. Ona si to nezaslouží. Ona se měla omluvit první.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Napadla ho.

Autor: Alizon Žena

Založeno: 27.01.2007, 23:59

Milane, já to vidím jinak. To není "nebavte se s ním, je to bývalý komunista" ale "kritizuje-li obludnost komunistické ideologie, je nutno se na to dívat prizmatem faktu, že sám byl taky komunista."

Myslí
m, že Olga konstatovala fakt, který o sobě Saša veřejně publikoval. Nevidím tedy důvod k omluvě. Naopak zcela bez postranních úmyslů kvituji s povděkem, že se tentokrát omluvil Saša.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Napadla ho.

Autor: kocour Muž

Založeno: 28.01.2007, 19:39

Poslyšte, Milane, a co kdybychom se dohodli, že Vy necháte na Sašovi, aby se omlouval či neomlouval, jak to uzná za vhodné on sám, a já zas nechám na Olze, aby se ona sama hájila či nehájila, jak to uzná za vhodné ona?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 11:36

Ubohost.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:41

Nevkusné. Malé, trapné, nevkusné....
Mám dotaz (asi by se dal zjistit i jinak) - psych. zkoušky na soudce se dělají pravidelně a opakovaně?, nebo je jednou uděláte a dokud se uprostřed přelíčení nesvléknete do naha nebo jinak neprojevíte evidentní duš. poruchu, nic Vás nezpochybní?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Olga Žena

Založeno: 25.01.2007, 12:06

Saša má naprostou pravdu. Neudělala jsem testy - nebyly na soudce, ale na prokurátora, abych byla přesná. Diagnóza zněla, že mám bohužel příliš omezenou paletu stereotypů. Když jsem se psychologa ptala, co to znamená, odpověděl mi, že jsem slušný a inteligentní člověk, který předpokládá slušnost a inteligenci u ostatních. V denodenním styku s pachateli trestné činnosti bych byla frustrovaná a brzo by mi hrozil syndrom vyhoření. Takže jsem pro státní zastupitelství nevhodná. Doporučil mi, že pokud se chci věnovat trestnímu právu, mám jít do akademické sféry, kde budu mezi inteligenty.

Proto jsem taky tady ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 12:14

To je zajímavé, takže ideální státní zástupce by měl být jaký? Hajzl a blbec, který všechny ostatní považuje za gaunery? No pozdrav Pámbu:-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.01.2007, 12:40

Má to svoji logiku. Nejlepším hajným býval pytlák. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 12:44

V tom případě mohu jen vyjádřit lítost nad tím, že jsem nešel na práva - u těch testů bych měl rozhodně šanci :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.01.2007, 12:48

Teď ale nevím, jestli jste ten gauner a osoba s alternatinvní inteligencí nebo pytlák...:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 12:49

No co myslíte? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.01.2007, 12:53

Cogito, ero sum. Trošku gauner trošku pytlák, to by šlo... Alternativu nebrat... :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Olga Žena

Založeno: 25.01.2007, 12:44

Elie, Vy ani nevíte, na jak citlivou problematiku narážíte. Je to teda úplně off topic, ale velmi zajímavé. Psychotesty, kterými museli uchazeči o práce soudce a státního zástupce v jisté době procházet, neměřily jestli je uchazeč normální. Byly sestaveny na základě dost amatérského průzkumu organizovaného personálním odborem MSp mezi předsedy KS a KSZ, jak má vypadat správný soudce a prokurátor. Vzhledem k tehdejší přetíženosti rezortu je dost pochopitelné, že mezi pány předsedy byla nejvíc ceněná vlastnost "umět rychle rozhodnout a moc se s tím necrcat" a podobné rysy, zaručující stabilní a nekomplikovaný výkon.

Což není vyloženě špatná vlastnost - akorát že profil ideálního kandidáta se nebezpečně blížil profilu poddůstojníka americké námořní pěchoty. Dnes už jsou ty testy naštěstí jiné. S pár poddůstojníky, co dokáží rychle dospět k nesprávnému, leč naprosto nevyvratitelnému závěru, se nicméně na chodbách justičních paláců můžete potkat. Ne že bych Vám to přála :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 12:48

A je pravdou, že v těch testech holky jednoznačně překonávaly kluky? Teď nechci zabíhat do nějaké debaty o feminismu nebo diskriminaci, jen se tak ptám...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Olga Žena

Založeno: 25.01.2007, 13:02

Říká se, že ano, kvůli dřívější psychické zralosti žen ve srovnání s muži (uchazčům bylo cca 23 let). Ovšem o dotyčném psychlogovi je známo, že byl propuštěn z FF MU kvůli obtěžování studentek, takže zlé jazyky drbou i o jiných důvodech vyšší dívčí úspěšnosti ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 14:11

Aha, takže navzdory svému charakteru a intelektu bych u testů taktéž nejspíš pohořel. Snad jedině, kdyby testujícím nebyl mužský chlípník, ale panička středního věku, takový ten typ "dáme chlapečkovi dudlíka":-))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.01.2007, 14:33

U 4% chlípníka byste zabodovat mohl...:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: kocour Muž

Založeno: 25.01.2007, 18:09

Elie, omluva za ráno. Mně ten syndrom vyhoření nehrozí, já už v něm asi jsem až po uši, aspoň když jsem si to teď našel ve slovníku a odškrtal si symptomy. A sem si odbíhám, abych se nezcvoknul úplně - ze své práce, ze svého okolí, atd., atd. Což je odpověď na Vaši původní otázku, co tady teda dělám já. No nic, odhalil jste mne. Mějte se tady, já se pokusím zmizet a dál nerušit zdejší kruhy.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: Olga/problema z Africa

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 26.01.2007, 15:17

Strafim Olga, tady Motra Glogan z Africa. Tady u nas v jungle je to srofna tak. A být s tím u nas velika problema. Naše africky šena být picchicky sralá daleko dršíve než efropsky šena, uš ve dvanact roka. A f tržicet roka uš je africky žena tak dlouhova picchicky sralá, že za ta dlouhova doba je jak vystržileny nabojnice a je flastně uplny blba. Africka muži stržedniho věk potom chtěla picchicky srala partnerka aby si mohli povidala a ne blba stara partnerka. A byt takovy začarovany kruha že pak nejpozděvajc ve tržinact roka uš biti africky šena naprcana a neměla kdo pracovala na pole. Saz napisala ja, satim postrafovala kamaratka Attila. A pržijela saze, mi rada zapichala s picchicky srala šena.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: kocour Muž

Založeno: 25.01.2007, 13:06

Promiň, že Ti do toho vstupuji, ale když už Saša otevřel tenhle problém, jaký by tedy podle Tebe měl být psychologický profil státního zástupce, jaké požadavky na něj klást? A na kolik by se tyto požadavky měly lišit - shodovat s požadavky na soudce.

