Zprávy


14. října 2009

Rovnoprávnost

Redaktor: alane

Glosa

Ach ti muži

LN vypadaly, že jako jediné referují o ženách a mužích skutečně rovnoměrně a v sobotní příloze se dokonce začaly objevovat články o různých aspektech mužského života. Od té doby, co se změnila jejich sobotní přílohy, se ale jako by vše vracelo do obvyklých kolejí.

3. 10. přinášejí rozhovor se známou režisérkou a mysandričkou Věrou Chytilovou, která pochopitelně nezklamala a mimo jiné si stěžuje na mužskou zbabělost, která se podle ní projevuje tím, že „se bojí skandálů, nejsou pohotoví, když je konfrontujete, jen poslouchají, co mají dělat“. Už dlouho mě zajímá, že to, když někdo nemá rád skandály, je prezentováno jako negativní vlastnost. Říkám si, že je lepší být zbabělec než psychopat. Zajímalo by mě také, jak si tedy paní režisérka vysvětluje existenci patriarchátu, na který jistě věří, tedy nadvládu mužů nad zdroji a statky. Že by to bylo tím, že hysterickými konflikty toho člověk moc nevybuduje?

V literární recenzi téhož čísla si Helena Stiessová libuje nad politicky korektním bestsellerem Stiega Larssona, jak „nastiňuje primitivní myšlení mužů nenávidících ženy ve všech možných situacích“. Jsem zvědav, kdy žena napíše knihu s názvem Ženy, které nenávidí muže, o opomíjení a zesměšňování mužů a sebevraždách, k nimž je dohánějí ony milující „oběti“.

A do třetice chci zmínit šovinistickou rubriku dvou rozmazlených singles na poslední straně, která na jeden výstižný postřeh přináší deset posměšných šlehů proti „škudlivým intelektuálům“, „neschopným metrosexuálům“ a bůhvíco ještě. Ok, beru, ale proč to redakce nestřídá s rubrikou, v níž by muži glosoval, jaké jsou nemotory v posteli a zátěž pro psychiku a peněženky ženy? Přece si kvůli tomu nebudu kupovat Maxim.

Autor: Alane


Zdroj: Rovnopravnost.cz 14.10.2009

Přečtení článku: 22217x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

27.03.2017, 11:44   V Česku je značný nedostatek mužů-učitelů, navíc stárnou
12.03.2017, 13:41   Z ministryně práce se stane vrchní inseminátorka!
31.01.2017, 10:05   Rozvod zvládají muži hůře než ženy, i když si lidé myslí pravý opak
21.01.2017, 11:14   Ženy diskriminují muže
19.01.2017, 18:42   Ženská přesilovka na ministerstvech. Muži jsou zde v menšině


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

hm

Autor: NTPT Muž

Založeno: 14.10.2009, 15:17

Odpovědí: 0

Měli bychom jako muži dávat cenu , ekvivalenta kyselé žáby. Třeba "zapařenou píču" . Protože jiným názvem se mentalita těch hlemzů vyjádřit nedá. určitě se stvárnění plastiky ujme nějaký talentovaný sochař ,třeba Opočenský..

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.