Já za sebe mohu říct jen tolik, že státního zástupce bych sám dělat nemohl a trestního soudce také ne. Neustále bych si říkal, jestli jsem neposlal do krimu někoho nevinného nebo jestli jsem nebyl na někoho zbytečně tvrdý. Bohatě mi stačí to, co se občas dostane až ke mně, a to o tom nerozhoduji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 13:25

;-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:45

Nechci být osobní, Vy jste nějaké testy absolvoval? Zdá se, že ovládání vlastní osoby Vám činí značné potíže.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: kocour Muž

Založeno: 25.01.2007, 11:47

Sašo, tak tohle jste přehnal. Jste obyčejná komunistická kariéristická svině, a jestli jsem si o vás kdy myslel něco dobrého, tak to beru zpět. Na Psu jste si nikdy netroufl projevit se tak otevřeně, zato tady jeden nestačí zírat, co vy jste zač. Takže jste navíc zbabělec.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 11:51

Když už tedy vytahujete soukromé záležitosti, jako např. bezdětnost či neúspěch u psychotestů, tak by možná neškodilo, kdybyste sám prozradil něco o sobě, např. co jste v životě dokázal, co jste nedokázal, jaké jsou vaše rodinné poměry, traumata z dětství apod. Zkuste to, třeba to pro vás bude taková forma terapie.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: kocour, Elie ...

Autor: ModrýKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 26.01.2007, 14:09

Nějak jste pánové zapoměli, že ten, kdo začal být osobní, odmanévroval všechny od tématu a začal vytahovat soukromé záležitosti na druhé, byla Olga. Včetně fráze "nechci být osobní" popřené v následující větě.

Zkuste nejdřív počítat do deseti, ať to s vámi ve svátém zápalu ochránců nebohých bezbraných žen nesekne vo zem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: kocour, Elie ...

Autor: Olga Žena

Založeno: 26.01.2007, 14:45

Klokane, jste si jistý, že jsem byla první?

Znám Sašu stejně jako on mě, z Neviditelného psa. On ví o mně to, co jsem o sobě dobrovolně zveřejnila, já vím o něm to, co dobrovolně zveřejnil on.

Když jsem byla na tomhle webu pár dnů a plácala něco o domácím násilí, vyzval mě, ať se začnu zajímat spíš o vlastní zájmy než o cizí a napsal mi link na stránky s obrázky dětí deformovaných Dawnovým syndromem. Když jsme tam všichni zůstali štajf, vesele vysvětlil, že mu přece jde jenom o moje osobní dobro, že bych si měla pospíšit. Jinými slovy: přišlo mu úplně normální připomenout mi, že je mi 31 let a jsem dosud bezdětná.

Mně pak prostě přijde taky úplně normální, připomenout mu v souvislosti s jeho úvahami o škodlivosti komunismu a obratech o 180 stupňů, že byl v KSČ a neodvrátil se, i když o jeho škodlivosti věděl. Dokonce mi to přijde mnohem normálnější, protože jsem se držela jím zvoleného tématu, zatímco jeho péče o malformace mého dítěte byla zcela off topic.

Že na mě pak vytáhl psychotesty je mi celkem fuk, já ten neúspěch beru jako jeden z nejsvětlejších momentů mého života. Když si představím, že bych teď seděla OSZ Brno venkov, jdou na mě mrákoty. Koneckonců to Saša ví taky z internetu a ode mě. Šlápnutím vedle byla ta plivnutí, že ubližuju lidem a nezmohla jsem se na dítě. Protože je inteligentní, tak si to uvědomil a omluvil se. Že teď jiní v tom lejně radostně šlapou, není jeho vina.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: yahya Muž

Založeno: 25.01.2007, 13:42

Další "hodný" komunista, který jen chtěl pomáhat lidem, příp. jen chtěl dobře dělat svoji práci.
Zároveň dobrý katolík, výborný otec, zdvořilý diskutér a gentleman konservativního ražení...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Český Honza Muž

Založeno: 26.01.2007, 10:24

Sašo, Sašo, jak jste starý, že jste naběhl na ten starý babský trik, se kterým se už zřejmě rodí, někoho napřed vytočit, počkat si až mu něco ujede a pak se stát přísmým a nesmlouvavým soudcem?
Takže unikne, že Olga napřed spojí práskačské informace z cizích webů s nerelevantní obviněním a napadením vás jako té fanatičky - což vy jste zřejmě nebyl ani dříve ani dnes. A připravená smečka fenek které si hned radostně přištěkají.
Já s diskusí na tomhle webu končím. Jeden z důvodů, proč se ženy v historii neprosadily zejména ve vědě je, že ne, že by neměly názory nebo byly hloupé, ale jak už tady bylo někde řečeno, nakonec vždycky neodolají vybrat si to, co se jim víc hodí. A to vlastně z hlediska vyššího principu mravního zas tak moc chytré není, ale jim zřejmě chybí nějaká důležitá mozková sekvence, který dává možnost si to uvědomit. Navíc vyhrají každou hádku, protože muž své stanovisko uvede jednou, dvakrát, a pak je mu to trapné, ale ony ho dokáží mlít donekonečna a každé další opakování je naopak posiluje. Tam, kde nejsou daná jasná pravidla a navíc nefunguje vzájemný respekt k objektivnějšímu hledisku nemají muži šanci.A to se projevuje ve velkém i v celé Evropě.
Blíží se temno zvané Femno. Nejradši bych odešel někam do hor a pěstoval ovce, ale zase nemám moc rád
skopové.No, snad ten intelektuální mor nebude pokračovat tak rychle. Vy se hlavně moc neomlouvejte, Olga začala první. A riziko nese útočník.
Tak se tu mějte rády.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Attila Muž

Založeno: 26.01.2007, 10:32

Ach, vyšší princip mravní..., kategorický imperativ..., nevím, jak ostatním diskutérům, ale mně bude Honzík chybět :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 26.01.2007, 13:46

Nerada s tím prudím, ale žádala jsem je 3x, aby vysvětlili, co veřejně vysvětlit slíbili a ani jednou neodpověděli. Protože své stanovisko zdaleka neuvedli jednou, dvakrát, melu donekonečna a ani nemůžu říct, že by mě to opakování posilovalo.
Celý život se snažím odvyknout, co mě naučilo dětství - nevážit si mužů. Vážený SM, fakt mi v tom nepomáháš.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Alizon Žena

Založeno: 26.01.2007, 13:51

A co slíbené vysvětlení po e-mailu, také neposlali?

Svaze mužů, také již po x-té opakuji - KDE je to vysvětlení?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: Kristina Žena

Založeno: 26.01.2007, 13:55

A hlavně, co na to vyšší princip mravní?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Vy jste se s nimi nezapletla,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 27.01.2007, 14:59

Neposlali. Nepočítám, že se jich ptal i Attila, shodou okolností z téže internetové kavárny, z níž jsme svého času demonstrovali, že nejsme 1 (když já psala odtud a A. z firmy) a jemu odepsali "Mašinko, už to neřeš."
To fakt není mužné jednání.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: Český Honza

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 26.01.2007, 14:47

Proboha! Honzo neodcházejte. Kolik nás tady zbyde se schopností rozumně a zároveň slušně diskutovat, tak jak to umíte Vy? Já tedy osobně musím svoje příspěvky redukovat, abych tady nebyl za úplnýho hajzla a sprosťáka. Z toho co bych chtěl napsat použiju tak asi 10%. Zbytek si autocenzorsky vypípám v hlavě a ani neodešlu. Kdybych měl s těma feministickýma krávama na tomhle webu diskutovat, tak se bude červenat i monitor.
Tak přeju hodně štěstí a nenechte se tady těma ženskýma žvástama otrávit. Spousta lidí si to tady čte, ale jen to sledujou a nepřispívají. Pak to možná vypadá, jako když smečka hyen trhá kořist. Ale realita je jinde. Dejte jim munici a samy (a sami - že kocoure, Attilo a další podpantofláci) se odkopou a odhalí své pravé záměry. Stačí pozorně číst co píšou, vždyť neumí ani pořádně lhát a přetvařovat se.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Český Honza

Autor: Attila Muž

Založeno: 26.01.2007, 14:53

Hop hop, klokane, šup zpátky do buše! Už na tebe čeká tvoje vačice!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Český Honza

Autor: Český Honza Muž

Založeno: 26.01.2007, 20:12

Díky Klokane, ale sám vidíte, že jsou ty feministky organizované a sedí tady pořád, a vždycky spolu ve všem souhlasí, takže taková diskuse nemá cenu.
Dám vám adresu na tu salaš, jestli se mi podaří nějakou sehnat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Český Honza

Autor: Alizon Žena

Založeno: 26.01.2007, 20:14

Klokane, zdá se, že máte selektivní vlčí mlhu. Ten, kdo diskutuje na vaší straně, včetně vás samotného, se může vůči protivníkovi dopustit prakticky čehokoli, jakýchkoli insinuací, osočování protivníka ze lži a dalších urážek, včetně otevřených vulgarit.

Ti, kdo stojí na straně opačné, naopak nesmějí ani naznačovat, o tom, že by použili stejného kalibru jako vy, ani nemluvě.

Musím se přiznat, že takovýto způsob diskuse se mi nelíbí. Některé vaše názory, které jste psal dřív, vyznívaly dost rozumně, ale občas se dopustíte takovéto zběsilosti, kterou všechno zase děsivě shodíte. Připadáte mi trochu jako dr. Jekyll a pan Hyde, a zatímco s vaším panem Jekyllem je docela příjemné hodit řeč, s vaším panem Hydem bych se v reálu opravdu nechtěla potkat :o((((

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: TO: Český Honza

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 27.01.2007, 13:52

Zdravím Alizon. Asi jsem se nepřesně vyjádřil. Můj příspěvek byl JEN a POUZE o tom, že

- by mi chyběl slušný diskutér jako je Český Honza
- jeho schopnost slušné diskuse považuji za pozitivní
- příspěvky zdejšího ansámblu mě nutí nebýt slušný a proto sám sebe často vyřazuji z diskuse, jen se připojím a čtu
- proto potřebuji přítomnost těch slušných jako Český Honza abych měl co smysluplného číst

Pokud vím tak do vás se třeba vůbec nenavážím. Z jednoduchého důvodu. S vaším stylem leckdy nesouhlasím, ale s vašimi názory často souhlasím. Ti o kterých mluvím, velmi dobře ví, jak být nepřijatelný, sprostý a nepoužít jediné vulgární slovo. A pokud si to neuvědomují, tím spíš si za tupost zasluhují reakci. Zkuste si všimnout, že reaguji výhradně na nehoráznosti druhé strany.

A s tou vaší manipulativní argumentací, co kdo smíme a nesmíme, na mě nechoďte. Všichni tady smíme a nesmíme totéž. Jen je třeba počítat s reakcemi. Když se vám nelíbí, tak zapřemýšlejte a něco rozumného s tím udělejte. Pokud toho není někdo schopný, tak to je jeho věc a ne moje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: TO: Český Honza

Autor: Alizon Žena

Založeno: 27.01.2007, 16:28

Klokane, teď se přiznám, že vám nerozumím.

Kdo je to "ti, o kterých mluvím"? Přispívající diskutérky? Mohl byste specifikovat toto "jak být nepřijatelný, sprostý a nepoužít jediné vulgární slovo. A pokud si to neuvědomují, tím spíš si za tupost zasluhují reakci."

Asi jsem taky tupá, ale v těch příspěvcích, na které reagujete, jsem si toho sprostého obsahu vyjádřeného nesprostými slovy nevšimla. Chápu, že na to můžete mít jiný pohled, já zase vidím spoustu nehorázností v příspěvcích, kde vy je zřejmě nevidíte. Ale když jste napsal třeba Kristině ve stylu "krávo, ty dobře víš za co", tak mi zatrnulo, protože jsem tam skutečně neviděla NIC, co by si takovou reakci zasluhovalo. Jednak Kristina diskutuje IMHO velmi slušně, ve většině věcí s ní souhlasím a neviděla jsem tam ani takový obsah, o kterém jste mluvil, druhak, i kdybyste tam něco takového viděl, tak k čemu budou dobré sprosté nadávky a výkřiky "ty víš za co", kromě toho, že vy si možná ulevíte, Kristiny se to možná dotkne a spousta ostatních jako já zůstanou koukat s otevřenou pusou a nebudou chápat, o co jde. Považovala bych za mnohem konstruktivnější říct "udělala jste to a to a já to považuju za velkou sviňárnu" - vy se neshodíte a tomu druhému dáte třeba šanci vysvětlit, že to myslel úplně jinak.

A manipulovat vás nikam nechci, chci jen poukázat na to, že zastánci teorie "feminacistického spiknutí" tu často sprostě nadávají, osočují ze lži a ze spousty ještě horších věcí, zatímco zastánci opačného názoru většinou vyjadřují slušně odlišný názor a na jejich hlavu se přesto hrne spousta sprostot. Pokud jde o to počítání s reakcemi, to od vás není fér v tom smyslu, že když začnete vulgárně nadávat, spousta lidí vám prostě na takové úrovni odpovídat nebude, protože to není jejich styl.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: TO: Český Honza

Autor: Kristina Žena

Založeno: 27.01.2007, 20:49

Protože se mluví také o mé maličkosti, tak se Vám do toho trochu vmísím.

Celkem rozumím tomu, že se Klokan cítí s Honzou spřízněn. Oba mají něco společného. Jsou to chytří chlapi, kteří při dobré vůli dokáží být také kultivovaní. Bohužel oba se vyznačují velkou komunikační nešikovností. Robinhoodovský styl "nejdřív střílím a až potom se ptám" přetvořili na "nejdřív střílím a ani mě nenapadne, abych se zeptal, protože sám nejlíp vím, jak to protivník vlastně myslel".

Pochopitelně nejsou tak hloupí, aby nevěděli, že nazvu-li protivníka/nici husou nebo krávou, je jakékoli dodatečné vysvětlování nemožné a "diskuze" tím pádem končí. Čí vinou? Proto se domnívám, že řeči o trestání druhé strany za údajné nehoráznosti jsou jen alibi na zakrytí vlastní neschopnosti nebo neochoty vyjít s někým, jehož poznámky nechápu nebo s nimi nesouhlasím, ale respektuji, že na veřejném fóru na ně má, dovede-li je vyjádřit slušnou formou, právo. Pro mě osobně je takový samozvaný soudce spíš legrační, než aby mě těmi vulgaritami vytrestal, protože tím bezděky prozrazuje něco nelichotivého sám na sebe.

Jádro pudla je asi v tom, že někteří místní přispěvatelé se stále nemohou smířit s přítomností žen na tomhle fóru a jakoukoli ženu, která se zde vyskytuje, a priori považují za škůdkyni a feministku, potažmo feminacistku. Těžko se v nás orientují, domnívají se, že se známe, organizujeme se a dorozumíváme. To je ale omyl. Já osobně se za feministku nepovažuji. I když bych se s ními možná v něčem shodla, tak fakt, že pro mě je tohle hnutí příliš nečitelné a jsem málo motivovaná k tomu, abych se v tomhle směru systematicky vzdělávala, mi brání ztotožnit se s hnutím jako takovým. proto se zásadně neúčastním jakýchkoli diskuzí o feminismu, gender, domácím násilí a souvisejících tématech, ledažeby v rámci diskuze vzniklo vlákno o něčem, co mě zajímá víc.

Off topic: Účast na tomhle fóru je pro mě relaxace, ale někdy jsem překvapená a zaskočená sama sebou, jak mě vášnivost zdejší atmosféry občas vtahuje do sebe...

Odpovědět na příspěvek

 

Já myslím, že taky zapletla.

Autor: Milan Muž

Založeno: 26.01.2007, 21:56

Jiskřička a Pionýrka byla určitě. Možná stihla i SSM.

Odpovědět na příspěvek

 

proč na tomto webu?

Autor: mika Žena

Založeno: 25.01.2007, 05:37

Odpovědí: 24

Jak tenhle článek o potrhlé muslimce souvisí se Svazem mužů či feminismem? Kromě zmíněné babičky feministky nevidím žádnou souvislost.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proč na tomto webu?

Autor: gingo Muž

Založeno: 25.01.2007, 10:47

Obsah je trochu mimo, to nejdůležitější je však řečeno v úvodu. Svaz mužů poukazuje na to, že feminismus je nebezpečný. Mě tohle přijde jako ten nejlepší usvědčující důkaz. Když se o podstatě ideologie vyjádří někdo, kdo s ní má osobní zkušenosti a léta jí prosazoval.
Kdo lépe může znát a mluvit o cílech feminismu než radikální feministka.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:00

Tam je řečeno, že "feminismus prosazuje...útisk žen". Takže pokud jste se nepřehmátl při volbě pohlaví, nevím, jaké "nebezpečí" z toho osobně vyvozujete. Neosobně - mě nikdo zachraňovat nemusí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: Olga Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:10

Feminismus prosazuje útisk žen, nemuslimové jsou krysy ve šlapacím mlýnku a dívat se na televizní seriály je morálně vadné.

Mně to taky přijde jako ten nejlepší usvědčující důkaz, mašinko. Když se o podstatě feminismu, víry a televize vyjádří někdo, kdo s nimi má osobní zkušenosti a léta je praktikoval.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:20

Nehledě na to, že o konzumu se tady nedávno velmi podobně vyslovoval Hausmann a myslím, že i v Sašových příspěvcích by se podobné myšlenky dohledaly. Ale to zase viz (bez tečky) dole Elie, spřízněnost (lehce) různých radikálních konzervatismů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 11:35

Ty radikální konzervatismy mne zaujaly...uměla byste nějak definovat rozdíl mezi konzervatismem a radikálním konzervatismem?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:59

Dobrá otázka. Ale těžká.
Pův. jsem chtěla napsat jen "konzervatismů"
, ale nechtěla jsem, aby to vypadalo, že si konz. nějak démonizuji - v podstatě si myslím, že "být konzervativní" v optimálním případě není volba, že je to něco jako "být extrovert". Adjektivum radikální asi znamená nadřazovat ideologickou kvalitu nad realitu: lepší lež, která pomůže udržet status quo, než pravda, která by jej navyklala. Asi jako když se tu setkáváme s tvrzeními, že žádné, ale vůbec žádné DN neexistuje a pokud, tak ne jako násilí na ženách, kdepak, jeho oběťmi jsou v 99 % muži (to 1 % nevím, asi hermafrodité). Což samozřejmě není už ani konzervativní, nýbrž pošahané. Ale v zdravém případě myslím konzervatismus, který nedeformuje vidění světa. Každý máme nějakou optiku, ale jestli máte jednu dioptrii a já dvě, pořád ještě se dorozumíme, co před sebou vidíme. S člověkem, co má 15 dioptrií nebo je zcela slepý, už ne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 12:11

Bavíme se přece o konzervatismu ve smyslu politické ideologie. V duchu vaší logiky by "být komunistou" znamenalo co? Něco jako "být introvert"?

Ale když to shrnu, tak radikální podle vás znamená demagogický nebo lživý, je to tak? To je zajímavá interpetace, já jsem si vždycky myslel, že to znamená něco jako výrazný, pevný, důkladný, někdy dokonce bezohledný...:-/.

Jde mi o to, že v dnešní době jsou konzervativní lidé nebo strany často označováni nálepkou "radikální", přestože se často jedná o klasický konzervatismus (něco jako označovat např. soudruha Filipa za radikálního komunistu). To slůvko má totiž už automaticky naznačovat, že na názorech daného člověka nebo strany je něco zvráceného a nepřijatelného.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 13:47

Může být, že v té terminologii mám já a snad i média zmatek, nerozlišuji např. extrémní a radikální, přestože jsem, domnívám se, zaznamenala úsus, že radikální je spíše levice (feminismus), zatímco extrémní pravice (náboženský extremismus). Ale pro mě nic.
Výrazný, pevný, důkladný - to jsou takové vojácké pojmy. V mezích fér play. Bezohledný - jjj je bezohledný, když lže a napadá. Je to něco jako touha po vítězství za každou cenu, a to nejen s jakoukoliv ztrátou, nýbrž i podvodem.
Myslím, že spousta lidí je konzervativní povahou, v tom smyslu, že nemají rádi výstřelky a novoty. Nedůvěra vůči budoucnosti. Nechci mluvit jak horoskop, ryze ženský příklad: znám ženy, které by si neoblékly minisukni (nebo něco nápadného) ne z náboženského nebo estetického přesvědčení, ale prostě že by se v tom necítily dobře. S tím komunistou - v povaze mohou být, v zásadě nevinné, dispozice, např. sklony ke kolektivismu (tedy "být kolektivistou", následně pak volbou komunistou). Např. radikální islám je samozřejmě ideologie, ale nevím, jestli "politická ideologie" (k tomu je ta politika spíš přivařená).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 13:55

To je úplně mimo...no nic, prostě si nějak nerozummíme...to se stává...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 14:20

To mě mrzí, dala jsem si tak záležet. Ale osobně a zejm. v politických souvislostech používám pojem "radikální" ve smyslu: v zápalu boje povznesený nad morální zásady (účel světí prostředky), ignorující jakékoliv argumenty atd. Takže se skut. něco nepřijatelného.
Když se lékař rozhodne pro radikální chirurgický zákrok, tak to má samozřejmě jiný význam, ale nejsem si jistá, že je přenesitelný i do politiky a kamkoliv, kde se musí komunikovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: kocour Muž

Založeno: 25.01.2007, 15:03

Mašinko,

"radikál
ní" lze vnímat minimálně na dva způsoby:

- radikální ve smyslu drsný, průbojný,
- radikální ve smyslu důsledný (všechno a hned);

Mnohem větší problém mám ale s pojmy "konzervativismus&qu
ot; a "konzervativní"
. Znamená to konzervativní obecně, lpějící na stávajícím stavu, nebo konzervativní ve smyslu prosazující (třeba i radikálně a v radikálním rozsahu) určité konkrétní hodnoty, resp. návrat k nim. Když budu prosazovat obnovu kultu boha Dia, jsem konzervativní? Jsem konzervativní, když budu prosazovat zachování sociálních dávek, výdobytků to socialismu? Nebo jsem konzervativní, když budu prosazovat společenský model zhruba 19. století (muž - hlava rodiny, odpovědnost, víra v Boha). Nebo když velmi konzervativně ještě přidám zákaz úvěru, po staletí v Evropě považovaný za něco nemorálního?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 16:26

Domnívám se, že to není vzdálené tomu, co jsem sama psala. Ale Elie mluvil o "konzervatismu ve smyslu politické ideologie" a na souč. politické scéně (Mladí konzervativci apod.) to neznamená ani návrat k pohanství ani k výdobytkům socialismu.
Radikalismus v ideol.smyslu si zase spojuji především se svatým nadšením, z nějž jde strach.
Složením těchto dvou pojmů jsem došla ke svému pojetí. Nevím, čemu jste Elie nebo Vy neporozuměli.
Možná, že se dá říci, že požadavek návratu do středověku je hodně radikální konzervatismus, ale v mém chápání se radikalismus projevuje víc v postupech a metodách než v požadavcích. Dokud si uvědomuji, že k dosažení jakkoliv žádoucích cílů nemohu používat např. špinavých prostředků, nejsem radikál.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: kocour Muž

Založeno: 25.01.2007, 17:03

Já myslím, že radikální politický směr je ten, který má oproti okamžitému stavu radikální požadavky. Ten, který používá k jejich prosazení i radikální metody, je radikální na druhou, ale to už bych spíš nazýval terorem.

Co jsou to "špinavé prostředky"? I to je subjektivní - vzít letadlo a napálit ho do Twins je z našho hlediska špinavost (mírně řečeno), z hlediska muslima prosazujícího svou víru radikálními prostředky je to dobrá věc, on za to dokonce přijde do nebe.

Zatím jsem nenašel lepší kritérium pro třídění politických směrů než na liberální a ty ostatní: Mně jako liberálovi je jedno, co si kdo dělá, ale není mi jedno, když začne k něčemu nutit mě. A je mi jedno, jestli mi vnucuje tradiční hodnoty, chození ke zpovědi, společné vlastnictví výrobních prostředků nebo povinné svícení loučí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 21:43

Nemusím mít poslední slovo, ale když už tu sedím - podle mého názoru nejsou "špinavé prostředky" relativní pojem. On i ten terorista (ev. jjj) musí někde zasutě pochybovat o správnosti toho, co dělá.
Jinak nevím nakolik je pro Vás autoritou slovník cizích slov online: radikalizmus = důslednost, nekompromisnost, jít na kořen věci; bezohlednost, nesmiřitelnost, řešení za každou cenu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 28.01.2007, 12:55

Pane Kocoure, s těmi dvojčaty jste drobet vedle. Každý kdo se o 9/11 drobet zajímal nemůže napsat to co Vy. A nezajímal-li jste se, tak tím neargumentujte, jen se shazujete. Včetně toho ostatního co píšete, protože to vzbuzuje oprávněnou otázku o tom zda jste stejně dobře informován i v těch ostatních věcech.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 14:08

...ale když už tedy to téma převracíte do roviny osobnostních charakteristik či preferencí, tak za sebe dodávám (tedy pokud to někoho bude zajímat), že ještě před pár lety by mne asi většina lidí přiřazovala k anarchistům - byl jsem silně pro ekologii, multikulti, ženská práva, benevolentní k drogám (ne však narkoman), zajímalo mě new age, jezdil jsem na czechteky apod. S přibývajícím věkem (a snad si mohu dovolit řici, že i životními zkušenostmi) jsem totálně obrátil...a to až tak, že mně někteří mí známí označují za fašistu :-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Dej si pozor, co o sobě prozradíš!

Autor: jjj Muž

Založeno: 27.01.2007, 00:54

Jestli to je jen součást virtuální osobnosti - O.K.

Jestli to jsou ale skutečné informace o tvé osobě, věz, že jsou feminacistkami zaprotokolovány a vmetou ti je klidně i za rok za dva v nějaké diskuzi!

Tak jako Sašovi včera.

A jako se - rádoby vtipně - pokoušejí o to samé i u mě s mými dětmi. Jenže já zásadně mlžím - říkám, že jsem milionář když už jsem dávno miliardář, říkám, že mám čtyři děcka když ve skutečnosti se mi už narodilo šesté (a zase v lednu - to je k zbláznění, jak to jaro na nás duševně zdravé lidi působí :-).

Věz, že máš proti sobě většinou ujetiny bez jakéhokoliv rozumného názoru, ale s ohromnou chutí diskutovat o neschopnosti říct cokoliv k tématu. Většina jsou to E-zmrdi (viz. www.dfens-cz.com) a jako k E-zmrdům se k nim člověk musí chovat.

Hezkej víkend!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Dej si pozor, co o sobě prozradíš!

Autor: Muž

Založeno: 27.01.2007, 01:00

A vůbec nejhorší ujetina je ing. Jiří Fiala ročník 1963, o kterém si můžete počíst na adrese http://k213.cz

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: Mašinfíra Muž

Založeno: 26.01.2007, 16:40

Mašinko, mašinko, co to zase plácáš?Domácí násilí je dost , samozřejmě ale hlouposti ještě víc.Takhle hloupě jako ty to tu nikdo nezpochybňoval, jenom bylo řečeno, že původcem konfliktů a agrese můžou být většinou ženy. To, že nakonec dostanou pár pohlavků ony, to je něco jiného, ale mohly to začít, že, zvláště s vědomím beztrestnosti, které jste si zařídily.Prosím tě a snaž se takzvaně nepřemýšlet.Je to z tvé stray neúcta k hlavnímu kontruktéru mozku, to, co s ním předvádíš, i když byl v tom to případě zřejmě projektován tak na setření kuchyně a sběr brambor (ane na menším a nepříliš vzdáleném poli).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 27.01.2007, 07:35

Jjj, Vás snad zkonstruovali v nějaké feministické laboratoři. Napadlo Vás někdy, že neochotu úřadů vnímat otce jako rovnoprávného rodiče, ba obraz muže, jako tvora, který není schopen postarat se o sebe, natož o druhé a v situaci, kdy je třeba diskutovat, se uchyluje k násilí, vytvořili lidé, jako jste Vy?
Kdyby Vás v dohl.době nějaký femispolek prohlásil za čestného člena, tak se nedivte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: Alizon Žena

Založeno: 28.01.2007, 14:31

Jestli se taky můžu vmísit do hovoru;o))

"konze
rvativní" vnímám jako směr uvažování, který hlásá návrat k "tradičním hodnotám" nebo jejich zachování (conservare ostatně tuším znamená "uchovat". Takže žádné změny a experimenty a držet se toho tradičního, osvědčeného.

"rad
ikální" vnímám spíš jako způsob prosazování toho směru uvažování, ať už konzervativního nebo jiného (i když spojení "radikální liberál" mi zní poněkud protismyslně. V tom smyslu, že prioritou radikála je dosažení jeho cíle, je ochoten se toho hodně aktivně sám účastnit a je tomu ochoten podřídit i výběr prostředků, které k tomu použije. Něco jako účel světí prostředky.

Takže já vidím konzervatismus jako směr uvažování, radikalismus spíš jako metodu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 11:34

Nejsem si jistý, jestli těmi krysami jsou myšleni nemuslimové. Ta žena mluvila o nevěřících, nicméně dle islámu (pokud vím) jsou za věřící považování i křesťané a židé. Těmi krysami jsou zřejmě myšleni především ateisté.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: proč na tomto webu?

Autor: Žena

Založeno: 25.01.2007, 11:16

Taky nechápu, ten článek je úplně o ničem, jsou to jen kecy vyšinutý ženský. Tak jsem aspoň doufala, že se dočtu, jak konkrétně feminismus utiskuje ženy, a ono nic.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: proč na tomto webu?

Autor: yahya Muž

Založeno: 25.01.2007, 13:35

Tak asi je "důležité", že bývalá radikální feministka nyní říká, že feminizmus chce útlak žen (famózní odhalení) - neřeší se přitom, že to říká příznivkyně radikálního směru islámu, který feministky logicky nesnáší. Zbytek už má asi jen diskvalifikovat feminizmus i islám tím, že se o tom mluví vedle sebe a v souvislosti s trhlou ženskou, s celkově negativním vyzněním. Kloudné sdělení tento eintopf-artikel neobsahuje, pouze pocity - feminizmus je špatný, islám je špatný. To je důvodem zveřejnění článku.

Odpovědět na příspěvek

 

Souhlas, Miko,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 09:03

Odpovědí: 0

číst tohle jako obecnou zprávu o feministkách vyžaduje stejné brýle, jaké používají feministky, když čtou zprávu o jednotlivém případu znásilnění jako "zprávu o mužích".

Odpovědět na příspěvek

 

islám

Autor: Elie Muž

Založeno: 25.01.2007, 11:06

Odpovědí: 0

V této souvislosti je poněkud paradoxní, že lidé, kteří inklinují k feminismu (tzn. levice a ultralevice) jsou zároveň poměrně tolerantní vůči pronikání islámu do Evropy (tedy ne že bych měl něco proti islámu - je to bezesporu velmi významné světové náboženství). I když by se to také dalo obrátit - konzervativní pravice ostře vystupuje proti islámu, ale v podstatě mezi nimi a islamisty není až takový rozdíl - jsou to spíše konkurentni než ideoví nepřátelé.

I když je to všechno jistě mnohem složitější, víme, že existuje např. islámský feminismus, který se ovšem značně liší od toho evropského (zdůrazňuje ty části Koránu, které jsou zaměřeny na důstojnost ženy).

Odpovědět na příspěvek

 

hm....

Autor: NTPT Muž

Založeno: 25.01.2007, 20:46

Odpovědí: 31

Nemůžu si pomoci. Ale ta osoba mi připadá jako typický někdo kdo nemaje vlastní názor, přimkne se k opovrhovanému (ale hlavně že silovému a radikálnímu ) hnutí, přejme jeho názory paradigmata za své - viz její minulost feministky (samozřejmě radikální) - aby v situaci, kdy toto hnutí se dostalo z opozice na výsluní změnila barikádu zase někde kde může být sice utlačená ale radikální a trpět za svou pravdu a přesvědčení. Trochu bych to nazval "Jan z Husi Professional edition " .o)

Holt pro mnoho lidí je vytvážení vlastního náhledu na svět a vlastního názoru velmi bolestné tak potřebují berlu ideologie....

A neodpustím si rýpnutí. Kolik z (radikálních i jiných ) feministek s nimi smpatizuje ze stejného důvodu jako v článu zmíněná muslimskofeministka ? Ze zvrácené životní potřeby radikalizmu, agrese, pocitu utalčování, potřeby jasně viditelného nepřítele a chuti někoho nenávidět ? A kdyby nebyly u feministek, najdou si jinou skupinu , hnutí, sektu či náboženství ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hm....

Autor: mašinka Žena

Založeno: 25.01.2007, 21:50

Dobré, o to nic, ale nemůžu si pomoci: nakolik to nesedí na aktivisty SM?

Odpovědět na příspěvek

 

To, co popisujete,

Autor: jjj Muž

Založeno: 26.01.2007, 09:58

pozorují všichni od nepaměti: totalitních ideologií se chopí jako první právě kryplové, tělesní a hlavně duševní.
Největší lidské zrůdy jako Goebbels (noha kratší a zchromlá, mrňous uslintanej) si hrál ve svém podvědomí na ÁRIJCE (vysoký blonďatý svalovec). A zabíjel po milionech.

A feministky jsou stejného ražení.

Hezky je to vidět na tom, že jakmile zarytá feminazi začne žít normálním životem, tzn. nějakým nedopatřením začne být schopná lidského citu, má muže a rodinu, okamžitě končí spolupráci s celým hnutím.

Bohužel těch duševních kryplů je v naší společnosti tolik, že o nové členky není nikdy nouze.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To, co popisujete,

Autor: yahya Muž

Založeno: 26.01.2007, 10:05

Podle čeho soudíte? Podle Marksové-Tominové, která je vrchní femi-nazi na MPSV, nyní s druhým dítětem na mateřské?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: To, co popisujete,

Autor: Attila Muž

Založeno: 26.01.2007, 10:14

Ano, hlavně ti tělesně postižení, no fůůůj! A ani ten Goebbels nebyl dost dobrý, jak něco takového mohli považovat za árijce?! Fakt nechápu, proč jsou tady feministky stále nazývány femiNACISTKAMI, vždyť je to podle ČSM zjevně lichotka...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To, co popisujete,

Autor: yahya Muž

Založeno: 26.01.2007, 10:07

...tedy o těch zarytých femi-nazi, soukmenovkyně opouštějící

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To, co popisujete,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 26.01.2007, 13:52

Co Vám, jjj, brání žít normálním životem a založit rodinu?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: To, co popisujete,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.01.2007, 14:05

Ale jjj se přeci kasal, že má snad 3 děti. Tak asi založil. Jak je to s tím žitím normálního života je druhá věc.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: To, co popisujete,

Autor: Attila Muž

Založeno: 26.01.2007, 14:13

No, možná se nechal naklonovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: To, co popisujete,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.01.2007, 14:22

Asi jo. Ale nevyšlo to na 100%. Klon "syn" je dle popisu jjj naprosto dokonalý ve všech směrech, sportovec, skvělý student, skvěle vypadající - hotový hoch od Bobří řeky - ale ten klon "dcera"... Pořád má kolem sebe všelijaké kamarády, no hnus... :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To, co popisujete,

Autor: Attila Muž

Založeno: 26.01.2007, 14:25

Ale to se přece dalo čekat. A to třetí je hermafrodit?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To, co popisujete,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.01.2007, 14:51

Nevím, to nebylo zmiňováno. Zeptejte se autora. Nechci být za feminacidrbnu...

Odpovědět na příspěvek

 

To: Attila

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 26.01.2007, 14:56

Hermafrodit? No to budeš nejspíš ty ne? Nebo máš nějakej jinej důvod, když odesíláš příspěvky (jestli se tak dají nazvat ty tvoje sračky) v kolonce "Pohlaví:" vymáčknout checkbox "Muž", když jsi žena? Modrý kolečko s šipkou nahoru vždy znamenalo symbol pro "muž", červený kolečko s křížkem dolů vždy znamenalo symbol pro "žena". Ví to každej debil, ale ty jse asi nějaká nová diagnóza. Tož hasta la vista babi. A něco zas napiš ať se pobavím.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To: Attila

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.01.2007, 15:02

Hermafrodit má obojí. To ví každej debil, jenom ňákej modrej klokoň ne...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: To: Attila

Autor: Attila Muž

Založeno: 26.01.2007, 15:05

Kašlete na něj, on má teď těžký trauma z Honzíkova odchodu. Tak ho nechme, ať se v klidu vypláče a vyvzteká.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: To: Attila

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.01.2007, 15:16

Tak jo. Připomíná mi to skladbu Vodňanský-Skoumal - nevím, jestli to bude přesné - ... dejte hysterce Aztéka, dejte hysterce Inka, s Aztékem ať se vyvzteká a s Inkem ať spinká...

Odpovědět na příspěvek

 

TO: Vránolump

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 26.01.2007, 15:22

Tys tam viděla checkbox "hermafrodit"? Nebo jsi zkusila vymáčknout oboje symboly? Nejdřív to zkus a pak piš krávo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Vránolump

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.01.2007, 15:27

Drahý zdvořilý klokoni, pak by tu byla možnost výběru, že...ovšem klokoni jako ty jsou předem determinováni a tudíž nechopni jakéhokoliv výběru... búúúúú

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: TO: Vránolump

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 27.01.2007, 14:12

Pokud chceš Vránolumpko někoho shodit ironickým poukazem na jeho "zdvořilost", měla bys především být sama zdvořilá. Což ti na tomhle webu asi málokdo podepíše. Tak se neztrapňuj a narovinu napiš, co si o mě myslíš, třeba kreténe, idiote, debile (to už jsi psala), hňupe ... Jestli chceš něco ostřejšího, tak se ozvi, já ti rád poradím. Uvidíš, že se ti udělá trochu líp. ty krávo otlemená.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To: Attila

Autor: Attila Muž

Založeno: 26.01.2007, 15:03

Na tom, jestli se zrovna ty bavíš, mi fakt hodně sejde.
PS: Jasně, že jsem hermafrodit, ale pro to tu není značka, blbe.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To, co popisujete,

Autor: yahya Muž

Založeno: 26.01.2007, 15:19

Pokud vím, má jednou čtyři děti, pak dvě dcery a manželku, které jsou všechny slepice, pak syna v Austrálii, pak myslím že jednou byli dva (kterým je obtížné vysvětlovat, jak ten svět opravdu funguje)nebo dokonce čtyři synové (to už si nejsem jist). Kdyby to byl pan Fiala, což bych soudil dle germanofonie, slovníku, způsobu uvažování, argumentace, občasných nezralých až infantilních projevů a kverulantských blafů, měl by dva syny.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To, co popisujete,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 26.01.2007, 15:23

Jediná jistota tedy je, že nemá Klapzubovu jedenáctku...

Odpovědět na příspěvek

 

Jen doufám, že vy nebudete mít nikdy dítě žádné -

Autor: jjj Muž

Založeno: 27.01.2007, 00:40

- od určité míry hlouposti, kterou tu prokazujete, by na to snad měl být i zákon.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To, co popisujete,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 27.01.2007, 07:24

Díky za info. Ale i pokud je to pravda, už delší čas na to myslím v souvislosti i s pár dalšími: ženy Vám, jjj, připadají agresivní, neupřímné, feminismem zpovykané a nadto, protože si s nimi "po svém" nepopovídáte, hloupé. Ujistil jste se, zda fakt, že Vás ženy nepřitahují, nemá jinou příčinu?

Ptám se jako člověk, který neshledává na homosexualitě vůbec nic špatného, jen se prostě nemůžu koukat, jak se někdo tak trápí.

Odpovědět na příspěvek

 

Proč si většina ženských rozumí s teplouši?

Autor: Milan Muž

Založeno: 27.01.2007, 23:14

Protože nemyslí jako chlapi, nechovají se jako chlapi, nemluví jako chlapi. Jsou ženským bližší.
Žádný teplouš nemá problémy v komunikaci s babama - je s nima jako holka mezi svejma.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Proč si většina ženských rozumí s teplouši?

Autor: mašinka Žena

Založeno: 29.01.2007, 08:04

S mnohými si příjemně popovídáte o módě a kultuře. Ale najdete mezi nimi i vysloveně marciální typy (např. E.Röhm) bez vnějších známek zženštilosti. Chci jen říci - komu se z opačného pohlaví zvedá žaludek, měl by si položit otázku, zda by mu nevyhovoval jiný druh vztahu. Cestou teorie či praxe si na tu otázku odpovědět, nebo neodpovědět a poradit se s odborníkem.

Tohle mi totiž vrtá hlavou delší čas, vlastně od začátku: proč se SM vymezuje jako "org. hájící zájmy heterosexuálních mužů"? Což třeba muž, který z neznalosti a slušného vychování založil rodinu, láskyplně vychovává nějaké ty děti a najednou najde sebe sama v lásce k jinému muži. Bojí se, že v případě rozvodu mu manželka bude bránit v kontaktech s dětmi, že jej (jakožto gaye) obviní ze zneužívání dětí nebo jednání ohrožujícího mravní výchovu a že jí to nějaký předpojatý soudce uvěří s následkem zákazu styku atd., tak trpí v manželství, nechá se vydírat, urážet a fyz.napadat. Vždyť to je případ, který byste také měli vzít za svůj.
Je toho víc: nechuť k ženám, obdiv k jakémusi (nejen) intelektuálně dominantnímu muži (narcismus, řeklo by se, ale přeci jen s mnoha rysy spíše zbožnění než ztotožnění) na straně jedné, jakýsi téměř erotický obraz muže-oběti (zvlášť Zazovi drahý) na straně druhé, no a v neposlední řadě ta homofobie. Prostě VŠECHNY PŘÍZNAKY POTLAČENÉ HOMOSEXUALITY.
Nejsem odborník, takže neříkám víc než: všechny příznaky...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Proč si většina ženských rozumí s teplouši?

Autor: NTPT Muž

Založeno: 29.01.2007, 10:30

Nevím jestli nejste profesionálka mozkoškarabka, ale myslím že se snažíte plánovitě zasáhnout kohosi na citlivém místě. Neboť protože se někdo vymezuje jako heterosexuální muž, předpokládáte, že tu heterosexualitu ostentativně zdůrazňuje (zdůrazňují) proto že sám(i) před sebou něco skrývají, uměle vytvářející velmi pečlivě budovanou heteroidentitu kolem samotnému sobě nepřiznaného homosexuálního jádra osobnosti. . A vy předpokládáte, že když někomu tento vnitřní konstrukt zasáhnete, když mu obrazně řečeno "rozkopete bábovičky", že tím dotyčnému ublížíte..... A když jsou vaše "vývody" ohledně skryté homosexuality vadné, tak jej alespoň urazíte....

A i kdyby jste měla ohledně skryté homosexuality pravdu, tak se ptám, kdo Vám dal právo pokoušet se takto druhého člověka takto nevybíravě psychicky atakovat ? Je vidět, že ženská všeobjímající empatie a sociální inteligence je jen mýtus. A nebo zbraň kterou dáváte najevo svou agresivitu ? (apropos, agresivní není řvoucí muž s kyjem či fyzicky napadající , ale KDOKOLIV, provozující JAKEKOLIV jednání s cílem dosáhnout ublížení tomu druhému. Tedy i podobné pseudopsychologické útoky. )

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Proč si většina ženských rozumí s teplouši?

Autor: Alizon Žena

Založeno: 29.01.2007, 12:28

NTPT: jestli je to citlivá otázka, tak se omlouvám, ale myslím, že člověk, který je si svou identitou a všemi věcmi, které s ní souvisejí, jistý, by se nad nařčením, že je teplý, mohl tak maximálně pousmát.

A kdyby nakrásně i byl homosexuál, tak co je na tom špatného?

Prosím, neberte to tak, že bych se chtěla do vás strefovat - jen prostě nevidím homosexualitu jako něco děsivého a degradujícího, ale beru to tak, že se ten člověk prostě tak narodil, nemůže s tím nic dělat a žije prostě trochu jinak než my ostatní (což si sice nezaslouží žádnou glorifikaci, ale taky ne odsouzení). Takže když je z homosexuality "podezírán" heterosexuál, může se maximálně posupně zachechtat, když je z ní "podezírán" homosexuál, může říct - ano, jsem homosexuál, no a co?, ale proč by se jeden nebo druhý měl cítit psychicky atakován?

Ale možná se mýlím a mezi pány je to obecně bráno jako urážka?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Proč si většina ženských rozumí s teplouši?

Autor: Attila Muž

Založeno: 29.01.2007, 14:06

Vaše péče o mašinčiny mravy je dojemná. Staral jste se tolik také o charakterový profil těch, kdo tu zveřejňují IP adresy přispěvatelů a publikují na ně hanopisy? Nějak si nevzpomínám.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Proč si většina ženských rozumí s teplouši?

Autor: vcp Muž

Založeno: 29.01.2007, 10:52

To "hájení zájmů heterosexuálních mužů" berte jako bonmot. Svaz mužů nezkoumá pohlavní orientaci!!! Chtěli jsme tímto jenom říci, že se nebudeme věnovat 4% problematice. Jelikož existuje celá řada organizací, které tyto zájmy hájí. Zájmy heterosexuálních mužů však žádná organizace otevřeně nehájí, takže my jsme se této role ujali, abychom vyplnili mezeru.
Protože nechceme být, ani neumíme být všeobjímající organizace, tak se věnujeme jenom úzkému okruhu témat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: To, co popisujete,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 27.01.2007, 06:52

Vy mě děsíte

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hm....

Autor: Alizon Žena

Založeno: 29.01.2007, 20:02

Tady bych řekla, že máte pravdu. Myslím, že existují magoři, kteří potřebujou berličku nějakého radikálního učení - hlavně aby mohli být nesmiřitelní, mít nějaké svaté pravdy, za které by bylo možné bojovat, a nějakého jasně vymezeného nepřítele. A rozhodující pro ně je ten radikalismus, nikoli typ učení - klidně mohou být za jeden život fašisty, komunisty, jehovisty... všechno jedno.

Odpovědět na příspěvek

 

Homosexualove se opravdu

Autor: Tess Žena

Založeno: 28.01.2007, 12:11

Odpovědí: 0

chovaji slusne k zenam.

Odpovědět na příspěvek

 

k výše...

Autor: mašinka Žena

Založeno: 29.01.2007, 13:56

Odpovědí: 0

Díky za vysvětlení, vnímám to jako snahu komunikovat, takže nepředpokládám, že jste původci problémů, které mám s připojením na tento server. Jsem naivní?

Odpovědět na příspěvek

 

Jaké problémy

Autor: mašinka Žena

Založeno: 29.01.2007, 14:11

Odpovědí: 0

NTPT, máte s výše výslovným ujištěním, že nejsem profík a má úvaha má cenu pouhé hypotézy?
Ovšem podložené. Když se někdo mužně chová: drží slovo, používá logické argumenty místo sprostých útoků, nefňuká a důstojně reaguje na ev. méně korektní příspěvky, nevystavuje se pochybnostem o své osobnostní integritě, natož sex.orientaci.
Omlouvám se, že jsem se Vás dotkla, zrovna Vy jste mě v tomto bodě překvapil. Já proti homosexuálům nic nemám, zvlášť pokud jsou se svou identitou vyrovnaní.

Odpovědět na příspěvek

 

Olej a voda

Autor: Coltrain Muž

Založeno: 29.01.2007, 16:56

Odpovědí: 0

...z článku vyplývá, že islám se v určitých složkách rovná feminismu a v mnohém ho, podle autora, předčí. Nenechme se uvésti v omyl. Je pravdou, že islám dokáže jeho vyznavače natolik zfanatizovat, až je donutí k činům, které dříve ani nebrali za pravděpodobné a přez to je následně vykonali.
V článku se dále uvádí, že tato angličanka byla zprvu feministka , pak jí "uchvátil" islám a svůj názor zavrhla. To provedla proto, že cituji:" islám a feminismus jdou k somě jako olej a voda."Již z toho vyplývá, že se tyto dva názory protiřečí. Islám zakazuje svým věřícím televizory... tím zapříčinil přehnané reakce muslimů vůči zbytku světa (zejména Evropanů) , z informací které se k nim donesou vyplývá: že muži jsou nájemní vzazi a ženy prostitutky.
Nic, ba ani nic podobného feminismus vůbec nenaznačuje. Islám se s feminismem nedá vůbec srovnávat.Feminismus "zvýhodňuje" již tak dost diskryminovanou ženu a isám činí pravý opak...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.